Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    Здравейте ето и проблема. Опитвам се да инсталирам Виста на чисто от ХР СП2, но нещо удрям на камък, слагам бутващия диск и през дос ми казва, че не намира драйвери(харда), а през уиндоуса, че няма VIA RAID CONTROLLER - 3249. Цял ден се ровя в нета за да изтегля тия драйвери но или са платени или линка не работи. Като капак на всичко има и някакъв бъг(ati2dvag), който е някаква несъвместимост между XP SP2 и видео картата, която е ATI MOBILITY RADEON X1800. Целият екран става на ленти и разноцветни точици, забива преди да се е заредил уиндоуса или пък ще даде черен екран, не може да се рестартира и трябва да си изключи от копчето. Пробвах се да инсталирам ХР, но записвачката, която е NEC DVD_RW ND-6750A не разпознава СД-та а само ДВД-та, качих уина на флашка, но пак не се получи. Характеристиките на компа са: Genuine Intel (R) SPU T2600 2.16 GHz Itel Centrino (R) Core Duo, 2GB RAM. Вече нямам никакви идеи как да се справя с проблема, а и трябва да върна компа на човека. Благодаря предварително на всеки отзовал се на моят проблем

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    аз съм със същата записвачка и нямам проблем с четенето на CD-та.Не знам как ти казва "през Дос" - може би ти съобщава по време на инсталацията, но това не е "през дос".Според мен или буутващия диск е развален или нещо ти не правиш както трябва.
    че не намира драйвери(харда), а през уиндоуса, че няма VIA RAID CONTROLLER - 3249.
    Провери дали инсталациония ти windows е със SATA драйвери.Сигурно не е .Изтегли си XP SP3 със вградени сата драйвери и пробвай.
    И не можах да разбера как се опитваш да инсталираш "Vista през XP SP2"?
    Vista се инсталира директно!

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    8
    #3

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    Бутващят диск си е наред инсталирах го на моя комп всичко си мина нормално имам предвид формат и т.н. А записвачката не работи пробвах няколко сд-та отваря празен прозорец и до там. Съжалявам не се изразих правилно имах предвид, че стартирам инсталационния диск през уина а инсталацията въобще не може да тръгне спира още в началото при събирането на информацията. Благодаря за съвета ще пробвам с СП3 но не знам как ще го инсталирам като не чете CD

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    слагам бутващия диск и през дос ми казва, че не намира драйвери(харда), а през уиндоуса, че няма VIA RAID CONTROLLER - 3249.
    по важно е да обърнеш внимание на наличието на вградени sata драйвери в инсталациониия windows!!!
    Не ти зарежда от CD-то защото windows-a,който се опитваш да инсталираш няма вградени SATA драйвери!!
    погледни тук
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37166.0.html
    и тук
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22378.0.html
    и тук
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,11429.0.html

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #5

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    значи .. какво означава "начисто от windows със сп 2" ??? за да си наясно какво не работи ти предлгам да стартираш вистата от инсталационен диск било то двд или сд.. предоплагам има начин и то сд и тогава да ще разбреш какъв е проблема .. после гледаш на сайта на vendora на лаптопа и намираш това което ти трябва ..евентуално драйвер за диска или по-скоро контролера ..ако не ти работи CDто то .. опцията е външно през usb .. успех

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    8
    #6

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    Да погледнах благодаря наясно съм, затова намерих sata raid controller и ги качих на usb. Когато зареждам вистата през desktop ми разпознава харда, но не намира драйверите на флашката и пак се връщам отначало. Няма как да направя дискета или нещо подобно защото нямам драйверите на дъното и даже не го знам какво е (дали са на човека лаптопа без драйвери), а и самия лаптоп няма флопи. Исках да изключа RAID функцията от bios но няма как да се изключи. Biosa е доста оскъден и няма почти нищо мислех си да ъпдейтна биоса, но тази материя е непозната за мен. На чисто имах предвид формат на С. Човека си е напълнил компа с глупости и windows-a се скапъл.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    8
    #7

    Re: Проблем с лаптоп Fujitsu Siemens Amilo Xi 1546

    Благодаря много за помоща. Вече се оправих решението се оказа самоделно направен win XP SP3, който е по-голям от стадартните win-ве и се побра на DVD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам на части или цял Лаптоп Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2065
    От oci81 във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 11-04-12, 18:26
  2. Продавам лаптоп FUJITSU SIEMENS AMILO PA3515
    От Vanquished във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 14-06-10, 20:05
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-10-09, 23:48
  4. Продавам Лаптоп Fujitsu Siemens AMILO Si 2636 Core2 Duo
    От OptimusPraiz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-08, 16:33
  5. Продавам лаптоп Fujitsu-siemens amilo L7300
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-07, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе