Резултати от 1 до 5 от общо 5

Задача №12

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #1

    Задача №12

    Ами пак действителен случай от Елена '2004. Всъщност случката предшества с един ден тази, описана в Задача №11. Предварително заявявам, че в интерес на обективната реалност умишлено съм зарязал за малко присъщата ми скромност.



    Та решаваме да уплътним малко мързеливия следобед с разцъкване на белотче. Явно славата ми на Терминатор бе изпреварила пристигането ми в Елена и изведнъж се оказа, че всички искат да са в един екип с мен... Ясно беше, че трябва да се тегли жребий. Разбрахме се, че ще извадим от тестето <font color="red">три карти</font id="red"> - 2 трефа, 2 каро и А пика. Изтеглилият туз пика щеше да бъде мой партньор. За да се избегне обаче всякаква възможност за манипулиране на жребия решихме на всичкото отгоре да използваме за жребия и <font color="red">три празни халби</font id="red">.

    Все пак аз не исках да доверя съдбините си в ръцете на случая и настоях аз да пусна картите в чашите и да определя кой да тегли първи. Избрах Доко (впоследствие се оказа, че интуицията ми отново не ме е подвела и на него му излезе прякора "Терминатор 2"). <font color="red">Пуснах картите в чашите </font id="red">(по това време <font color="red">очите на участващите в жребия бяха вече завързани</font id="red">), издебнах удобния момент и прошепнах на Доко в коя чаша е туз пика. След това безпристрастното жури <font color="red">размести произволно чашите</font id="red">, Доко се обърна, изтегли туз пика и за последвалото сигурно вече сте чели в пресата - нарекоха го "Втори Батак", "Трети Литъл Бигхорн" и "Четвърта Вартоломеева нощ"...



    Какво казах на Доко? Уточнявам, че по никакъв начин не съм белязал картите или чашите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #2

    Задача №12

    Че ще го изкормиш ако не изтегли А пика.

    Туза е бил единичната карта от трите чаши явно[8)]

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Задача №12

    Обърнал си картата обратно и Доко е познал по шарката, че това е туз пика :-)




  5. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #4

    Задача №12

    Леле какви задачки сте заформили тука.

    След едномесечно отсъствие и аз да се включа.

    <font size="4"><font face="Times New Roman">Мафия и корупция</font id="Times New Roman"></font id="size4">

    На това ми мирише

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    Задача №12

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Обърнал си картата обратно и Доко е познал по шарката, че това е туз пика :-)

    <div align="right">Originally posted by IvO_tm - 16/09/2004 : 23:18:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тц... Доко е със завързани очи по условие



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Че ще го изкормиш ако не изтегли А пика.

    Туза е бил единичната карта от трите чаши явно[8)]



    <div align="right">Originally posted by kafka*-*16/09/2004*:* 22:44:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В първото си изречение даваш само част от подсказката ми [:D], а във второто - само намек за остатъка от нея. Все пак приемам отговора за верен - трите карти бяха разпределни в две чаши, като тузът беше самотен. Та казах на Доко да изтегли картата, която е сама в чаша.



    Давай №13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе