Резултати от 1 до 9 от общо 9

Препоръчайте кафемашина за еспресо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #1

    Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Майка ми е голяма фенка на кафето и искам за коледа да и купя кафемашина за еспресо. Предварително ви казвам, че не разбирам и грам от кафемашини
    Мога да отделя към 200лв (разбира се ако има някакво невероятно предложение може да се вдигне малко сумата стига да си заслужава )
    Ще се раздвам да ме насочите първо какви функции да има (гледам има някакви с капучино функция, крема диск и т.н. но това нищо не ми говори) и второ към каква марка да се насоча, кой са добри в този вид техника.
    Предварително Благодаря на отзовалите се !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Имаше тема за това. Потърси.
    Бих ти препорачал Saeco, конкретно Saeco Via Veneto De Luxe - има крема диск и ти влиза в бюджета 170-180лв. Имам такава и прави страхотно кафе.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Най-важното което трябва да гледаш е да има крема диск. Между дургото преди време имаше подобна тема. Може да потърсиш и прочетеш. Кафемашините са направени да правят късо кафе с много каймак, а не по български да бъде дълго и воднисто. Резервоара с горещата вода по това е съобразен. Разбира се и дълго кафе може да се направи. АЗ има Делонги с крема диска и отделно една кавемелачка с контейнер подобна на професионалните, но китайска и елементарна за домашно позлване. Нали знаеш, че прясно смляното кафе е най-ароматно. Нества да се полват онези кафемелачи с въртящият се нож. Най добре би било да се тестват няколко машини и да си избереш тази, която прави най добро кафе според теб, но все още тази улуга не се предлага в магазините. Чувал съм че AEG-то прави по хубаво кафе от делонги, но като не съм пил кафе от нея мащина немога да кажа дали е така. Само не си купувай някой ментак с неизвестна марка. Примерно тази горе е известна марка и вероятно също прави добро кафе. Гледал съм машини Фагор и други евтини боклуци които са пластмасови. Ръкохватката се завинтва в пластмаса.

    P.S. Голям шоу е когато дойде някое гадже на гости и я почеря с кафе. Почва да се чуди как го правя с голям каймак.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #4

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Имах Ровента Адажио, сега съм със Саеко Гран Крема, а в офиса имаме АЕГ. Проблемът е, че аз пия капучино АЕГ-то прави най-хубава пяна. Но от трите като че ли Саеко-то е най-стабилно.

  6. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #5

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Ходих до Технополиса да разгледам моделите... ами нищо лично към собствениците на Saeco Via Veneto De Luxe ама това нещо е много грозно визуално Вярно, че вкусове различни, но хич не ми хареса на визия, като машина може да е супер ама... Харесах си Saeco MAGIC ESPRESSO REDESIGN S http://www.zora-bg.com/main.php?p=pr...d=4962&hotels= (то визуално ми харесва, но парите са му множко, пък и струва ли си 300лв. за домашна кафеварка?)
    Другите машини, които ми харесаха са
    1. http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09007654
    2. http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09008408
    3. http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01002893
    4. http://www.zora-bg.com/main.php?p=pr...d=4962&hotels= (вече споменатото по-горе Saeco)

    Предложения 3 и 4 най ми допадат като дизайн, но са ми скъпички. Струва ли да се бръкна още за някое от тях
    Какво ще кажете за машините от линковете, и най-вече за Делонгито от 229лв, дали е добър избор или да се насоча към тези от 300лв ?

    п.п. току що гледах темата за избор на кафемашина и там има добри отзиви за DELONGHI BAR-14CD/CREMA DISK/ от първият ми линк, така че и тя остава като възможност
    Чакам да видя какво ще ме посъветвате и отивам да я купувам, че ми се припи кафе от толкова много кафемашини

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Цитат Първоначално публикувано от rpl
    ...то визуално ми харесва, но парите са му множко, пък и струва ли си 300лв. за домашна кафеварка?...
    Дали си струва 300лв. за домашна кафеварка? Ами зависи доколко си почитател на кафето, колко често се прави и колко ти се занимава с кафе машина. Ако 300 лв ти се струват много - какво ще кажеш за моята Saeco Vienna de Luxe от 630 лв?
    И това е ниският клас на супер-автоматичните машини. Има къде-къде по-засукани модели с дисплеи, на двойно по-високи цени.
    При супер-автоматичните не се грижиш ни за мляно кафе, ни за отпадъка от отработеното кафе. Натискаш бутонче, смила ти на момента дозата кафе, прави ти го и сама изхвърля отпадъка в малък контейнер. Иска се само периодично измиване на т. нар. brew group, добавяне на кафе на зърна в отделението за кафето, доливане на вода в резервоара и изсипване на контейнера с отработеното кафе (след 10-тина кафета). Тоест идеалната машина за калпазани
    Но тъй като дозата кафе се мели на момента и то вътре в самата машина - наистина кафето от такава машина е с ненадминат аромат.

  8.  
     
  9. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #7

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Харесах си ето това нещо DELONGHI EC155

    http://bt.topshops.com.ua/info.php?p...elonghi+ec+155

    В Технополис я има на промоция за 190лв, не разбирам руски и не знам дали има крема диск така че ако някой тука разбира ще се раздвам да помогне
    Ако имате мнение за даденият модел ви слушам, че коледа наближава и мисля ако е добър избор да ида тези дни да я купя

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    А разбра ли що е то "крема диск" да споделиш?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #9

    Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

    Колеги,в къщи имам еспресомашина"Кортина"(българска,от Плевен).6 години безупречна работа,никакви ремонти.Няма крема диск и други глезотии,но кафето е хубаво(поне по моя вкус).Цената не я знам в момента,но е до 150 лева,мисля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. част за кафемашина
    От procar във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-13, 17:27
  2. Купувам кафемашина
    От Alexius във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-01-12, 22:35
  3. Кафемашина за еспресо
    От _belladonna_ във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-09, 04:04
  4. кафемашина бразилия
    От adak във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 28-04-08, 11:45
  5. Проблем с кафемашина
    От sev във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 13
    Последно: 24-07-07, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе