Резултати от 1 до 7 от общо 7

Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #1

    Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Здравейте имам следния проблем с лаптопа. Когато е включен към зарядното си работи без проблеми, но в момента в който изключа зарядното и остане на батерия след около 10-ина секунди екрана изгасва. Няма значение дали батерията е на пълен заряд или не, всеки път прави едно и също. Интересното е че го прави когато влезе в операционната система, ако е в биоса или пък докато зарежда уиндоуса не гасне, влезе ли в операционната система - гасне. Но проблема не е и в самия уиндоус, защото той беше с линукс и правеше същото, реших че самия линукс прави проблем, смених го с уиндоус хр, но все същото. Мисля, че и батерията си е ок, защото в еверест ми показва износване само 3%, а и имам още един абсолютно същия лаптоп и като сложа неговата батерия положението не се променя, пак гасне. Да уточня, че не гасне самия лаптоп, а сякаш само екрана изчезва, в смисъл че светлината на копчето остава светната, но просто нищо няма на екрана. Не излиза в хибернация или стенд бай режим, просто не е настроено да го прави, а и единственото което може да се направи като изключи така е да се изключи от копчето и да се включи пак. Дано някой да може да помогне с идея какъв може да е проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Вероятно проблемен инвертор на дисплея. Ако е в гаранция го носи. Ако не е - чакаш докато се скапе съвсем, като междувременно се запасиш с нов такъв, например от ebay.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    А може ли да ме ориентираш какво точно и къде се намира този инвертор, разрових в гугъл, но не мисля че разбрах кое точно е инвертор.Идеята ми е понеже имам още един абсолютно същия лаптоп да извадя от него въпросния инвертор и да го сложа на този, дето прави проблеми да видя дали ще спре да прави номера, така ще знам със сигурност че действително инвертора е проблема, а не нещо друго. Благодаря ти предварително

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    36
    #4

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Ако е повреден инвертор, защо да се гаси само на батерия?
    Как го гасиш? Само натискаш копчето за гасене и се загасва след малко или се налага да го задържаш?
    Вгледай се внимателно в екрана и виж дали има образ едва забележим, просто да няма осветление.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #5

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Задържам копчето и така го гася, иначе не е като да има едвам забележим образ, а просто да липсва осветление, просто тотално изгасва екрана

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Изглежда не съм чел внимателно: щом в Биос не гасне като махнеш АС захранването значи проблема не е в това което си мислех. Инверторите на лампите правят всякакви парчета защото имат 3-4 защити и най-малкото което не му хареса гаси лампите. Не е необходимо да са повредени тотално за да правят парчета, стига и един калпав кондензатор на вход към маса и гледай сеир Освен ON/OFF обикновенно имат и ANALOG и или BURST DIM входове с които контролират осветеността според зададените power options или Fn-F4,F5 (при DELL ) бутони.

    Опитай следното: махни АС захранването, махни батерията, натисни и задръж POWER бутона за включване така 50-60 сек. след което сложи само АС захранването...бутни...изчакай да зареди и след това загаси. После сложи и батерията. След което бутни и виж променило ли се е нещо.

    Провери си всички power options да са на never. Апропо - марката и модела в тайна ли са? Да не се окаже, че е с LED просветка.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    15
    #7

    Re:Екрана на лаптопа гасне когато е на батерия

    Пробвах това, което си предложил, но без ефект, проблема си стои. Марката е Acer модела е Aspire One - AOA110 AW и да наистина е с LED просветка :rolleyes:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 16:41
  3. спукана рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 01-01-13, 16:10
  4. Екрана на лаптопа се клати
    От Ivan19 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 18
    Последно: 15-06-10, 16:12
  5. Отговори: 1
    Последно: 05-06-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе