Резултати от 1 до 7 от общо 7

прегряващ лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #1

    прегряващ лаптоп

    Лаптопа е Тошиба сателит а300 с двуядрен процесор Athlon 64. Нормално при стартиране на лаптопа Еверест сочи 43 градуса на ядрата.. При натоварване температурата стига 90 градуса и нагоре... В момента еверест сочи 70 градуса... Това нормално ли е и ако не е какво може да се направи Лаптопа е на 1 година...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:прегряващ лаптоп

    по начало процесорите на АМД, греят повече от интеските, предполагам,че би трябвало да е нормално.
    Ако все пак искаш да направиш тест, си дръпни CPU burn in, задай му да го товари около час, час и половина, до като правиш нещо друго, но не вярвам да забие.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:прегряващ лаптоп

    90 градуса си е доста висока температура. Доста интелски процесори биха забили, макар че един ми е показвал и 110 градуса по Целзий. Аз те съветвам да провериш при такава температура вентилатора който го охлажда дали върти добре. Друго не знам до колко може да се вярва на евереста. Иначе ако ти се занимава закарай го в сервиза им за ден два да го погледнат - даже и пари няма да вземат и да ти кажат ако има проблем как да действаш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:прегряващ лаптоп

    Що не го посчистиш - в радиатора 100% има "кече"
    фана също е прашасял вече , да не говоря за пастата която е вече доста запекла.
    Правете си профилактика като на нормален компютър.

    @FXOrange - не е задължително , но 90 е вече много дори и за амд.
    аз съм с турион x2 и не е по-горещ от интелски.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:прегряващ лаптоп

    Техното е прав. Дори и вентилатора да върти като луд , шанса да има "кече" от прахоляк между вентилатора и радиатора е почти 100%. Така , че по-добре го закарай на една профилактика или го отваряй да го чистиш да не отлепи някой чип. Не вярвам колегите в който и да е сервиз да ти вземат повече от 20-30 лева за да го направи.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:прегряващ лаптоп

    Като засегнахме темата, да попитам, какво ви е мнението по въпроса!
    Моята Тошиба е с Intel® Core™2 Duo Mobile Processor T6400. Гледам в сайта на Intel пише Thermal Specification - 105°C. Каква е според вас тази стойност?

    http://processorfinder.intel.com/det...x?sSpec=SLGJ4#

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:прегряващ лаптоп

    Максималната температурна стойност на която може да работи всяко едно от двете ядра на процесора преди да започне да тротва.

    Различните програми за мерене на температура показват различни стойности. Някои отчитат температура на капачката, а други температури на ядрата. Между двете винаги има разлика от порядъка на 10 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-06-14, 11:43
  2. Продавам 14" лаптоп Dell D630 и 15" лаптоп HP 6715b
    От MetalMilitia във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-12, 11:20
  3. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 15:31
  4. Продавам лаптоп FS Amilo Pro V1000 на части + други части за лаптоп
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 06-01-11, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе