Резултати от 1 до 8 от общо 8

Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    става въпрос за Moulinex OW5000, която започна да прави следния много странен проблем:

    хлябът е недопечен в средата, но прегорял отвън. първоначално се надува, но в крайна сметка е спихнат и спаднал в средата

    носена е двукратно в България Сервиз, където сменяха уж термостат, уж платка, последният път чаках повече от месец, но полза никаква

    в 1-2 квартални сервиза ми отказаха, защото имало електроника вътре, а не само реотани


    официално Мулинекс се сервизира от България сервиз, но по разбираеми причини ми се иска да отида другаде...

    предложения?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    Ако може някой да обясни защо хляба изгаря отвън, а вътре е тиклав.Предполагам, че това се дължи на прегряване от нагревателя.Най-добрият според мен вариант е да се монтира допълнителен механичен терморегулатор свързан последователно на оргиналния.Не знам обаче на каква температура се пече хляба и колко трябва да се поддържа в съда на хлебопекарната.Но веднъж монтиран този терморегулатор, а размерите му са колкото цигарена кутия, мисля че проблема ще се реши кардинално.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    първоначално само прегаряше
    при занасянето техникът каза, че било релето и след седмица ме повика да я взема

    взех я, но точно след 2 дена и 3 опита му я върнах, защото отново прегаряше

    прие я без забележки, каза, че не я бил пробвал след смяната
    след седмица-две ми каза, че проблемът бил в някаква платка, която трябвало да се поръча от Франция, като щяло да бъде за негова сметка, защото той не си бил свършил работата и ме е подвел, че всичко е наред

    след общо около месец престой (говоря за втория път) ме повика да си я взема с новата платка

    нещата бяха малко по-добре - пак прегаряше, но реших, че явно не може повече човекът и реших да спирам печенето малко по-рано, за да не прегаря
    да, ама неприятната изненада беше, че независимо дали я спирам 10-ина минути по-рано или я оставям да изпече кората до нивото на гранитно паве, вътре остава клисаво и вдлъбнато

    ок, викам си, ще го компенсирам с повече мая
    да, ама не....
    няма суха, няма жива, няма 1 пакетче, няма две, няма чист, няма с примеси от царевично/елда/лимец, все тая - брикет вън, степана каша вътре

    аз подозирам, че въпросната платка, която е сменил, не е за моя модел и програмите са различни, или са за различен по мощност нагревател или нещо друго от рода
    мисля си да приближа релето по-близо до реотаните и да изключва по-рано, но ме съмнява да има мегдан за подобна гимнастика...

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #4

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    Защо ще монтираш допълнителен терморегулатор , при положение че този предполагам че може да се регулира .
    Имам такъв боклук от 3/4 години , от него са излезли 5/6 гюлета и сега е подхвърлен вкъщи , само се набутах на времето със 160/170 лева на промоция - не знам как можете да ядете подобни производни
    При моята е винаги суров , налага се всеки път да се удължава печенето - нагревателя е по средата , при беседа с други ползватели на мулинекс , те казват че техния нагревател е от долу

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    допреди въпросния дефект машинката ми служи вярно доста дълго време и не мога да си представя да се върна към странните памуци, които гордо носят името "хляб" в магазините

    в продължение на почти месец се опитвам да намеря нещо приемливо по разните малки фурнички (дейба бутиковите цени), баничарници и маркети

    смело мога да заявя, че това, което човек си прави вкъщи с подобна машина, добавяйки си на вкус всякакви глезотии (аз предпочитам малко царевично брашно + лимец или елда, с добавка от сусам, мак и лен, понякога маслини, слънчоглед или други ядки), след време толкова свиква, че другото не е хляб за него

    явно ще купувам нова...

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    аз подозирам, че въпросната платка, която е сменил, не е за моя модел и програмите са различни, или са за различен по мощност нагревател или нещо друго от рода
    мисля си да приближа релето по-близо до реотаните и да изключва по-рано, но ме съмнява да има мегдан за подобна гимнастика...
    В театър се вкарваш.Програмите на тия машинки са елементарни.Мощността на нагревателя няма връзка с платката.Тя само изключва при определена температура.Според мен тук е заровено кучето.Щом отвън прегаря значи скоростта на това нагряване е висока, което се получава от по-високата температура.Колкото по ниска е темп на съда, толкова повече време има топлината да проникне в дълбочина.Не зная колко градуса трябва да се поддържат, но предполагам един терморегулатор за фурна "Мечта" вързан" последователно на реотана ще може да се пъхне.Те са за 16А(3квт) което е много над нейния 1, така че модификацията е солидна.Цената на регулатора е към 10лв.
    Програмите ще са си същите, само че ще можеш да намалиш температурата колкото искаш и няма нужда да търсиш платки и да ги мислиш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #7

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    Виждам, че темата е супер стара, но аз едва сега попадам на нея. И м ие любопитно как са се развили нещата. По описанието на процесите, машината не мери добре температурата в контейнера. Защото освен изгаряне, виждам, че говориш и за превтасване, т.е. много висока температура по време на втасване. Датчика предполагам е един и същ, но защо не усеща точно температурата? Или той е повреден или нещо в самата платка където влизат кабелите на датчика. Ако техника реши да отдели повече време, вероятно ще я оправи, но реално времето е пари и вероятно ако до 1-2 часа не намери дефекта се отказва от този ремонт.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна

    не съм инженер, за да ми е ясно какво има в подобен уред, без да съм го отворил

    със сигурност има висока степен на вероятност да разбера, след като го отворя, но инвестираното време със сигурност ще ми струва повече, отколкото ако си седна на Д-то и си работя работата, с дохода от която да си купя нова

    P.S. развитието е "в кофата и нова"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 15:34
  2. Читав сервиз за смартфони в София?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-14, 17:49
  3. Проблем с хлебопекарна мулинекс
    От pepi_hristov във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-12, 17:19
  4. Сервиз за климатици LG във Варна
    От bright във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 04-01-08, 23:49
  5. Отговори: 9
    Последно: 26-10-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе