Резултати от 1 до 9 от общо 9

Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?



    http://cgi.ebay.com/Laptop-1-8-ZIF-L...item33567554ca
    http://www.trademe.co.nz/Computers/L...-241894711.htm

    Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?
    Някой срещал ли е подобно нещо в магазините за компютърни аксесоари ?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Провери в Reset и Comelsoft.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Това е първото което ще направя утре. Но доколкото виждам на сайта на Ресет, няма такова нещо там.

    Между другото, докато се ровех, попаднах на следното:
    http://en.kioskea.net/guide/details/...h-card-adapter
    Т.е., от компакт-флаш карта да се симулира 1.8" SSD PATA диск с LIF интерфейс. Който пък впоследствие с по-горните преходници, евентуално ще може да свърже със стандартен PATA кабел и човек да се сдобие с SSD-диск на ниска цена.
    Чудя се, няма ли някакъв директен преходник, чрез който от компакт-флаш карта да излезе обикновен SATA или PATA интерфейс. От много време имам мерак да си сложа SSD-диск като системен диск на домашния компютър и да видя наистина ли ще излети или това със скоростите са само митове.

    ПП. Преходниците от първия пост ги търся, за да (се опитам да) извадя информацията от един полуповреден TOSHIBA MK1214GAH

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Виждал съм преходници от CF към IDE. Само ,че скороста не беше нещо особенно. От порядъка на 30-40 мегабайта в секунда на четене.А добрите SSD дискове правят над 200 мегабайта в секунда трансфер. Дори се бях загледал скоро в фпрума на гуру3д, имаше един образ който си е направил райд 0 от 4 ssd диска и скоростите му бяха убийствени . Чак ми идваше да разваля моя райд който с зор стига 210-220 мегабайта в секунда


    П.С. Видях и 1.8 инчови преносими дискове на Тошиба вчера , бяха на USB интерфейс. Цената им обаче е малко солена , клиентската излизаше някъде към 190 лева за 250 гигабайтов диск.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Полуповредения диск е от едно мънинко Sony Vaio, купено някъде от далечния изток преди около година и подарено на човек тук в България.
    За момента първия актуален проблем е изваждането на информацията.
    А пък следващия актуален въпрос ще бъде възстановяване на лаптопа да може да работи.
    Вероятно няма да е възможно да се намери току-така такъв диск, или пък ако ще е възможно да се намери, то ще е на много висока цена.

    Та се появява един втори въпрос:
    Възможно ли е да се инсталира Виста върху USB-диск ? Някой правил ли е такова нещо ?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #6

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Win 7 знам как се прави, за Виста не знам. Но май можеше...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Здр. Митко,

    правих преди време едно Сони TR5, смених му скапаният тошиба 1.8" с нов такъв и тръгна много добре, не знам дали ще може да намериш преходник в БГ, но може да пробваш по Apple service shops, те имат такива за Ipod's които ползват същите дискове.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    Благодаря за информацията dash.

    В моя случай, се стигна до някакво щастливо развитие, при което Windows тръгна за кратко и ценната част от информацията беше прехвърлена на външен USB-диск.
    В момента предстои смяната, ама нещо не я бързаме, защото Windows продължава да си работи, макар и осакатено - отвреме на време замръзва и почва едно тихичко "цък-цък-цък-...". И лаптопа става за поща и сърфиране, ама не става за друго.

    Колебаем се дали да опитаме това което вече предложи stenly - да разглобим някой 1.8" USB-диск и да се надяваме, че вътре ще намерим 1.8" PATA диск с LIF-connector. Освен модела който предложи stenly, тук има и някакви Samsung - един път са налични и втори път цената също е приемлива.
    Пък ако вътре има нещо друго - какво пък толкоз, ще си го сглобим обратно и ще го ползваме с оригиналното му предназначение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re:Ей такава джаджа може ли да се намери(купи) в България ?

    1.8" HDD са ексклузив производство на Тошиба, има много порблеми с тях и се скапват за 1.5-2 год., ако собственика има пари мушни му един по малък SSD PATA, но недей да разчиташ на старият диск ...

    Не знам в БГ дали има изобщо пазар на 1.8" хардове, ама може да опиташ да купиш отвън, цените са вече ниски

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 09-07-13, 15:54
  2. Някой да може да намери това на БГ ?
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-05, 22:38
  3. Някой може ли да намери ...
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 27-05-05, 08:17
  4. Някой да може да намери MDK ?
    От DarkRose във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 02-10-02, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе