Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Задача 165 (три каки и шапка)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #16

    Задача 165 (три каки и шапка)

    И аз се чудех от кой храст да извадя заека, но слава богу се минах само с това да сметна, че наистина mitkko е прав, че няма задоволителни резултати от пермутациите с шестицата.

    Още съжалявам за сериозната част на поста си [8D]

    Следващата задача трябва да я мисля на чаша от моето пиене, така че ще ме почакате, а надявам се партньора да се включи също в инициативата []

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #17

    Задача 165 (три каки и шапка)

    @Krusteva,

    мисли си я спокойно, и без това през това време трябва да сколасаме да си подострим моливите []



    @Wise,

    Няма да се заяждам много.

    Обаче има как да стигнеш моста, дори и да гребеш с по-малка скорост от реката. Достатъчно е да си тръгнал от място, което е по-нагоре по течението отколкото е моста. Аз сметнах, че максималната възможна скорост на реката е 39 км/ч. Познавайки те, подозирам, че личната ти физическа сила, подкрепена от нагона, ще е достатъчна, за да вдигнеш скорост поне малко по-голяма от тази.

    Но това от условието не личи.

    Също не е ясно и друго. Пак е нужно човек да те познава, за да знае, че видиш ли кака, за известно време не си в състояние да разсъждаваш. Което гарантира, че цялото число минути, през които си се помайвал, преди да обърнеш лодката, също не е нула. Но ако то е 0, пак се стига до нерешима задача!



    //EDIT

    Понеже не ми се вярва да можеш да вдигнеш 40 км/ч дори и аз да се кача на моста, стигам до извода, че си се бавил поне 5 минути (какво ли е минало през ума ти за толкова дълго време не смея да си представя!). Тогава скорост от около 8 км/ч ще ти е достатъчна. Можеш ли да караш лодка с такава бързина? [:P]

    (и не забравяй, че трябва да удвоиш скоростта на връщане)

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #18

    Задача 165 (три каки и шапка)

    такива глупости написах, че ги изтрих............

    д****мя ме от @Krusteva

    тя е на ход - без коментар моля



    относно решението:

    трябва да изчислите скоростта на реката, като параметри са времето след моста, до обръщане на лодката и разстоянието от моста до намиране на обекта.

    Щом скоростта на реката се дели на 13, то и разстоянието от моста до застигане на шапката трябва да се дели на 13 без остатък.

    Всички варианти, обаче на 5,6,7 не се делят!!

    Тогава се сещаме за обърната кака - 6/9

    Нататък е ясно..........

    И нали B обърнато е пак B,

    а и K си е същото като го обърнеш с краченцата нагоре.........

    има ли кааааааааааааааакииииииииии)))))))))

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #19

    Задача 165 (три каки и шапка)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И нали B обърнато е пак B,

    а и K си е същото като го обърнеш с краченцата нагоре.........



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*07/02/2005*:* 20:28:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...докато W, ако го обърнем, се получава М (мъж с главна буква ли е това) [?]

    Ако искаме да го връткаме насам-натам, без да му пречи, ще трябва първо да го сложим да си легне.



    @Wise,

    харесва ми задачата, много даже. Но не мога да се стърпя и те дразня [:P]

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #20

    Задача 165 (три каки и шапка)

    @Bibi

    и на мен си ми харесва, а това е рядкост......

    и каките ми харесват....., а това е събитие....

    идеята за 6/9 май беше от Кама Сутра........

    съгласен съм и на 9/6 обаче.......

    как му казваха математиците - не помня

    пък и какво значение има кой е отгоре.........


  7. Member Аватара на Krusteva
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    514
    #21

    Задача 165 (три каки и шапка)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Krusteva,

    мисли си я спокойно, и без това през това време трябва да сколасаме да си подострим моливите

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Биби,

    какво да ти кажа освен 'дръж ми шапката' [}]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #22

    Задача 165 (три каки и шапка)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">такива глупости написах, че ги изтрих............

    <font color="red">д****мя</font id="red"> ме от @Krusteva



    <div align="right">Originally posted by Wise*-*07/02/2005*:* 20:28:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="red">Доко</font id="red">, след като оправи думата КОН<font color="red">КРЕТЕН</font id="red">, мисля че е ред да оправиш и думичката Д-<font color="red">О-С-Р-А</font id="red">-М-Я, колкото и "о-с-р-а"-но да звучи... []




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ревниви батковци и каки на излет...
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-12, 10:54
  2. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  3. Задача 261 (Десетте каки)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-05, 18:37
  4. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  5. Задача междинна (Цяло кралство с КАКИ) *
    От mitkko във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 20-02-05, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе