Резултати от 1 до 6 от общо 6

Съвет за покупка на PDA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Съвет за покупка на PDA

    Издирвам 5...6" PDA с windows XP или 7 и задължително с вдраден GPS. Намерих един в алибаба http://www.alibaba.com/product-gs/47...th_Camera.html с intel atom, но там няма цени (поне аз не намерих). Ще ми се да видя и други 5...6".

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #2

    Re:Съвет за покупка на PDA

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Издирвам 5...6" PDA с windows XP или 7 и задължително с вдраден GPS. Намерих един в алибаба http://www.alibaba.com/product-gs/47...th_Camera.html с intel atom, но там няма цени (поне аз не намерих). Ще ми се да видя и други 5...6".
    Моето лично мнение е, че няма да ти удовлетвори нуждите! Интерфейса на операционните системи които са за таблети, като Андроид, иОС и други е съобразен за работа с пръсти, а не като уиндоуса за работа с мишка. Ако е с резистивен екран, поне ще можеш да работиш с клечка(стилус), но те са с капацитивен и работят само с пръсти. С клечките не става работата!

    В момента ползвам 5 инчов Дел Страйк с андроид, а предния ми телефон беше с Уиндоус мобиле(с клечка). Ползвам го вече почти година и май с клечката ми е по-лесно от колкото с пръстите! Тъй като го ползвам да влизам и на ремоут десктоп на уиндоус машини с програма за андроид за тази цел която си има инструменти като виртуална мишка и други и става, но ако трябва да натискам с пръсти менютата на уиндоуса - бих го захвърлил веднага!

    Обзалагам се, че едно такова устройство с по-малко от 15 инча екран ще го захвърлиш след не повече от седмица!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #3

    Re:Съвет за покупка на PDA

    Това мнение горе е добре да не се чете, защото няма много общо нито с истината нито с въпроса.
    Windows 7 е оптимизиран за работа с тъчскрийн и е много добър за работа на таблет. Windows 7 има много малко общо с Window Mobile серията. Най-вече името. Сравнението между Windows 7 и Windows Mobile е неуместно.
    По въпроса:
    На мен поне не ми е известен продукт на реномиран производител, който хем да е под Windows хем да има GPS. Иначе без него като че ли W500 на Acer най-отоваря на изискванията. И може да се използва външен ресийвър, вързан през USB към таблета. Има читави и евтини външни ресийвъри.

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Re:Съвет за покупка на PDA

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Това мнение горе е добре да не се чете, защото няма много общо нито с истината нито с въпроса.
    Windows 7 е оптимизиран за работа с тъчскрийн и е много добър за работа на таблет. Windows 7 има много малко общо с Window Mobile серията. Най-вече името. Сравнението между Windows 7 и Windows Mobile е неуместно.
    По въпроса:
    На мен поне не ми е известен продукт на реномиран производител, който хем да е под Windows хем да има GPS. Иначе без него като че ли W500 на Acer най-отоваря на изискванията. И може да се използва външен ресийвър, вързан през USB към таблета. Има читави и евтини външни ресийвъри.
    Chertoianov, ти ползвал ли си Уиндоус без стилус на такъв малък екран? По същия начин мога да се обзаложа, че не си, но дори и да си ползвал, приемам го, че си намерил начин да ти е удобно и да си вършиш комфортно работата с него. Аз споделям само лично мнение, защото съм сигурен, че не са много тези които са изпробвали реално това за което говоря!
    Та, запази си за себе си мнението кой какво да чете!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #5

    Re:Съвет за покупка на PDA

    Губиш облога значи. Ползвал съм. Както съм ползвал и андроид на такъв екран. Бих казал, че е еднакво удобно - респективно, неудобно. Има неща, които за които има нужда от свикване, като начина за симулиране на десен бутон на мишката или маркиране на множество елементи заедно със скролване. Но след момента на опознаване нещата стават относително лесно. Windows 7 по мой спомен разпознава до десет едновременни докосвания. Стига екрана да го поддържа, разбира се. Екранната клавиатура е достатъчно удобна и можеш да си настроиш каквато си искаш клавиатурна подредба. Можеш да си направиш иконите и надписите с размер, който е удобен за гледане и ползване. Плюс това Асер W500, за който говоря по-горе (и с който съм си играл) всъщност се продава с нещо като докинг станция, което го прави почти нормален лаптоп с клавиатура и допълнителни букси.
    Човека пита за отговор на точно определен въпрос, а не тълкувание той как ще работи, какво ще работи и къде ще работи. Защото аз пък се обзалагам, че ти идея си нямаш защо той има толкова конкретни изисквания.
    P.S. Всъщност сега прочетох първия пост. И си признавам грешката. Пропуснал съм да видя размера, който се търси. Асера е десет инча и през цялото време говорех за подобен размер. Пет-шет инча за Windows наистина ми се вижда малко.
    Нарочно няма да изтрия това, което съм написал по-горе като доказателство как човек ако не мисли и гледа става за смях...

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #6

    Re:Съвет за покупка на PDA

    Е, значи разбрахме се за какво става въпрос! Аз имам и 12 инчов лаптоп 1280х800 точки с УинХР и ако си представя ползването му като тъч с пръсти, определено ще ми е доста по-трудно от колкото с мишка, но на 5 инчовия андроид нямам такъв проблем, освен когато вляза на ремоут на някой уиндоус!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за покупка
    От evilvanko във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-12-14, 08:41
  2. Съвет за покупка на LCD телевизор?
    От adrianmg във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 22:38
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Съвет за покупка
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-11, 00:20
  4. Съвет за покупка на телевизор????
    От torment1 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-11, 11:35
  5. Съвет за покупка на климатик
    От Ves_ela във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-10, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе