Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38
Like Tree13Одобрявам

Съвет за кафе машина *автоматична*

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #31

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    В коментарите в емаг пише, че може.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #32

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Машина не може да прави капучино , колкото и да струва. Ако си ценител , прави се само ръчно.
    И защо така? Аз по-хубаво капучино от домашно приготвеното не съм пил в кафене. Това е моята машина:


  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #33

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    Хубаво , ама на клипа показваш правенето на latte machiato ( поне това изписва на дисплея на машината ). Ако не правиш разлика , все едно какво пиеш....
    justify одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #34

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    Нямам клип с капучиното под ръка, но мога да ти направя (клип имам впредвид). И латето е отлично, както капучиното.
    a.iliev одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #35

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    Аз вкъщи ползвам автомата за вграждане на Bosch и също мога да кажа, че по-хубаво капучино или лате не съм пил. Съгласен съм, че изисква подръжка, но тя е веднъж на 1-2 месеца и се слагат две капсули не е да се занимавам цял ден с нея. Допълнително съм си я настроил със HomeKit и сутрин преди да стана се включва, изплаква се и аз просто имам ангажимента да сложа чашата и да натисна един бутон. Определено съм доволен.
    biro одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #36

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    a.iliev направи едно клипче как прави капучино.
    Впрочем сименса ми има напомнящо съобщение "Cleaning program required after 20 cups", или "Descaling program required after 20 cups" и на всяко кафе през тия 20 чаши подсеща, че наближава миене. Освен това не забранява да си пуснеш кафе дори да са подминати оставащите до миенето кафета.
    Също така в Settings пише след колко кафета трябва да се чисти и след колко да се декалцира, има настройка за твърдост на водата, поддържа Brita филтър, който удължава времето между декалциранията, има статистика за брой направени кафета, брой млечни напитки и литри гореща вода.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #37

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    ФОРУМА-полезен или не за джоба ни.
    Като се включих в тази тема и изгледах филмчетата които GENA показа разгледах цените на хвалените машини и попаднах на промоция на любимото ми кафе-LAVAZZA TIERRA.Купих си няколко кила и сложих на автомата.И след няколко опита установих,че кафето е по-зле от това което правя на другата експресо машинка-SAECO VIA VENETO,стар модел,едва ли можете да намерите.Бях пробвал и преди това и си мислех,че не настройвам добре едрината на смилане и затова.И тъй като и с по-евтини кафета беше задоволително и почти подобно не бах вземал скоро за автомата.
    Продължих внимателно да гледам обясненията и въпреки,че не съм по ''мерцеддесите на'' стигнах до извода,че тук ще ми се наложи да се изръся малко.Защото както обясняват процеса на извличане на експресо или ристрето в JURA e друг (''винтов механизъм''..)и кафето наистина е близо до познатото от това което пием от професионалните машини.Както се изрази водещият-да,за машината се плаща много,дори и за нисък клас който няма много опции,обаче хубавото кафе иска технология ,а тази в Jura е уникална.Те не я дават дори на другите произведени от същия производител-Mellita,Nivona и Mielle.
    И който иска хубаво кафе трябва да се бърка по-надълбоко-това е.
    Избрах си на промоцията от Емаг JURA ENA8.Избора ми беше,че е по-малка,на сравнително добра цена-1360,на промоцията с15%-и относно на кафето си е на същото ниво за аромата,с изключение на това,че повечето машини на производителя работят с 5-16 гр. ,а няколко вкл. тази е от 5-10гр.За супервзискателни може и да трябва 16 гр.,но аз реших,че 10 трябва да ми стигнат.Освен това пия по италиански -много къси кафета,както им казват ристрето и това количество мисля е напълно нормално.
    Днес пристигна машината.Набързо я въведох в експлоатация.Направих няколко кафета за проба и ги хвърлих разбира се...само за дегустация.
    Промених настройките на смилането на предпоследното фино и силата на кафето-пак предпоследно силно и пробвах едно еспресо 30мл и ристрето-20 мл.
    Jura наистина е друга тема ,поне от моята досегашна.Няма как да сравнявам с по-големи класове на производителите,обаче ако говорим за експресото може би разликите не са фрапиращи една от друга,а по-скоро големия клас има повече настройки(което все пак влияе)и допълнителни възможности за млечните напитки,които не са ми приоритет.
    Та са набутах малко,ама като отчитам че като даваш пари за хубаво кафе бива да имаш и хубава машина съм доволен.
    Пък и нали казваме,че ''кефа цена няма''.

    https://blackbearhartford.com/coffee...-ena-8-review/

    Който желае да разбере основната разлика в процеса да види този клип и по внимателно от 7мин. 40 сек. където се обяснява механизма.


    Също и тук от 5мин.00 сек.

    Този пост е редактиран от inches9; 03-06-21 в 07:01.

  10. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #38

    Отговор: Съвет за кафе машина *автоматична*

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    a.iliev направи едно клипче как прави капучино.
    Впрочем сименса ми има напомнящо съобщение "Cleaning program required after 20 cups", или "Descaling program required after 20 cups" и на всяко кафе през тия 20 чаши подсеща, че наближава миене. Освен това не забранява да си пуснеш кафе дори да са подминати оставащите до миенето кафета.
    Също така в Settings пише след колко кафета трябва да се чисти и след колко да се декалцира, има настройка за твърдост на водата, поддържа Brita филтър, който удължава времето между декалциранията, има статистика за брой направени кафета, брой млечни напитки и литри гореща вода.

    Качвам снимка, че се сетих след като направих капучиното. В никакъв случай не мога да кажа, че разбирам нещо от кафе, защото предпочитам да пия напитки като капучино, лате и т.н. В 90% от заведенията капучиното ми е “воднисто”. При автомата ми не е така, а и става всичко с едно натискане на бутона. Известията са другото нещо, което ме радва.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    biro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Вендинг машина за кафе
    От martoooooo във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-21, 23:14
  2. Кафе машина Бразилиа Клуб
    От todor58 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-19, 01:38
  3. Кафе машина Mitaca I1
    От plamenhar във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-17, 07:49
  4. Избор на кафе машина
    От freelander във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 47
    Последно: 23-06-10, 14:09
  5. Кафе машина AEG EA-120
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-08, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе