Резултати от 1 до 10 от общо 10

Задача № 81

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Задача № 81

    ...

    - Мирно! - изрева лейтенантът!

    Войниците се изпънаха като струни на бас-китара... Демек, след снощния запой (добре, че никой не ги усети!) тоя тръгнал тука да кряка като циганка на панаир. Да им се не види на тия парадни тренировки!

    Пък и как точно тоя нервак им сложиха да ги командва! Една глава по-нисък и от най-ниския редник, а тръгнал да го раздава като че ли е сто кила!...

    ...

    - Мирно ви ка'ам бе!!! - екна отново гласът на офицера. - К'во ми се клатите само?!

    "Ама и тия си ги бива!", помисли си 45-годишният запасняк. "По-заспали от тех май не съм виждал в целио си стаж. 'Убаво поне, че повечето са височки, та нема да се излагаме другата седмица при поссещението на Дж. Буш... Я да земем да ги понаредим сега малко по-така!", и той огледа внимателно що-годе скалъпената на правоъгълник рота. Мързеше го да брои колко колони и редици има (те и без това бяха доста), ама то това надали имаше кой знае какво значение. Бройката войници беше точно необходимата за тържествения парад. И все пак... Отнякъде трябваше да се започне, а и лейтенант Дебилиянов не се притесняваше - въпреки ниския си ръст, той имаше перфектна визия върху парадните подготовки и можеше да определи с максимална точност кой е по-висок от двама души, застанали един до друг, един зад/пред друг, един през друг, през двама-трима... Аджеба, с колони и редици нямаше никакви проблеми да ги реди както подобава.

    Както и да е, лейтенантът имаше малко изчанчен подход за подредбата на войниците...

    Първо той огледа строя по колони и обозначи с по един як шамар (та чак пръстите му се отпечатваха по лицата на момчетата) на лявата буза най-високия войник във всяка една колона. След това подхвана редиците и като гледаше във всяка една редица кой е най-нисък, маркираше съответния редник също с шамар, но от дясната страна. После...

    - Дебилиянооов! На телефонааа!!! - провикна се дежурният офицер от портиерната на поделението.

    - Кой бе?? - Дебилиянов не обичаше никак да му кажат "На телефона!", пък да не му кажат кой точно го търси...

    - Ти бе! - кресна отново дежурният.

    - Кой ме дири те питам бе, Бастунски? Не ми се праи на интересен!

    - Откъде да знам бе? - отвърна дежурният. Междувременно той се приближи до строените войници.

    - Оффф, да ги ***!...

    Някои от войниците се захилиха. Дебилиянов набързо разясни на Бастунски технологията на "маркировка" на войниците, заръча му да продължи с подредбата им и хукна към портиерната, забравайки че Бастунски няма неговото точно зрение ще се озори яко докато довърши правилното строя. Добре че поне не му липсва логична мисъл - ше се опраи, мислеше си Дебилиянов докато вдигаше слушалката. И в следващата минута му идеше да застреля някого! Началството го викаше по спешност в едно доста отдалечено поделение. Верно - пеша няма да ходи, ама там пък бачка оня ***** ******ски, а от него просто му се повръщаше! Но избор нямаше и лейтенантът набързо премисли какво ще му трябва за пътуването... Докато той се чудеше дали да си обуе кубинките или някакви по-леки обувки, на вратата се показа рошавата глава на Бастунски.

    - А бе! Ти хубаво ме остаи да ги нареждам. Хубаво ми обясни изчанчената си технология, а сега вземи да ми отговориш на един въпрос, като си толкоз кадърен! Щото аз просто не виждам как ще ги нареда тия заспи нормално!

    - Къв е проблемът, бе? - запита Дебилиянов, като му тегли една "Да ти п***м на логичната мисъл, Бастун глупав!" наум...

    - Кат' си такъв разбирач, я сега ми кажи кой е по-висок от най-високия от ниските и най-ниския от високите???

    - Какво? Какво???

    - А бе... Нали си ги маркирал най-ниските и най-високите... От най-високия нисък и от най-ниския висок - кой от тия двамата е по-висок?

    "Хмм... Те за т'ва не се бех замислил" - рече си Дебилиянов, докато нахлузваше кубинките...

    ...





    ...и след тоя роман сте наред вие, драги читатели!

    Ако требе - прочетете пак романа - видите, че се чете на един дъх, дет' се вика... Па после отговорете на въпроса, дайте обяснение на отговора и след т'ва че видиме кой крив, кой прав, кой висок и кой нисък [)]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Задача № 81

    Най-ниският от високите е по-висок от най-високия от ниските или са един и същи човек, маркиран и на двете бузи.

    Всички в неговата колона са по-ниски от него.

    За всеки ред най-ниският евнтуално е още по-нисък.

    Остава редът, в който е нашият човек.

    Ако там са само "дангалаци", той е маркиран и на двете бузи.

  4. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #3

    Задача № 81





    <font color="maroon">mod edit Lupus

    Моля Ви, свивайте картинките си до размерите на един екран. Скролирането наляво-надясно не е много удобно.</font id="maroon">

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Задача № 81

    Мирно!!!

    Я се стройте!!!

    Обявявам, че двете представителки на нежния пол в ротата отговориха правилно и получават похвала + два дни отпуск (утре и другиден!).

    Обаче все пак Биби беше първа и тя трябва да зададе следващата задача. []

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Задача № 81

    Да ме извинят дамите, но аз мисля друго:

    Бастунски:

    "Шапки - долу !"

    я да огледаме колоните - само за вашата колона "Наложи !"

    Я какви сте ми хубавички сега, да минем отстрани и огледаме редовете.

    Бре, тези шамаросани дребосъци и на пръсти да стоят пак са по-ниски от "шапкарите"!

    Да опитаме с друга колона!.............."Шапки - долу!"....

    ........

    Прегракнах вече,... еха колко съм умен - нали колоните ги избирах случайно.

    Няма да продължавам, все съм улучил най-ниския дънгалак ...че и на кой му пука.......... [:D][]

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Задача № 81

    - Биби!

    - Тук!

    - Ти ли си най-ниската от ниските?

    - Тъй вярно!

    - Кога ще поставиш новата задача?

    - Днес в 15 часа, господин лейтенант.

    - Свободно!

    - Слушам!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #7

    Задача № 81

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">- Биби!

    - Тук!

    - Ти ли си най-ниската от ниските?

    - Тъй вярно!

    - Кога ще поставиш новата задача?

    - Днес в 15 часа, господин лейтенант.

    - Свободно!

    - Слушам!



    <div align="right">Originally posted by Bibi - 19/11/2004 : 13:22:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    БИБИ

    не се казва тук, а АЗ! [:D]

  10. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #8

    Задача № 81

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Обявявам, че двете представителки на нежния пол в ротата отговориха правилно и получават похвала + два дни отпуск (утре и другиден!).

    Обаче все пак Биби беше първа и тя трябва да зададе следващата задача[]



    <div align="right">Originally posted by BerkStock*-*19/11/2004*:* 08:38:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това сигурно е казармената представа за отпуск []

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #9

    Задача № 81

    Мне - по-скоро се предполага, че това е задължителна сапунка, наложена от по-старите войници като "наказание" за отпуска. Пък бил той извънреден или не...

    А бе де да знам какво е - в казарма не съм ходил, а и нямам подобно намерение [^]

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Задача № 81

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Обявявам, че двете представителки на нежния пол в ротата отговориха правилно и получават похвала + два дни отпуск (утре и другиден!).

    Обаче все пак Биби беше първа и тя трябва да зададе следващата задача[]



    <div align="right">Originally posted by BerkStock*-*19/11/2004*:* 08:38:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това сигурно е казармената представа за отпуск []



    <div align="right">Originally posted by Krusteva*-*19/11/2004*:* 13:58:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    -Krusteva!!

    -Аз!

    -И к'ви са тез драсканици......

    -Ами формули........

    -К'во "фурми ли" !?.......чи да не сми в Аляска! ... к'во - научен сътрудник ?........ Ша тъ отучим, ша тъ отучим.........

    - Миррррно!......


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  4. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57
  5. Задача № 46
    От bestman във форум Логически задачи
    Отговори: 16
    Последно: 10-10-04, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе