Резултати от 1 до 8 от общо 8

zada4kaaaa :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kalinka90
    Guest
    #1

    zada4kaaaa :)

    Вие желаете на всяка цена да пратите на вашата любима приятелка отвъд голямата вода ценен предмет по куриерска служба, но, бидейки параноик, не можете да се доверите на никого и да пуснете нещо, незащитено с най-сигурната ключалка на света, като, разбира се, ключалката допълнително е подсилена с магия за запечатване, изискваща казването на точно определена комбинация от 8 думи, при което дори 1 грешка води до превръщането ви в жаба.
    За пренасянето на предмета вече сте се снабдили с една здрава кутия, която се заключва с две стоманени невъзможни за счупване халки за катинар. Но - проблем - как да изпратим заключена кутията, като приятелката ви няма да има ключа, за да може да го отвори.... А ако пратим ключа незащитен, световната конспирация ще го прихване и ще му направи копие и трансферът се проваля. Разбиването на кутията с груба сила от приятелката ви е немислимо, тъй като вътре се намира изключително крехка находка от китайската династия Пин Мин Джин (което ще рече 'не пий много алкохол'). На халките могат да се закачат заедно неограничен брой катинари и в това вие съзирате своето спасение ....
    Как може сигурно и безпопасно ценната вещ да стигне в заключена кутия до приятелката ви?
    _________________

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    32
    #2

    Re: zada4kaaaa :)

    Привет на всички

    Като се има предвид последната част изключвам вариантите с малко или повече насилствено отваряне на кутията... от друга страна пък много катинари ще обесмислят заключването на кутията - катинарите никога не пасват абсолютно точно в растоянието между халките, а още по-малко когато се използва повече от 1 катинар...

    Хората са измислили public-private ключове за тази цел - катинари в нашия случай - заключваме кутията с нашия катинар, изпращаме го на девойката (малко или повече), тя от своя страна я заключва още веднъж с неин подобен абсолютно неразбиваем катинар и ни я връща обратно. След като я получим сваляме нашия катинар и си го пазим за следващия път, а кутията изпращаме обратно - заключена вече само с нейния катинар. Тя я получава и си се радва на новата придобивка.


  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: zada4kaaaa :)

    Това съм го чел вече май в друга задачка, поне подобно...
    Но от годинките вече не помня кога е било - преди , или след Правилата...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #4

    Re: zada4kaaaa :)

    Някой много е гледал шифъра на леонардо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    32
    #5

    Re: zada4kaaaa :)

    Цитат Първоначално публикувано от tana
    Някой много е гледал шифъра на леонардо
    Там имаше ли такива неща Сякаш не, а?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #6

    Re: zada4kaaaa :)

    ееееее ми той целия филм за това се разправяше де, я пак го гледай

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: zada4kaaaa :)

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Това съм го чел вече май в друга задачка, поне подобно...
    Но от годинките вече не помня кога е било - преди , или след Правилата...
    Не знам дали е от годините или пак по каки си се захласнал...

    A тая я беше дал IvO™ - Задача 162, третата подзадачка.


  10. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #8

    Re: zada4kaaaa :)

    A тая я беше дал IvO™ - Задача 162, третата подзадачка.
    А на мен защо ми намирисва че задачката и отговорът е възможно да са от един и същ човек.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе