Резултати от 1 до 9 от общо 9

Задача 91 (кучето спасител)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Задача 91 (кучето спасител)

    - Добро утро, Холмс. Чете ли сутрешния вестник?

    - Драги Уотсън, виждаш, че още пълня лулата си...

    - Идвам от нощно дежурство, но изобщо не ми се спи. Слушай каква трагедия само! Баща и син тръгнали от хижа в планината, но скоро попадат под лавина. Не след дълго се унасят и детето сънува, че стои край огън, а наоколо обикалят вълци. Дървата са малко, а ако огънят изгасне..... Спасителната група ги открива след няколко часа с помощтта на добре обучени кучета. За мъжа, обаче е твърде късно. Едно от кучетата започва да лиже с топлия си език лицето на детето. То отваря очи, но при вида на зейналата озъбена паст получава сърдечен пристъп и изпада в кома. Поставят му животоподдържащи системи и го транспортират до Лондон. В спешното отделение Главният хирург се бори 3 часа за живота на детето. Бях там - направи всичко възможно! Уви, без резултат - горкото така и не дойде в съзнание. Добре поне, че не се е мъчило. Кучето неволно с вида си от спасител е станало убиец. Да знаеш, Холмс, цялата болница говори за това. Наистина какво по-лошо за един опитен лекар от това, да не може да спаси живота на собственото си дете. Едва ли ще може да практикува повече....

    - Скъпи приятелю, знаеш, че сутрин чета Таймс. Там никога не биха публикували тази измислена история.



    Защо Холмс мисли така?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #2

    Задача 91 (кучето спасител)

    Може би защото Уотсън казва

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Наистина какво по-лошо за един опитен лекар от това, да не може да спаси живота на собственото си дете. Едва ли ще може да практикува повече....

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> ,

    а вече се знае, че бащата на детето е починал, но нищо не пречи другия родител на детето - неговата майка, да е хирург.

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Задача 91 (кучето спасител)

    Чакайте малко!

    Много бащи станха на горкото детенце.

    И умрелият и хирургът.

    Или Главен хирург е била майката?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #4

    Задача 91 (кучето спасител)

    Май каките са прави, а Холмс греши!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #5

    Задача 91 (кучето спасител)

    Откъде вестника ще знае какво е сънувало момчето след като веднага след намирането изпада в кома и повече не се събужда

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Задача 91 (кучето спасител)

    Езикът на едно куче НЕ е топъл! [)]

    Пояснение: една от функциите на езика на кучетата е да охлаждат тялото, т.е. езикът е една от най-студените части на тялото на кучето за да има съответно обмен от хладния език към по-топлото тяло.



    Прав ли съм? Или съм седнал? [:D]



    <font color="blue">Edit: Определено съм седнал. Цветанов май позна истинския отговор...</font id="blue">

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    36
    #7

    Задача 91 (кучето спасител)

    И аз като сънувам вестниците знаят какво съм сънувала преди да съм имала възможност да го разкажа [8D]

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Задача 91 (кучето спасител)

    Да, Cvetanov е прав - няма как да се знаят подробности от съня!

    Детето е в кома и "не се е мъчило". Доколкото съм чувал при тези пристъпи се изпитва страшна болка.

    Езикът на кучето може и да не е много топъл (не съм пипал куче за езика), но определено е по-топъл от измръзналото в снега лице!

    Cvetanov ще сервира следващото блюдо!

    едит//

    За майката вече се изясни! Беше лъжлива следа.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #9

    Задача 91 (кучето спасител)

    утре около 10

    ще е като на wise с въпроси и отговори

    ако има против кажете евентуално да мисля друго

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дренаж - къде се заравя кучето..
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-13, 19:27
  2. Отговори: 43
    Последно: 05-08-13, 16:21
  3. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  4. Отговори: 5
    Последно: 30-05-05, 19:47
  5. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе