Резултати от 1 до 15 от общо 15

Търся лаптоп до 1200 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    18
    #1

    Търся лаптоп до 1200 лв

    Здравейте! Видях, че има много подобни теми! И се извинявам, ако повтарям същия въпрос, но не намерих въпрос с добра видеокамера. Та търся лаптоп с добра видеокамера за видеоразговори и добра видеокарта за гледане на филми, клипове. Засега се спрях на Dell 5110, но е с Нвидиа видеокарта, което ме спира. Държа да е Ати Радеон. Преди това мислех да е НР 4530, но сега тотално се отказах. Бихте ли ми помогнали с избора? Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...nID=D0T8543UWY гарантирам ви за камерата ,че ще останете доволна.Може да разгледате и другите модели от серията 14 и 15,6 инча. Не сте посочили изисквания за дисплея мат или гланц ,но се предлагат и двата вида.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    18
    #3

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    с матиран дисплей и процесора да е i5. Не знам за леново, някакси ми звучи като асеновградско село Леново

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Цитат Първоначално публикувано от uzunova_k
    с матиран дисплей и процесора да е i5. Не знам за леново, някакси ми звучи като асеновградско село Леново
    което само показва, че наистина се нуждаете от съвет

    може сегашното lenovo да не е с качеството на lenovo-то отпреди 4-5 години, но все пак си остава добра марка

    матираният дисплей - ясно.
    защо обаче да е задължително с i5? кой i5 точно? каква е разликата с i3? нито на видеоразговорите, нито на филмите им трябва горницата на i5 над i3...

    някой дава съвети задкулисно или гледаме долните сегменти на ценовите листи, без да разбираме?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Ето го вашия лаптоп - http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/...nID=D0T8543UWY
    С i5, Radeon и всичко което искате...

    @FearMe - защо да не вземе с i5 след като влиза в бюджета Дори и i7 да вземе още по-добре. Сега доста хора ще кажат защо да дава много пари за "нещо което не и трябва". Ами защото по-бързото е актуално повече време, и 100 лв отгоре днес, може да са равни на 1 година повече утре. По тази логика, защо да си купуваме бърза кола която вдига 300 като по магистралата можем да караме само с 120


  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв



    не е въпросът в 100-те лева, а във факта, че мотивите за избора не са рационални (вследствие осъзната нужда), а слепешката ("да наместя 1.2К")

    видеоразговори и филми вървят на всеки лаптоп втора ръка за 300-350. това са 3 лаптопа в цената на 1 от 1200, закупени последователно, като сумарният им живот и актуалност далеч надхвърлят въпросния 1, а и да не говорим, че ако наистина ще е само за чат и филми, процесорът, било то i3 или i5, винаги ще се "натоварва" под 10%

    резервираността към "втората ръка" е неоснователна, но присъща на 2 групи хора: непробвалите и робуващите на снобщината. не искам да обиждам никого, но мен винаги ме е водел прагматизмът, а не спонтанността или сляпото следване на "модата"...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Много са малко хората които имат 1200 лв свободни и ще вземат втора ръка лаптоп пред този миришещ на ново... Втора ръка принципно се купува при невъзможност за нов.
    Иначе хората не случайно са измислили приказката - по добре да остане отколкото да не стигне...
    Иначе дори най-обикновен потребител може да се сблъска със задача за конвертиране на клипове (не дай си боже нещо по-голямо) и тогава се виждат преимуществата не бързия процесор...



  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    именно - миризмата на нов (нерационалността) надделява над осъзнатата нужда (рационалността)

    но хора разни, идеали разни, тук само си говорим, а парите всеки си ги харчи както намери за добре

    P.S. аргументът с прекодирането на видео е слаб смяташ ли, че за някой, който прави видео 1 път месечно, има значение дали ще чака 3 минути за конвертирането или 6?

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    А ако разликата не е в минути а в часове, или дни

    Не съм се занимавал много, но нека някои по в час сподели за колко време едно MKV 8GB се прекодира в .avi което да върви на DVD ?!

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    променливите са ужасно много - дължина, изходен битрейт, желан изходен битрейт и/или размер...

    при мен на i5-2500К е някъде около 1:1,3 входяща:изходяща продължителност, но това е без да съм настройвал нищо (битрейт, резолюция, звук...), само сляпо "start" на ripbot или winavi converter

    в момента търсиш за какво да се захванеш

    дали i3 или i5, трудно лаптопски процесор ще сбори аналогичен настолен, а и не това е целта на преносимите компютри, нали?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    FearMe, дай ми пример за лаптоп втора употреба до 400лв който да отговаря на следните изисквания:
    1. Да възпроизвежда HD и 3DHD (SBS и BluRay) филми с DTS звук без да накъсва или насича.
    2. Да има HDMI за връзка със съвременен телевизор.
    3. Да става за по-леки игри като "Shaiya" и "Lineage"
    4. "Лъскав" екран.
    5. Минимум 2G RAM (препоръчително 4G).

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    HDMI е почти невъзможно да намериш за 300-400 лева, след което няма нужда да мислим за другите неща

    но понеже темата е за лаптоп за видеочат и филми, затова съм дал и горния коментар

    винаги, ама ВИНАГИ съм казвал, че човек трябва да е наясно какво иска и за какво ще го ползва, за да няма после "аз не разбрах, ти не разбра"

    последният ми пример е с една фотографка, която си взе чудесен лаптоп за малко под 1К и след 1 месец се сети, че иска да си купи профи монитор, на който да работи, връзвайки го с лаптопа. когато ме пита и й препоръчвах модели, изрично я питах за HDMI евентуално за връзване на ТВ. тя отказа, защото не й трябвало, а и моделът беше с 100-200 лева отгоре. сега обаче HDMI й трябва

    отново повтарям: препоръки се дават на база изказани, а не бъдещи предпочитания и нужди

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    18
    #13

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Здравейте отново! Прави сте за Леново, не знаех, че това е IBM. Все пак ще давам толкова пари и е подобре да е с повече параметри като hdmi, usb 3.0, отвън да не е лъскав, а моделът, който колегата посочи - lenovo ThinkPad Edge E520, но корпуса е лъскав
    На въпроса защо i5 и кой i5 - искам i5, защото е по-нов процесор, а кой i5, не зная.
    Харесала съм няколко модела:
    http://www.speedcomputers.biz/produc...3104g57d93nbd/
    http://pic.bg/laptopi/lenovo/IdeaPad...25418-59325418
    Предложете и вие други варианти.
    Още веднъж благодаря за отговорите, които ще получа.

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #14

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Бъркате се нещо за корпуса матиран е на Е520,явно трябва да го видите на живо ,а не само по снимки.Както споменах има доста версии вече като най- първите бяха гланцирани-с първото поколение i5 процесори.Модела ви го предложих главно заради камерата и софтуера му за видеочат.USB 3.0 или 2.0 E- SATA въпроса е спорен ,кое е по добре.Ще се изненадате ако ви кажа ,че именно Леново и Ейпъл предлагат по нов аналог на високоскоростен usb порт ,но не искам да ви обърквам.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #15

    Re:Търся лаптоп до 1200 лв

    Здрасти, наскоро си взех HP 4530s(http://www.speedcomputers.biz/shop/p...8ea-chanta-hp/), много добро моделче, целия е алуминиев, матов LED дисплей, перфектна камера. Машинката работи невероятно бързо, не загрява въобще, освен ако не пусна някоя много тежка игра, но все пак го ползвам само от месец така че това не е критерии. Що се отнася за модела Lenovo ThinkPad Edge E520, който ти беше препоръчан по горе, наистина е страхотен, мисля че няма да сбъркаш с него. Аз също си го бях харесал, но бюджета ми беше силно ограничен, а и HP-то ми дойде на много преференциална цена през фирмата в която работя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптоп до 1000 1200 лв
    От hanks във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-14, 00:02
  2. Препоръчайте ми лаптоп до 1200 лв
    От InternetZombie във форум Мобилни устройства
    Отговори: 52
    Последно: 13-08-12, 03:26
  3. Търся подобна конфигурация до 1200 лв.
    От rooted във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-04-08, 16:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 28-04-06, 11:04
  5. Отговори: 0
    Последно: 03-03-06, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе