Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Задача 229 (тайнствената кака)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Задача 229 (тайнствената кака)

    След като се заразих с вирус и се наложи да си форматирам диска съм доста по-подозрителен към разни съобщения от непознати и особено от каки. Та вчера получих едно такова от непозната кака. Ето какво ми писа тя:



    Малкото ми име се крие в оперативната памет на PC-то ви, но трябва да се погледне така, както се гледа творчеството на Леонардо да Винчи.



    Годините ми отговарят на липсващия член на поредицата :

    0,2777777... (среща се и като 0,2666666...)

    0,5555555....

    1,3043333... (среща се и като 1,3 само)



    Държавата в която съм отговаря на един от химическите елементи: Fr, Ru, In, Ge, Po , но не си честват заедно имения ден.





    Как мислите- как се казва, на колко години е и откъде ми пише?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Кака Мара. []




  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Задача 229 (тайнствената кака)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Кака Мара. []







    <div align="right">Originally posted by IvO™ - 17/04/2005 : 12:22:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Че ти е кака -така си е[]

    Ама нито е Мара, нито е от Марчево[:P]

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Май ще е интересно да си отворим тема "английски клуб" - поне там няма да влизам (англичанките са грозни)............

    Очевидно задачката е 3 в 1

    Независими 3 подзадачки

    Всяка сама по себе си не е трудна...

    няма пост - няма коментар

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #5

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Относно държавата имам две теории:

    1. Всички държави с изключение на Индия са християнски - може би заради това различие държавата която търсим е Индия

    2. Всички елементи без един са прибавени към периодичната таблица едновременно - струва ми се по-малко вероятно...



    Така че - държавата е Индия

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #6

    Задача 229 (тайнствената кака)

    от изброените елементи само Ge не е метал

    от друга страна само Ru (ruthenium) не е кръстен на държава

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Задача 229 (тайнствената кака)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">от изброените елементи само Ge не е метал

    от друга страна само Ru (ruthenium) не е кръстен на държава



    <div align="right">Originally posted by Cvetanov - 18/04/2005 : 08:59:33</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    "К. К. Клаус назвал элемент в честь своей родины России — (латинское название России — Ruthenia). Клаус родился в городе Дерпте, который с 1704 входил в состав Российской империи......"[:P]

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #8

    Задача 229 (тайнствената кака)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Относно държавата имам две теории:

    1. Всички държави с изключение на Индия са християнски - може би заради това различие държавата която търсим е Индия

    2. Всички елементи без един са прибавени към периодичната таблица едновременно - струва ми се по-малко вероятно...



    Така че - държавата е Индия



    <div align="right">Originally posted by Edin_Lud*-*17/04/2005*:* 21:48:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И аз мисля, че е Индия, но по друга причина :

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Индий

    (назван по синей спектральной линии (индиго)) In – открыт Ф. Райхом и Г. Рихтером (Фрайберг,

    Германия) в 1863 г.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Да, така вече може[]

    А дали има точка на челото? Като и гледам името на нашенка ми мяза.

    Дайте съвет дали да и отговарям - да не е на 80 години...[:I]

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #10

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Ако е нашенка нека да е Цеца (ssecca - не ще да е твърде грамотна [:D]).

    А и Modnar и Yromem не ми звучат много добре ( ако бях скандинавец можеше и да не е така)

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    3
    #11

    Задача 229 (тайнствената кака)

    С риск да се изложа (това ми е първото участие в този форум)

    По отношение на годините редицата ми мяза на

    3

    6

    14

    разделено на 11 (не с абсолютна точност, разбира се)

    може би годините са 25...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Задача 229 (тайнствената кака)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">С риск да се изложа (това ми е първото участие в този форум)

    По отношение на годините редицата ми мяза на

    3

    6

    14

    разделено на 11 (не с абсолютна точност, разбира се)

    може би годините са 25...



    <div align="right">Originally posted by atina - 18/04/2005 : 11:57:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Добре дошъл/шла във форума!

    Все-пак редичката има само 3 члена и един липсващ. (после може и да поспорим за това.

    1.3 си е класика, но малцина знаят,че е станало малко повечко от конструктивни съображения. Най-малкото число е и най-малко известно и употребявано. Така се говори[]

    Все-пак търсим число години на кака - трябва да сменим май дименсията (примерно от см. да станат мм. или нещо подобно).

    За Леонардо ако не сте чували може да прочетете - едва ли няма писано за творчеството му [:P]

    И как се викаше на паметта???

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #13

    Задача 229 (тайнствената кака)

    За името ми хрумва Рама. А за редичката Wise пак с некви инжинерни неща ще ни мъчи.

  17. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #14

    Задача 229 (тайнствената кака)

    Имате малко време - всеки ще ги познае числата ако са в стандартната(общоизвестната дименсия)

    а какви варианти имате??

    не са повече от 3-4 според мен

    жокер - не са за американци, англичани и други тъпанари::



    //Едит

    Виждам, че някои се събудиха вече...

    за числата най-лесно биха ги решили.......... Lupus и/или Bibi

    за името Lupus има предимство, и всички от анкетата, които са от ТУ[]

    Тъй, като минаха 48 часа, ако до 10 минути нямя нещо смислено ще направим блиц финал - трябва да има следващ, съжалявам





    Започваме:

    какм се нарича оперативната памет на един процесор или контролер?

    какво е съкращението на английски, което всеки знае?

    Чували ли сте, че Леонардо е бил левичар??

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #15

    Задача 229 (тайнствената кака)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Чували ли сте, че Леонардо е бил левичар??



    <div align="right">Originally posted by Wise - 18/04/2005 : 13:49:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мар [?]



    Или има слухове, че е писал буквите огледално [:P]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Задача междинна (влюбената кака)
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 30-06-05, 19:39
  2. Задача 270 (Следваща задача)
    От tricklys във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 22-06-05, 11:43
  3. Задача №183 (Нелогическа задача)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 23-02-05, 16:16
  4. Задача №62
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 12:23
  5. Задача №61
    От Raid във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-04, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе