Резултати от 1 до 4 от общо 4

Задача 171. Откраднатата огърлица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    22
    #1

    Задача 171. Откраднатата огърлица

    Лорд Балантайн тъкмо доливаше уиски в кристалната чаша, когато телефонът звънна. Той се отправи към малката масичка в дъното на стаята и вдигна слушалката. От другата страна отговори разтревожен женски глас:

    - Търся лорд Балантайн, моля. Спешно е.

    "Французойка... Навярно оперна певица."помисли си детективът.

    - С какво мога да ви помогна, мадам?

    - О, обаждам се от хотел "Ню Йорк". Името ми е Мари Клер Белмон.

    "Мари Клер Белмон!"прошепна тихо Балантайн. Тя беше световноизвестна оперна певица, пристигнала предния ден в Ню Йорк от Франция.

    - Господин Балантайн, трябва да дойдете веднага! Днес след вечерната забава се върнах в стаята си и ... всичко беше обърнато наопъки! Изчезнали са всичките ми бижута... включително и скъпата перлена огърлица, подарък от 7-ия ми съпруг. Разбирате ли колко ценна бе тя за мене! Полицията е тук, претърсва навсякъде, но все още нищо не е открила...

    Последва дълбока въздишка.

    - Разбира се, идвам мадам. Огърлицата ще бъде открита, вярвайте ми.

    Балантайн наметна черния си шлифер и полетя скорострелно с новото си Волво към хотел Ню Йорк. След като пристигна там той първо огледа стаята на оперната певица. Ключалките бяха разбити, всичко претършувано. Той естествено побърза да утеши дамата, след което тръгна да поогледа и самия хотел.

    Най- напред слезе в портиерната и попита служителите дали не са чули или видяли нещо необичайно. След това се отправи към залата където се бе провела вечерната забава. Там бяха доста позакъснели гости, доиграващи последната партия на шах или правещи последните залагания на рулетката.

    Балантайн се приближи до двама шахматисти.

    - Добър вечер, господа. Как върви партията?

    - О, много добре. Ние сме състезатели по шахмат от *****, тук сме за световния турнир по шахмат тази година.

    Балантайн се усмихна учтиво и погледна към дъската.



    http://<a href="http://www.geocities...Chess.html</a>



    (заб. от автора: На този сайт съм качила шахматната дъска. С букви съм отбелязала самите фигури (напр. "П" е пешка и т.н.). Тъмно синьото "Ц" е цар на светло сините фигури, а зел. "Ц" - цар на червените. Отстрани са дадени взетите от всеки играч фигури.)



    Изведнъж нещо го подсетило, че...

    - Арестувани сте за кражба - каза детективът.



    От къде се е досетил???????[:P]



    А сега да ви се извиня за неудобството с рисунката[8)] ама като съм на Вие с компютрите на! Не мога да я копирам таз рисунка и това си е !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    22
    #2

    Задача 171. Откраднатата огърлица

    Използвайте втория линк! С първия обърках нещо!


  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Задача 171. Откраднатата огърлица

    Шахматната дъска е разположена неправилно. Най-дясното поле на всеки играч трябва да е бяло. Състезатели от световна класа не биха допуснали такава елементарна грешка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    22
    #4

    Задача 171. Откраднатата огърлица

    Точно така. Бързичко се сети! Лупус, ти си на ход.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  2. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  3. Задача № 64
    От IvO™ във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-04, 14:37
  4. Задача №63
    От Star Warrior във форум Логически задачи
    Отговори: 30
    Последно: 01-11-04, 01:00
  5. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе