Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Задача 72 (“Бърза помощ”)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #16

    Задача 72 (“Бърза помощ”)


  2.  
     
  3. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #17

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    А защо задачата е променена? Защо пък ще се прескачат правилата...

    След като Bibi е обяснила съвсем подробно какво има предвид при построението задачата си става съвсем вярна (съгласете се , че в същината си тази задача е построителна!).

    Не намирам за справедливо да и се отнема правото да дава задача при това обстоятелство, независимо, че първото пълно решение е моето, което е съвсем ясно описало последния ми чертеж, който не е на картинката...

    Идвам тук предимно за да решавам задачи, приятно ми е когато всичко е по правилата ...но prt, ти наистина наливаш масло в огъня .

    Нека това не се възприема враждебно, а градивно.

    Всички искаме истинско състезание с fair play, нали?

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #18

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Добре, Кръстева, но ни дадоха да решим още нещо и за него говоря.

    Обяснявам го:

    Чертаем си отсечка А и перпендикулярно, от края й - 3*А.

    Свързваме ги в триъгълник. Трябва ни острият му ъгъл.

    Нанасяме го на диагонала на дадения квадрат, от двете страни.

    Там ще е "централната хоризонтална ивица на кръста". От ъглите на квадрата пускаме перпендикуляри към току-що построените лъчи. Така са готовите 3 от 5-те квадрата. Останалите два може да направим като повторим процедурата но с другия диагонал на квадрата.

    В крайна сметка изрязваме от квадрата сивите триъгълници и ги долепяме там, където са жълтите на чертежа ми.

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #19

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Аз не виждам чертежа на Кръстева за охлюва. Не знам защо.

    Но лицето на сърпчето ви е грешно. Защото сте добавяли към него и лицето на един триъгълник. И ви се е получило два пъти по-голямо, отколкото е.



    Извинявам се! Верно е вашето. Не бях разбрала означенията за радиусите ви.

    В такъв случай може би вие трябва да давате новата задача, Кръстева.

  6. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #20

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Bibi, не си чела внимателно постовете ми, нито единия струва ми се.

    Съвсем вярна ми е задачата, нещо повече, тя е съвсем като твоята, но аз съм работила с единия радиус, ти с другия , след като ти прочетох решението и в протеста си боравих с твоите означения...Охлюва е това под чертежа със сърпа, който пресмята при дадена отсечка Х всяка друга отсечка от вида #n*Х, n- естествено число.

    А в протеста ми много ясно пише , че е заради непълното ти решение, за което prt решава , че е правилно.

    Не протестирам, срещу това , че моето решение не е признато за първото вярно, а както казах имам пълно право ,целта ми е съвсем друга - единни правила във форума, мисля , че много ясно се изразявам .

    P.S. Bibi, говоря ти на 'ти', защото така е възприето тук и защото не виждам нищо лошо в това, създава по-неангажираща атмосфера, ще се радвам и ти да правиш същото.

  7. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #21

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Не искам да давам новата задача, защото протестирам срещу prt и искам протеста ми да е ясно разграничен от простата идея 'я че съм пръви' .

    Апелирам към prt да се произнесе за верен отговор на Bibi (даже е решавала допълнителното ти подусловие , вместо да протестира на висок глас като мен и да приключим тая словесна битка


  8.  
     
  9. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #22

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    - Биби, не съм се съмнявал в способностите ти да дообясниш задачата. Ето защо и снощи ти признах отговорът за верен (макар и непълен).



    - Кръстева, все още не съм видял твоя чертеж, а без него мога само да гадая къде е точка О например. Разбирай - не мога да призная решението ти за вярно, без да съм го прочел и разбрал цялото.



    <u>Вместо оправдание за престъпването ми на правилата: </u>Съгласете се, че най-интересната част от тази задача, е краят - с ножичката. За това я добавих тази част към условието още сега - към задача 72. Ако Кръстева не бе оспорила присъждането ми от вчера, то щяхте да търсите ножичка следващия път, когато ми е ред да задавам задача.



    От гореизложеното вярвам, че никой няма да има против следните 2 извода:



    - Биби си заслужи 2-те точки (даже 3 - ако питате мен) + правото да зададе 73 номер.

    - Правилата не е хубаво да се нарушават.


  10. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #23

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Добре!

    Ще дам новата задачка днес (понеделник) в 17 часа.

    Макар че може би щях да се раздвам повече, ако Кръстева дава задачка, защото сега няма да си имам занимание, докато вие решавате...



    От това излиза, че и решението с ножичката ми е вярно, нали?

  11. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #24

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    От това излиза, че и решението с ножичката ми е вярно, нали?

    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*08/11/2004*:* 13:07:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">..., защото сега няма да си имам занимание, докато вие решавате...

    <div align="right">Originally posted by Bibi - 08/11/2004 : 13:07:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ако си търсиш занимавка - задачата с ножичката има още едно (поне) решение... Пробвай се и с него?!

  12. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #25

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре!

    Ще дам новата задачка днес (понеделник) в 17 часа.

    Макар че може би щях да се раздвам повече, ако Кръстева дава задачка, защото сега няма да си имам занимание, докато вие решавате...



    От това излиза, че и решението с ножичката ми е вярно, нали?



    <div align="right">Originally posted by Bibi*-*08/11/2004*:* 13:07:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Прецаках ли те , а [:D]

    Важното е , всичко е точно както трябва , доволна съм [8D]

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #26

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Вариант за квадрата с ножичката - без линии и пергели, само с прегъване:

    Прегъваме квадрата 2 пъти по на 2, така че да получим малко квадратче. По този начин намираме средите на страните.

    Разгъваме го.

    Прегъваме 4 пъти през ъгъл и среда на страна, като по този начин получаваме ръбове, които очертават малките триъгълничета.

    Режеме, цепиме, лепиме...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #27

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Режеме, цепиме, лепиме...



    <div align="right">Originally posted by dedis*-*08/11/2004*:* 15:14:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...снимаме, сканираме, качваме... []





    Сега по темата:



    Bibi ще си получи 2-те точки, като в този случай и целостта на Правилата не се нарушават. За съжаление няма как да са 3 точки, но тя ще се старае така добре и занапред, нали?



    Кръстева, с удоволствие бихме се обръщали и към теб на малко име, ако позволиш - не че не ни се иска, де - но все пак се обръщаме към теб по username, а той сам по себе си не звучи толкова фамилиарно, нали?... []




  16. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #28

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    Брилянтно, dedis!

    Много си прав.

    Не ни трябват никакви ъгли, пергели :-)

  17. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #29

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Кръстева, с удоволствие бихме се обръщали и към теб на малко име, ако позволиш - не че не ни се иска, де - но все пак се обръщаме към теб по username, а той сам по себе си не звучи толкова фамилиарно, нали?...



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дано не е ирония това, защото ще включа артилерията пак [}]

    Обръщението ми беше лично към Биби , тъй като ми е поствала на 'вие' ,а аз и говоря на 'ти', не беше предложение да си говорим на лични имена - аз все мисля, че много ясно се изказвам [], защото тук всички са на 'ти', а на 'ти' не значи на малко име, би настъпил голям хаос според мен с юзърнейм и лични имена...

    Иначе - приятно ми е , Нина за всички на които ще им е по-удобно така, или както и да е , но нека е ясно за всички юзъри.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #30

    Задача 72 (“Бърза помощ”)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дано не е ирония това, защото ще включа артилерията пак [}]



    <div align="right">Originally posted by Krusteva*-*08/11/2004*:* 15:41:55</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не е ирония. А и не виждам какво толкова, ако използваме и истинските си имена. Чак пък хаос няма да настъпи. Този, който се обръща към теб така (на "ти"), не значи че не те уважава или те иронизира, все пак е въпрос на вътрешна нагласа спрямо човека отсреща.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. бърза междинка
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 24-10-08, 16:11
  2. Бърза помощ идва с “Порше” ??!!!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 21-05-07, 23:24
  3. Помощ за една задача....
    От catana във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-07, 01:00
  4. Помощ за задача от КСК...
    От Lana във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 23-07-06, 18:42
  5. Закриват Бърза помощ
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-05, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе