Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 275
Like Tree32Одобрявам

Прахосмукачка робот / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #1

    робот-прахосмукачка

    Какво ви е мнението за такъв вид почистване?Вършат ли наистина добра работа?Навила съм се за такава ,но не съм сигурна колко е ефективна.Гледах клипчета из нета ,но все пак рекламата понякога се различава от оригинала. Моля ако някой има подобно чудо да сподели.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: робот-прахосмукачка

    тук някой наскоро продаваше. разгледай "пазар"->"продава" и се свържи с човека....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #3

    Re: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    тук някой наскоро продаваше. разгледай "пазар"->"продава" и се свържи с човека....
    аз открих доста подробен линк с обяснения http://irobotbg.com/roomba_530.html ,даже и им се обаждах да ги питам за допълнително инфо, но ми трябва някой който реално си има вкъщи такава. Не мисля ,че някой продавач ще ми сподели евентуални недостатъци .

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: робот-прахосмукачка

    тук не продават фирми, а частни лица

    въпросният човек си бил вкарал 2, но тази, която не била за него била отказана и той я предлагаше тук

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    37
    #5

    Re: робот-прахосмукачка

    Аз също се бях навила да си взимам таква, защото имам няколко котки и куче и познайте какво е като вали - живея в къща и прахосмукачката се пуска всеки ден. Обаче... след като погледнах и разгледах този сайт, определено няма да си купя този робот по следните причини:

    1. Вярно е, че по закон тази фирма е длъжна да ми поправи прахосмукачката за срок от 2 години от датата на закупуване, обаче за толкова скъпа прахосмукачка, една година гаранция е направо смешно.
    2. Тази никел метал хидридна батерия никак не ми вдъхва доверие, а струва 156 лева. Известно е, че този тип батерии не са много надеждни в дългосрочен план - спомням си gsm-ите с тези батерии, които издъхваха след година употреба, дори когато се зареждаха при пълен разряд на батерията. Не е много по-скъпо тази батерия да се замени с лиетиево йонна, което ме навежда на мисълта, че не го правят умишлено. Освен това във въпроси ясно е казано:

    При правилна експлоатация батерията на iRobot Roomba ще издържи стотици почистващи цикъла и презареждания преди да се наложи да я смените.

    Какво значи правилна експлоатация? Според информацията в сайта, роботът сам отива да се презарежда, т.е. презареждането не е в контрола на собственика. А колко е стотици? Това също ми е много съмнително. Пък, пак с аналогия с батериите на gsm-ите, стотици ми се струва мноого преувеличено. В края на краищата батерията е скъп аксесоар, който не се включва в никоя гаранция. Аве - отидете и прочетете http://irobotbg.com/faq.html#nomer5 и ще ви стане ясно, че каквото и да стане с батерията - все вие ще сте виновни... все пак литиево йонната батерия не би оскъпила и така скъпия продукт.


    Като включим и правописните и пунктуационни грешки в сайта.... отказах се напълно, жалко, защото продуктът ми харесваше много

    Но все пак, нека и някой, който я притежава да се изкаже

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    4
    #6

    Re: робот-прахосмукачка

    Имам. Доволна съм Питай каквото те интересува

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #7

    Re: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от titi
    Имам. Доволна съм Питай каквото те интересува
    чудесно! ами да почнем със съмнението, което elenaalex изрази за батерията- бързо ли се скапва?
    добре ли чисти ъглите ?заслужават ли си екстрите на по-скъпия модел румба 560 в сравнение с румба 530.


  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    4
    #8

    Re: робот-прахосмукачка

    Съмнението на elenaalex засега не мога нито да потвърдя, нито да отхвърля, защото моята е е все още нова. Аз имам 560, не мога да я сравня с 530, защото не съм се интересувала по какво се различават. Ако са само виртуалните стени - може и без тях. Ъглите... като се прибера ще погледна как са, защото снощи я пусках - аз си бях вдигнала краката /за да не и преча /, а тя обикаляше из стаята. При мен навсякъде е теракот, в хола имам и килим от "рошавите". Теракота чисти доста добре, а килима обира каквото има отгоре. Но те тези килими са си трудни и за обикновена прахосмукачка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #9

    Re: робот-прахосмукачка

    а този програматор често ли се използва -това намирам аз като разлика в моделите пише че румба 530 няма такъв.Утре мисля да ходя на място да ги гледам .Проблема е че съм много податлива като почнат продавачите да ме убеждават кое колко добре работи. та затова питам-разпитвам дали си струва .Опита ми сочи ,че винаги губя като си избирам по евтиния клас. Купихме съдомиялна whirlpool с послени парички останали от след ремонта и сега се ядосвам всеки път като я пускам.Хвърлихме се на най-евтиното - качеството на миене е плачевно.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    4
    #10

    Re: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от huba-buba
    а този програматор често ли се използва -това намирам аз като разлика в моделите пише че румба 530 няма такъв.Утре мисля да ходя на място да ги гледам .Проблема е че съм много податлива като почнат продавачите да ме убеждават кое колко добре работи. та затова питам-разпитвам дали си струва .Опита ми сочи ,че винаги губя като си избирам по евтиния клас. Купихме съдомиялна whirlpool с послени парички останали от след ремонта и сега се ядосвам всеки път като я пускам.Хвърлихме се на най-евтиното - качеството на миене е плачевно.
    Ако програматора е това, което можеш да програмираш, за да ти чисти в определени дни и часове - аз досега не съм го ползвала. Може би на тези, които си плануват времето, да им свърши работа, ама аз съм по хаотична... Като ти обяснят с какво 560 е по-добра от 530, пиши ми /може и на лични/ да го обсъдим

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #11

    Re: робот-прахосмукачка

    да докладвам- за срещата си с бъдещето . Доста се изненадах ,че момичето от магазина не почна да ме агитира яката. Каза че продуктите сами си се рекламирали и аз да си преценя дали върши работа. Имаха една демонстрационна платформа ,която посипа със стърготини и мръсотии разни. Всичко си обра румбата. Даже я сложи на бюрото си да видя ,че не пада от високо като се върти.
    Като основна разлика изтъкна издържливостта на батерията - румба 560 чистела с едно зареждане до 80 квадрата,а румба 530 - по-малко.
    За програматора обясни ,че за някои хора е нужна екстра други изобщо не го ползвали. аз все още не мога да преценя - гледам като ни няма да не оставям пуснати уреди ,но знае ли се!???Не ми се искаше после да съжалявам ,че пак съм се изциганила
    560 имала и виртуален навигатор ,който помага да чисти три стаи последователно,а румба само виртуална стена./дано съм запомнила правилно/
    Предвид на мнението на elenaalex реших да се презастраховам за батерията и капарирах модел 560.По-късно днес мъжа ми ще мине да я доплати цялата, защото се бях приготвила за по-евтиния модел.Нямам търпение вече да я видя как ще чисти вкъщи.
    Утре ще пиша подробности.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #12

    Re: робот-прахосмукачка

    скъпа ...моля те пиши как се държи в реални условия бонбончето у вас .....нядявам се да да не ни спестиш и недостатъците ако има такива...
    за батерията просто не е проблем да се събере подобна батерия на половин цена че и по малко ако се наложи.....не сме в северна корея все пак....аз определено ще купувам по евтиния модел...да ме извиняват ама 200лв за един програматор......чакам с нетърпение....отзивите ти.....

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re: робот-прахосмукачка

    Само не разбрах защо не купи 580 модела, който продава един участник във форума на цена, по-ниска от тази на 560???

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #14

    Re: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    скъпа ...моля те пиши как се държи в реални условия бонбончето у вас .....нядявам се да да не ни спестиш и недостатъците ако има такива...
    за батерията просто не е проблем да се събере подобна батерия на половин цена че и по малко ако се наложи.....не сме в северна корея все пак....аз определено ще купувам по евтиния модел...да ме извиняват ама 200лв за един програматор......чакам с нетърпение....отзивите ти.....
    Чисти не е да отбива номера. Само дето мина през стоперчето ни на вратата в хола и го разпердушини То е едно такова пластмасово кръгло на пода хванато ,направо си го отнесе. Не е big deal 6ото самата аз веднъж съм го чупила вече но мислех че е добре залепено.
    Едва ли за няколко часа ползване мога да дам точна оценка. Мина целия хол и не можах да повярвам на очите си колко фин прах намерих в контейнера!!от де се взе ?
    Като Плюс голям отчитам ,че под ъглите в детската се намуши и сигурна съм изчисти по –добре отколкото преди аз съм го правила.
    Минуси:
    - дръжката и с която се пренася от стая в стая някак си направена странно не е да се вдига перпендикулярно на робота ами на половина .Уж нашия модел с навигаторите няма нужда да се пренася ,но все пак налага се.(Но по-скоро сега се опитвам да не я изкарам перфектна и търся под вола -теле

    Пробвахме програматора той всъщност има и часовник - направихме настройка за три дни от седмицата. Има и демонстрация на английски много забавно говори.
    Друго м/у краката на кухненския стол като се намърда- викам си ей от тук няма излизане ,ама то животинчето бут в единия крак ,бут в другия и си намери изход.

    „Прибра се сама да спи /зарежда се/ , и лампичката и свети като тупащо сърчице”.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #15

    Re: робот-прахосмукачка

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Само не разбрах защо не купи 580 модела, който продава един участник във форума на цена, по-ниска от тази на 560???
    По –скоро имах проблем с въпрос от мъжа ми защо не избрах румба 530 след като беше на цена от 595 лева и бяхме обсъдили че нея ще купувам

    А защо не съм избрала румба 580 :

    1.робота доколкото разбрах е внос от щатите и е с тяхното си захранване
    2. не е съвсем евтин ,че да си спестя гаранцията, която господина каза че била щатска и евентуално можел да съдейства ако се случи нещо – едва ли ще ми се играе да пращам робот да се оправя някъде си из америката–и за чия сметка според вас ще са пощенските разходи?
    3.ако беше да правя гимнастики с поръчка от чужбина имам приятели , който сигурна съм щяха да ми съдействат ,но предпочитам всичко да си му имам –неразпечатана кутия , гаранции, ръководста на български и т.н. То не че тук като се случи нещо потребителя има голямо право да оспорва ,но по –друго е . Купувам си го от представителите на iRobot ,то това не е запалка ,че да не ми пука произхода.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 19 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-06-14, 19:54
  4. Робот прахосмукачка Agama 530A
    От brian198686 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-13, 21:19
  5. Кухненски робот, блендер и миксер / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 17:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе