Резултати от 1 до 3 от общо 3

Нормално амортизирал ротор или кофти четки?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    19
    #1

    Нормално амортизирал ротор или кофти четки?

    Здравейте,

    не е точно домакински уред, но мисля че това е най близкия форум



    става въпрос за акумулаторна ножица, която се състои от ел мотор и планератен редуктор. На 5 години е вече, през това време са правени различни ремонти. Миналата година бяха свършили четките на моторчето. Подмениха ги с оригинални в оторизиран сервиз. Но новите четки не можаха да изкарат сезона, (30 дни). пак се износиха, при това едната четка доста повече от другата.
    Въпросите ми са следните:
    1. възможно ли е ротора да е вече прекалено износен така, че да яде бързо четките?
    2. възможно ли е сервизираните четки да са били некачествени, така че да са свършили 5 пъти по бързо от оригиналните? това че са се износили неравномерно ме навежда на мисълта, че са били нещо кофти.
    3. възможно ли е сервизираните четки да са износили и ротора? аз нямам снимка или спомен в какво състояние е бил преди ремонта.

    чудя се дали да не си поръчам само четки, и да си ги сменя сам. Даже ще си поръчам 2-3 комплекта, така че ако ножицата спре да работи по време на сезона, много бързо да си ги сменя.

    ако ротора е за смяна, също може да се поръча оригинален и да се смени.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    744
    #2

    Отговор: Нормално амортизирал ротор или кофти четки?

    Там, където са подменили четките, какво отговориха на 3-те въпроса? При смяната на четките не видяха ли нещо съмнително по ротора, да е бил износен, ако е изглеждал нормално и сега след новите четки се е износил, вероятно четките са били твърди, но пък казваш уж са оригинални.....
    На автомоб. генератори се подменя и това на ротора (забравих как се казва) което при теб се е износило, където контактуват четките .Тук не се ли подменя? Като цяло мисля, че всички въпроси трябва да отправиш към сервиза, в който са ти сменили четките, тъй като имат наблюдения, нормално ли е да се износва ротора, четките да свършват толкова бързо и т.н.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3

    Отговор: Нормално амортизирал ротор или кофти четки?

    Прекалено бързо износване говори за меки четки.
    Цвета им е от значение, познава се твърдосста им.
    Ако са много твърди пък, износват колектора.
    Обикновено едната се износва повече от другата, факт. Имаше обяснение, но не съм запомнил.
    Сменял съм на машина която работи минимум 8ч. на ден и четките им се взема акъла, няма почивка почти.
    На 5-тата година смених едната четка. Другата оригинална кара вече 7,5г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Четки за мотор на пералня AEG
    От ivanvanovvv във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-20, 17:24
  2. Четки за бормашина
    От MitkoS във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 16-11-18, 13:08
  3. Отговори: 2
    Последно: 23-01-12, 22:28
  4. Магазин за четки за електромотор???
    От gopejo във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 13-01-09, 12:08
  5. Търся ротор за машина
    От Delta1 във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-08, 01:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе