Резултати от 1 до 8 от общо 8

Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #1

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    Обикновено обичам да се ровя в разни книги свързани със старинни митове и легенди и попаднах на една задача която ме заинтригува.

    Признавам си , че въпреки своята простота ме затрудни [B)] .

    Задачата е открита върху глинени плочки написана на санскрит и представлява едни от най-старите писмени източници , като е датирана от преди 2000 г. пр. н.е.

    _____________________________________________________________

    <center>

    ”...в центъра на квадратно езерце с дължина на страната 10 стъпки , расте тръстика , която се издига на 1 стъпка над водната повърхност. Ако я наклоним към брега в посока средата на една от страните , тя ще опре точно до брега на езерцето .

    Колко дълбока е водата ? ...” </center>

    ___________________________________________

    <font color="green"> In the land of eternal darkness light must come from whitin ... </font id="green">


  2.  
     
  3. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #2

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    С Питагор решихме, че е 12 стъпки дълбоко []

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    И Питагор, и ти, с вашите метри... става дума за стъпки [8D] иначе сте прави...



    EDIT: Аз докато ви коригирам, вие сте се поправили [:D]

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    62
    #4

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    12 стъпки

    Кръстева : Само една поправка. Тази теорема наистина е известна като питагорова, но преди това вавилонците са я измислили... [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #5

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    _____________________________________________________________

    Което си е вярно , вярно си е ... Отговорът е 12 стъпки .



    <font color="red">Krusteva</font id="red"> си заслужи правото да носи огъня на познанието .



    За избор на задача се водих не от това да измисля нещо оригинално , а от идеята да покажа , че едва ли ние сме открили топлата вода и джакузито (ББ[xx(]) .

    Хората и преди 3000 г. са се водили от логика и мъдрост от , която ние само можем да се възхищаваме .А колкото до това , че и Питагор е помагал за това няма да се дисквалифицира [:D] .





    _____________________________________________________________

  7. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #6

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    Имам една книжка 'По стъпките на Питагор', там има куп доказателства на тая теорема, а всичко е тръгнало от Египет - там са чертали прави ъгли за възобновяване границите на нивите след приижданията на Нил с помощта на триъгълник със страни 3,4 и 5 единици, като е останал известен с името 'египетски триъгълник'. Но все пак Питагор пръв доказва теоремата в общия и вид.



    /@DarkSaber,

    мисля, че още не съм ти казвала 'добре дошъл' в "Логически задачи", хубаво е, че ни избави от лапите на <font color="navy">Wise</font id="navy"> с неговите планети, щях да се побъркам []



    Нова задача утре в 10.00

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #7

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    _____________________________________________________________

    Това с планетите и мен ме беше треснало много здраво . Ако не беше Айзък Азимов замесен отдавна да съм се отказал .[:P]



    Благодаря за сърдечното отношение . Искренно се радвам да попадна на форум с толкова високо вдигната летва . [8D]



    Единственно съжалявам , че нета ми е плачевен и не винаги имам достъп до INET .

    _____________________________________________________________

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Задача 114 (2000 г пр.н.е. Китай)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Благодаря за сърдечното отношение . Искренно се радвам да попадна на форум с толкова високо вдигната летва . [8D]



    <div align="right">Originally posted by DarkSaber*-*13/12/2004*:* 16:10:55</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Абе ние и други работи можем да вдигаме, не само летви... []



    Добре, че дойде след като махнахме Правилата, иначе тази летва нямаше да я виждаш... [:P]




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа от Китай ...
    От Mega във форум Други марки климатици
    Отговори: 11
    Последно: 06-10-14, 23:56
  2. Пазаруване на ТВ от Китай
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 14-04-14, 20:28
  3. Отговори: 2
    Последно: 11-09-09, 23:04
  4. Продаван VGA BOX vga-2000 PSP-2000\3000\PS3\Wii
    От GOGETIT във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-09, 00:00
  5. Savage 2000 драйвери за Windows 2000 ...
    От Dreamer във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-00, 23:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе