Резултати от 1 до 14 от общо 14

Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1

    Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Здравейте. Бих искал да помоля, компетентните колеги или ползватели на този модел лаптоп, за изразят своето мнение. Интересувам се, като сбор от компоненти, дали си заслужава вниманието. Лаптопа ще се използва главно за "сърфиране" в мрежата и от време на време леко натоварване с някой и друга програма, което не мисля, че ще се отрази на неговата производителност. Благодаря на отзовали се.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Здравейте. Бих искал да помоля, компетентните колеги или ползватели на този модел лаптоп, за изразят своето мнение. Интересувам се, като сбор от компоненти, дали си заслужава вниманието. Лаптопа ще се използва главно за "сърфиране" в мрежата и от време на време леко натоварване с някой и друга програма, което не мисля, че ще се отрази на неговата производителност. Благодаря на отзовали се.
    За този модел ли става въпрос
    http://brosbg.com/TOSHIBA-Satellite-...-product-2994#
    ???

    "Като сбор компоненти"-имаш предвид конфигурацията като производителност, отделните компоненти(те са само няколко прозводителя на чипсет, процесори и други части, така че тук едва ли може да има голяма разлика и всички избират между тях) или имаш предвид като качество на изпълнение/сглобка и спойки на отделните му компоненти, шаси на лаптопа.

    Според мен прочети тук: за оплаквания от потребители:
    http://hardwarebg.com/forum/forumdisplay.php/50-Мобилни-компютри
    защото при нови лаптопи от които има малко продадени бройки дефектите ако има такива още не са се проявили.

    При всички положения ако купуваш гледай да е с видеокарта Ати радеон, защото огромна част от 8-та и 9-тата серия на nvidia картите на лаптопи имат проблем с прегряване и рано или късно това води до умиране на картата, а в доста от случаите и на цялото дъно на лаптопа.

    Имаш ли изисквания за продължителност на автономията на лаптопа(издържливост без мрежово, тоест захранване само от батерия)??? Евентуално какво е???

    Иначе нисля, че в този ценови диапазон, като производителност и качество ето това http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=vi...roductId=33135 няма конкуренция.

    Ето мнения за дела и от "нашия" форум: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49219.0.html

    и дори ако ти се "прицъка" някоя игра или решиш някъде по път да се разнообразиш с някой филм.Дори на външен монитор/телевизор няма да има проблем дори да е FULL HD Blue ray формат от 40 ГБ.И е по лек с около 150 грама от тошибата.До настоящия момент не съм прочел/чул за сериозни оплаквания от този лаптоп.Ето и мнения на собственици: http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/188286-Въпроси-за-Dell-Inspiron-N5010 Същиямодел го има и с алуминиев корпус, но разбира се за + $ отгоре.


    За последната 1 година има поне 2 изтегляния на лаптопи тошиба от пазара:
    1. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49219.0.html

    2. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,46509.0.html

    Успех при избора/покупката.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Не си конкретизирал дали си търсиш лаптоп или ти е изпаднал от някъде такъв модел.Също така не си уточнил на какво държиш - на продължителна работа на батерия или искаш и да можеш да играеш някои игри на него, осен интернета и скайпа....
    Ако ще играеш и някоя друга игра на него, DELL-a предложен от Justify е добре.Ако обаче искаш малко по дълъг живот на батерията, малко по-стабилна изработка на шаси и дисплей, погледни това Fujitsu. С вградено видео е , но за сметка на това имаш достатъчно количество RAM за работа и батерията ти ще издържа повече.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Идеята е да издържа колкото се може повече батерията, колкото до игри, не мисля, че това е фактор който определя в моя случай. Искам видеото да не е вградено, затова се спряха на този модел тошиба. Иначе, ценовия диапазон е до 1100~1200 лв.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Сега като се замисля, то ако ти е изпаднал от някъде/втора употреба е въпроса за компонентите е малко подвеждащ, защото може предишния собственик нещо да го прецакал и след едно изпичане на дъното за закрепване на положението по време на тестовете преди продажбата и докато вземе парите и след 3 месеца до 1 година да "изревеш", ама той да ти каже-аз когато ти го продавах нали работеше, какво искаш сега...

    Аз така веднъж се прецаках с флашка 2-ра употреба и сега никога вече компютърна/финна техника втора употреба...

    -------------------------------------------------------------


    П.П.
    Аз съм със сони с такава(5650 радеон) "невградена" карта и имам различни енергийни планове- за интернет плана съм изключил всичките му екстри-хард, видеокартата е на минимална консумация и издържа до 3 часа-е ползвам и wi-max internet макс фрее флашка/ модем който съща си консумира, но ако държиш на възможност за повече часове и едновеременно за отделна видеокарта, то по -добре 2-ра батерия за лаптопа, отколкото компромис с видеото.
    Убеден съм, че ще ти се прииска да позлваш нещо което иска по силна видеообработка и няма да можеш и тогава ще съжаляваш, че за почти една и съща цена с разлика 100-150 лева не си взел по лаптопа с отделна мощна невградена видеокарта.

    Иначе за тези пари:
    това
    http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=vi...roductId=32525

    или това:

    http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=vi...roductId=33556 и двете с по-новите процесори в сравенение с първото ми предложение, а това последното и 2 ГБ повече рам, тоест 6 ГБ(което е доста добре и появата на нови програми/игри гладни за рам няма да се мъчи лаптопа).
    Аз се оглеждам от около 6 месеца за моята приятелка, но засега по-добро(откъм цена/качество/производителност не съм намерил, макар сега до 1-2 месеца да се очакват новите лаптопи със санди бридж интел процесори с вградено във процесора видео).

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Не, търся си нов. Имам предвид като качество на изпълнение/сглобка и спойки на отделните му компоненти, шаси на лаптопа, както казваш ти. Това ме интересува най-вече.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Не, търся си нов. Имам предвид като качество на изпълнение/сглобка и спойки на отделните му компоненти, шаси на лаптопа, както казваш ти. Това ме интересува най-вече.
    Помисли, но според мен като дадаеш 1000+ кинти и да няма отделна добра видеокарта е несериозно, не за друго, а защото рано или късно ти писва и мозъка си иска почивак/забавление и тогава е на ход отделното видео на лаптопа, ако го имаш и е достатъчно мощно, иначе си викаш, дадох 1000+ и сега една тъпа игра/програма не мога да подкарам.Филмите на са чак такъв проблем.Има и интернет игри/програми/ филмчета (виждам, че напоследък се появяват в you tube с по-високо качество)които си товарят видеото.То всичко върви към увеличаване на трафика в интернет и съответно качеството постепенно става HD и ФУЛЛ ХД и ако видеото не е добро ядец.Картата ти трябва от гледна точка на това следващите 2-3 години да си сигурен, че няма да имаш проблем с каквито и формати да излезнат, защото новото иска производителност/капацитет на видеото, защото обикновенно е по-добро качество и иска повече обработка на данни за 1-ца време.

    Не бързай да си самоотрезваш "клона" с игрите, за всяко нещо си има време и място.И аз бях с твоето мнение, но...по принцип: ПОВЕЧЕ ВЪЗМОЖНОСТИ=ПО-ДОБРЕ.

    Ето ти линк към страница с ревюта и оценка на видеокарти на лаптопи:
    http://www.notebookcheck.net/Compute...s.13849.0.html

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    justify, не си ме разбрал - искам картата да е отделна.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    justify, не си ме разбрал - искам картата да е отделна.
    И на трите лаптопа които съм дал линк видеокартите са отделни.
    Страницата на noteboock check също са за отделни видеокарти, с изключение на класираните интелски такива, които са част от дъното.
    Доколкото под отделни при лаптопите се разбира не във дъното почти всички вградени в дъното са интелски и са част от интелското дъно.
    РАдвам се, че си избрал да е с отделна видеокарта, остава да избереш и видеокартата и след това лаптопа с такава видеокарта.
    Стоя си на мението, че деловете за тази цена са най-доброто с отделна видеокарта.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #10

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Благодаря за инфото което предостави. Ще посъбера още мнения, ако има такива. Все пак покупката не е супер належаща. И ще се поровя в нета за повее инфо.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    Напълно не схващам идеята, ако не се предвиждат игри, лаптопът да е с дискретна графика!
    Вижда ми се напълно безидейно. Нека оставим настрана неизбежно по-високата цена, заради напълно излишен, отделен ускорител, но подобно решение ще доведе само до вреди за теб. По-високо енергопотребление, респективно повече отделена топлина и по-бързо изтощаване на батерията. Съветвам те сериозно да преосмишлиш избора си, ако наистина нямаш никакъв интерес към сериозните 3D игри.
    Не се подвеждай по необмислени съвети, несъобразени с конкретната специфика на изискванията ти....

    Ако преосмислиш намеренията си... ценовия ти диапазон не е правилно подбран. Като изключим някои топ серии на дадени потребители, основната маса от стандартни серии на различните реномирани производители е един дол дренки. Дали ще попаднеш на читава бройка не зависи особено от това дали лаптопът е с марка Dell, Acer, HP, Toshiba. Обратни твърдения, без да се обиждат изказалите ги помоему говорят за липса на достатъчно опит.
    С две думи - прилична машина, задоволяваща изискванията ти би следвало да струва по-малко от сумата, която си определил.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #12

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    КрИс, оставям настрана игрите, но на компа може би ще се използват програми от сорта на SolidWorks 3D CAD, AutoCAD, CorelDRAW...

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    С Корел и 2d Аутокад работя ежедневно с вградено вга на 7-8 години, в пъти по-бавно от съвременните.
    Наистина, не задълбавм особено, но с това мо е би не мисля и че ти ще се озовеш в ситуация, в която графичната мощ ще ти е недостатъчна...
    3D обработката е друга работа, но... наистина ли мислиш, че ще се занимаваш с нея на лаптопа си?

    Винаги съм уважавал желанието на клиентите да изсипят чанта пари в повече за ненужни параметри, но...

  17. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #14

    Re:Мнение за Toshiba Satellite L655-1KW

    @Aleksandars,
    програмите, които си изброил за работа изискват най-вече процесорна мощ и RAM.Още повече , че вграденото видео хич не е за подценяване.Според мен трябва да си търсиш лаптоп с добър процесор и максимално RAM.
    1.Ако все пак държиш да е с дискретно видео, погледни този ACER или този DELL
    2.Ако решиш да е с вградено видео погледни този:
    ACER
    LENOVO със допълнително 2GB RAM.Видеото му , макар и вградено, е много добро.

    Все пак си мисля, че за работа с графични приложения най-важното е дисплея.В този ценови диапазон не можеш да си намериш добър дисплей.Може би за тази работа този DELL е най-подходящ.Само, че е доста над твоята цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Toshiba Satellite A40 на части
    От ins1der във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 03-05-12, 17:36
  2. toshiba satellite recovery disc ???
    От nikolin във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-01-11, 18:39
  3. Продавам:Toshiba Satellite L40-18X
    От warrior във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-08-10, 18:40
  4. Драйвери за Toshiba Satellite
    От slave във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-07, 22:06
  5. Продавам Лаптоп Toshiba Satellite Pro A10
    От patkof във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-04-07, 14:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе