Резултати от 1 до 8 от общо 8

Налични таблети на пазара?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Налични таблети на пазара?

    Силно съм запленен от идеята до Коледа да си подаря един таблет.
    Струва ми се, че това е устройството, което винаги ми е трябвало. Така и не успях да свикна да работя комфортно с тъчпад на лаптоп, не успях да свикна и с малкото време, което работи без зареждане, както и с теглото му.

    Та... давайте моля идеи - какво налично сте чували, виждали да има в България?

    Честно казано, най-много ми се иска таблет с Windows OS.
    MeeGo изглежда също интересно, но няма да има пуснат продукт до Нова година.
    iPad... не знам, нещо ме притеснява. Та това е ОС за мобилен телефон, още повече, че никога не съм имал взимане, даване с тяхни продукти и цялата процедура да почвам да чета от А и Б не ми се нрави.
    Нито съм наясно с отключване на ОС-а им, нито какви приложения има. Най-малкото, трябват ми някакви аналози на Putty, SSH клиент някакъв от рода на WinSCP, програма за графична обработка от рода на Fireworks.
    Тоест, много неясноти, които ме глождят.
    С Андроида - същата работа. Тук единствения читав таблет е като че ли Samsung Tab, но пак не съм наясно с възможностите на Android, но е факт, че и това си е телефонна ОС.

    Блазни ме HP Slate, но я излезе, я не навреме. А и цената му... леко ме безпокои на колко ще излезе в България.

    Гледам в БГ в момента само някакви Archos таблети има тук, там с Win OS, но малкото информация за тях не е добра - скапан дисплей, скапан живот на батерията.

    И реално... какво остава - май нищо?

    Като размер... също се колебая - 7 или 10, нито по-малък, нито по-голям, но 7 или 10
    Разделителна способност - твърдо 1024 х 600 като минимум. 800 х 480 не искам.
    Задължително и капацитивен дисплей, удобен за работа с пръсти.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #2

    Re:Налични таблети на пазара?

    http://shop.myebook.bg/index.php/cPa...0b70453c26f4fe


    Ето малко таблети...

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Налични таблети на пазара?

    Archos не е марката за мен. Бегъл поглед на 1-2 обзора за топ модела им с 10 инча екран и WIN ОС ме отказа от таблетите им... Резил е таблет да кара 2, макс 3часа само без зареждане.... Процесорът е слаб за използваната операционна система. А и екранът е много одумван.
    Като цяло, липсват им основни характеристики - с липсата на GPS бих се примирил. Но да няма вграден 3G модул е недомислица...
    Отделно, фирмата, която ги внася е тъмна Индия, а това е неподходящ вариант, когато става въпрос за скупо устройство. Бях решил да помогна и на тях с малко популярност, и на мен с възможността да разгледам подробно продукта им и им изпратих мейл с предложение да ми изпратят един таблет за тест, на който даже и не получих отговор... Луда работа... предлагат ти безплатен обзор на непопулярно устройство, което се опитваш да продаваш, а ти не обръщаш внимание.
    Както и да е де. Аз вече направих избор и се сдобих с таблет, от който съм много доволен за момента.

    Моля да бъда извинен за правописните грешки -опитвам се да се уча да пиша с две ръце на новия ми таблет и... тук, там греша: )

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    7
    #4

    Re:Налични таблети на пазара?

    Поздравления за Самсунга!
    И аз бих си го купил, ако можех да си го позволя-хаха. И се замислям дали да не си купя https://docs.google.com/leaf?id=1_9J...ut=list&num=50
    Като спецификации е почти същото, а цената му е наполовина- 650лв. Струва ми се, че Андроид 2.2 е доста нестабилна засега и не си заслужава парите Самсунга.
    Но това си е мое мнение. И както бързо се развиват нещата май ще карам на по евтините заместители-криза е все пак.
    Поздрави.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #5

    Re:Налични таблети на пазара?

    А в България попаднах на сайта за таблети - Тук не е място за реклама!, които предлагат страхотния EKEN M001, само за 299 лв.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Налични таблети на пазара?

    А в България попаднах на сайта за таблети ..... , които предлагат страхотния EKEN M001, само за 299 лв.
    а процесора и рамата са много зле, андроид си иска по яки работки, за да бачка, като хората

  8.  
     
  9. eka
    eka е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #7

    Re:Налични таблети на пазара?

    Тези дни се обзаведох с един Nexoc Pad 7.Впечатлението ми е,че устройството не е никак лошо за скромната си цена.Недостатък е старата версия Андроид -1.5.Чакам и търся по-актуален фърмуер,но за сега няма.Проблем е итова че е по-разпостранен предимно в Германия,а немския ми е проблем,честно казано.Някой друг да си го е купил за да обменим опит?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #8

    Re:Налични таблети на пазара?

    Цитат Първоначално публикувано от ktsankov
    А в България попаднах на сайта за таблети - Тук не е място за реклама!, които предлагат страхотния EKEN M001, само за 299 лв.
    Леле тоя ЕКЕН е много зле от към параметри, на всичко отгоре го има по $90, какви са тия 299лв бе човек

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптопи и Таблети
    От DIDOTO във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 24-05-11, 00:09
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-05-11, 11:49
  3. Таблети SmartQ
    От nikolay2 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-11, 18:03
  4. MSI навлиза на пазара на таблети през 2011 г.
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 21-10-10, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе