Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Някой има ли Нетбук Самсунг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    Някой има ли Нетбук Самсунг

    И дали е доволен. Гледам един модел - http://laptop.bg/netbooks-samsung-N1...NP_N145_JP01BG - всичко си има, ама много евтин ми се струва.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #2

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Перфектен от 4 до 9ч държи батерията.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Много евтин... не бих казал. Да, в същия сайт, равностойния Acer е наистина с 60лв по-скъп, но... въпрос на ценова политика на сайта като че ли.
    Лично мнение - времето на нетбука отмина... Много бавен, лоша резолюция, посредствен екран... малко ми се губи приложението му.
    Вземи си нормален лаптоп или ако държиш на размера... знам ли - събери повечко парички за очакваните всеки момент ултрабуци. По-големички са, но не много, с 13-инчов екран в общия случай, много по-добра разделителна и значително по-мощни - не отстъпват на конвенционален лаптоп. Времето за автономна работа ще е съизмеримо с това на нетбук.
    Ако пък държиш на нетбук... гледай кой с каква гаранция се дава и кой е с 6-клетъчна батерия, то други разлики....

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #4

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Много евтин... не бих казал. Да, в същия сайт, равностойния Acer е наистина с 60лв по-скъп, но... въпрос на ценова политика на сайта като че ли.
    Лично мнение - времето на нетбука отмина... Много бавен, лоша резолюция, посредствен екран... малко ми се губи приложението му.
    Вземи си нормален лаптоп или ако държиш на размера... знам ли - събери повечко парички за очакваните всеки момент ултрабуци. По-големички са, но не много, с 13-инчов екран в общия случай, много по-добра разделителна и значително по-мощни - не отстъпват на конвенционален лаптоп. Времето за автономна работа ще е съизмеримо с това на нетбук.
    Ако пък държиш на нетбук... гледай кой с каква гаранция се дава и кой е с 6-клетъчна батерия, то други разлики....
    Крис, много уважавам мнението ти. За това ще споделя и причините, които клонят към нетбука. Трябва ми само за интернет, мейла и ако се наложи редактиране на някой документ. Така че няма нужда от кой знае какъв екран или процесор.

    Бях сериозно се замислил за таблет. Но там ме притеснява скриването на половината екран от клавиатурата. За съжаление не съм работил с таблет повечко време, за да видя всъщност това проблем ли е. Другото за което се замислям - като цъкам така с пръсти, и някой ако е по-мръсен какъв ще е ефекта за екрана.

    За стандартен лаптоп минусите са два. Размера и че по малко държи батерията.

    За въпросния лаптоп гледам процесора не е от най-старите, има си 6 клетъчна батерия, НО само на този сайт пише че има Блутут. В никой друг сайт не пише.

    И понеже още не съм купил и все пак си мисля и за таблет - разсъждавам за http://tablet-bg.eu/-asus/27-asus-ee...sformer-.html. Още повече че може да се надгради след време ако преценя с докинг станция.

    Сега ще поразровя за тези ултрабуци, че не съм ги чувал.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Аз съм с таблет - прав си за закриването на екрана от виртуалната клавиатура.
    За редакция на документ... забрави. Едно маркиране на текст например ще ти изпили нервите...
    За интернет и мейл е невероятно удобен, вграденото 3G на някои модели е незаменимо. Вече има неограничен 3G достъп за по 5лв на месец, престъпление е да не се ползва.
    По отношение на нетбука... да, за интернет, мейл и редакция на документ повече не ти трябва, но... дали след като го купиш няма да искаш и нещо повече - някоя игричка, знам ли... Освен това, за каквато и да е дейност, 1024х600 е недостатъчна резолюция.

    С две думи - ако наистина мислиш, че само за това ще го ползваш и смяташ, че един таблет няма да е достатъчен, какво пък, защо да не вземеш нетбук, ще си върши работата подобаващо.

    За ултрабуци е рано да ровиш, евентуално към Нова Година може би или чак през 2012. Следващата година те ще са хита според мен, но в момента е рано за тях.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #6

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Аз съм с таблет - прав си за закриването на екрана от виртуалната клавиатура.
    За редакция на документ... забрави. Едно маркиране на текст например ще ти изпили нервите...
    За интернет и мейл е невероятно удобен, вграденото 3G на някои модели е незаменимо. Вече има неограничен 3G достъп за по 5лв на месец, престъпление е да не се ползва.
    По отношение на нетбука... да, за интернет, мейл и редакция на документ повече не ти трябва, но... дали след като го купиш няма да искаш и нещо повече - някоя игричка, знам ли... Освен това, за каквато и да е дейност, 1024х600 е недостатъчна резолюция.

    С две думи - ако наистина мислиш, че само за това ще го ползваш и смяташ, че един таблет няма да е достатъчен, какво пък, защо да не вземеш нетбук, ще си върши работата подобаващо.

    За ултрабуци е рано да ровиш, евентуално към Нова Година може би или чак през 2012. Следващата година те ще са хита според мен, но в момента е рано за тях.
    Да наистина няма инфо, само цена - 1000 долара си ми е много.

    Със сигурност няма да се ползва за игрички, само за работа. Вярно, че забравих за маркирането на текст на таблет , леле....

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    ops5, в същия ценови диапазон е и този Асус. Имам го (повече го ползва г-жата), с матов екран е, а не с гланцов както пише, батерията държи достатъчно дълго (всекидневно ползване за браузване, четене на книги, рядко клипчета и др., от порядъка на 5-7 дена) при занижена яркост между 35-45% (повече не ти и трябва). Заменил съм оригиналната 1GB RAM с 2GB на Corsair.
    Като цяло съм много доволен от нетбука и е достатъчен за това, за което е преднанзначен - клипчета, интернет и малко филми (без проблеми възпроизвежда 720р рипове през безжичната мрежа).

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #8

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    ops5, в същия ценови диапазон е и този Асус. Имам го (повече го ползва г-жата), с матов екран е, а не с гланцов както пише, батерията държи достатъчно дълго (всекидневно ползване за браузване, четене на книги, рядко клипчета и др., от порядъка на 5-7 дена) при занижена яркост между 35-45% (повече не ти и трябва). Заменил съм оригиналната 1GB RAM с 2GB на Corsair.
    Като цяло съм много доволен от нетбука и е достатъчен за това, за което е преднанзначен - клипчета, интернет и малко филми (без проблеми възпроизвежда 720р рипове през безжичната мрежа).
    Ще го погледна, благодаря. А да попитам тази памет може ли да се смени докато е в гаранция и колко струва подмяната?

    Познат ми каза, че дисплеите, които са с LED харчат по-малко ток на батерията. До колко е вярно, че Самсунга е с такъв дисплей.

    Сега прочетох, че и Асуса има ЛЕД и дори Блутут. Така, че май е по-добър избор. А и е друго, някой като ти каже, че няма проблеми с нещо .

    То май ще се окаже трудно да го намеря..

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    А да попитам тази памет може ли да се смени докато е в гаранция и колко струва подмяната?
    Когато пристигна по куриера първата ми работа беше да сменя RAM-а. Много е лесно, има отделен слот за паметта, отвиваш болтчето, отваряш малкото капаче и подменяш, няма нужда да плащаш за толкова елементарна манипулация. За да ти важи гаранцията си пазиш оригиналната памет и при евентуална рекламация (дано не ти се налага) пак я слагаш.
    Да, има Bluetooth и е с 6 клетъчна батерия.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    И аз гласувам за Асус-а. Това е фирмата, отделила най-много внимание на нетбуците и според мен с най-добри постижения при тях. Конфигурацията е същата, Асуса е обявен също с 6-клетъчна батерия - със сигурност е по-добър избор и като гаранция от неизвестния Самсунг.
    Ресет е читава фирма - споконо можеш да купуваш оттам. За паметта - директно говори в Ресет да я сменят още при тях с 2GB модул - според мен няма да имат нищо против. Ако мрънкат - направо им кажи, че ще си платиш 2-та ГБ и да си взимат стария 1Г модул - така ще имат и стимул да го направят

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #11

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    За паметта - директно говори в Ресет да я сменят още при тях с 2GB модул - според мен няма да имат нищо против. Ако мрънкат - направо им кажи, че ще си платиш 2-та ГБ и да си взимат стария 1Г модул - така ще имат и стимул да го направят
    Нали ги помолих да я сменят паметта и да доплатя за 2GB и 1GB да остане при тях. Казаха да си купя по-голямата памет и сам да я подменя, нямало да има проблеми, само че да пазя оригиналната за евентуална рекламация свързана с нетбука.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #12

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Да, Асуса ми е по известна марка, Самсунга ме притесняваше. А този модел просто не ми е попадал пред очите. Май ще е Асуса. И аз тогава ще сменя паметта.

    Сега прочетох коментара под Асуса на сайта на Резет за премигването. И пак се замислям .


  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #13

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Колеги, моля споделете мнение за Пакард Бел, сполучливи ли са?

    Открих Packard-Bell EasyNote DOT_SE2. Повече за негоhttp://www.altech.bg/bg/product/22024. Хареса ми, че си е направо с 2 РАМ и много голям Хард

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #14

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Аз не виждам пък смисъл, на Атом процесор повече от 1ГБ рам! Аз имах до скоро едно компютърче с такова процесорче, хем двуядренно и му сложих двойка още като го купих, ама то като стартирам повечко неща и вдигне рамта на 1-1,2 и спича от слабия процесор!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #15

    Re:Някой има ли Нетбук Самсунг

    Май е по -добре да отворя нова тема за тази марка компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нетбук на части
    От tyo във форум Продава
    Отговори: 17
    Последно: 15-04-13, 12:32
  2. Нетбук Пакард Бел
    От ops5 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 16
    Последно: 16-10-11, 18:14
  3. Продавам Нетбук
    От crazyc във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 05-04-11, 11:03
  4. Търся нетбук
    От FearMe във форум Купува
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-10, 11:06
  5. Купувам EEE PC нетбук
    От perfektna.net във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе