Резултати от 1 до 11 от общо 11

Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    1
    #1

    Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Харесъл съм си ето този лаптоп Acer Aspire V3-771G

    Системата ще се ползва основно за работа, която не е особено тежка, но тъй като ще се борави с много информация ми е важен по-големия екран и високата Full HD резолюция. Лаптопа няма да се носи много, така че това че е 17-ка не ме притеснява изобщо. Ще го ползвам и за гледане на филми, но ми се ще и да става и за игри. Процесора ми се струва повече от достатъчен, другите параметри също са на ниво. Видеокартата гледам е NVIDIA GeForce GT 650M с 2GB DDR3 памет, според мен тя е достатъчно добра за игри, единсвено ме притеснява дали ще става за игра във Full HD или ще трябва да сляза на 1366x768 за да имам по-добър фрймрейт.

    Някой пробвал ли го е този лаптоп или поне да си е играл с машина, която има NVIDIA GeForce GT 650M видеокарта? Ще съм благодарен на всякакви преки впечатления, защото гледам че тази карта е нова и няма много модели с нея още, а останалите параметри на лаптопа са чудени като за цената му, та само въпроса с видеокартата ме спира да дръпна спусъка.

    Благодара предварително за помоща.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    1
    #2

    Re:Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Малко е късно за отговор сигурно,но все пак.. та, аз съм от 1 месец с този лаптоп и мога да ти кажа, че е страшно добър.Видеото наистина е много добро, доста игри ще ти върват на 1920х1080, но за някои ще е нужно да свалиш малко резолюцията за по-добър фреймрейт ако искаш да са ти на максимум настройките.Наистина цената му е много добра за тези характеристики.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    1
    #3

    Отговор: Re:Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Здравейте приятели имам тоя лаптоп от 2 месеца ,като цяло сам мн доволен от избора си ...само едно неми харесва че е мн шумен хард диска му постоянно цвърччи , а и перката не е от най тихите .... вашите лаптопи така ли са ???

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Re:Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Аз нещо не чувам добри думи за тази марка, не знам дали е за същия модел, но след 4тия месец става голяма боза, шумен и,има лаг и не може да инсталирва много игри, а това не е от WIn-a
    Този пост е редактиран от plamena_ivanova; 11-11-12 в 15:18.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Re:Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от peterss Виж публикацията
    Харесъл съм си ето този лаптоп Acer Aspire V3-771G
    ...
    Някой пробвал ли го е този лаптоп или поне да си е играл с машина, която има NVIDIA GeForce GT 650M видеокарта? Ще съм благодарен на всякакви преки впечатления, защото гледам че тази карта е нова и няма много модели с нея още, а останалите параметри на лаптопа са чудени като за цената му, та само въпроса с видеокартата ме спира да дръпна спусъка.
    Здравей, видеокартата се води Class 1 и е достатъчно бърза за игри. Виж по-подробно ако искаш тук: NVIDIA GeForce GT 650M - Notebookcheck.net Tech . Практиката ми показва, че се случва понякога видеокартите Nvidia на лаптопи да дадат фира, но ако си го пазиш и не го прегряваш най-вече ще си го ползваш със здраве много време. Под прегряване имам предвид най-вече да не го поставяш върху плюшени повърхности, одеала, завивки и т.н. където има шанс да се запушат отворите за охлаждане.
    Аз лично бих предпочел да си взема по-бърз хард диск със 7200 оборота в минута. Зависи от къде го купуваш, но не вярвам да ти откажат да заменят хард диска със съответно доплащане или както се разберете. Иначе лаптопчето е доста симпатично и както винаги Acer дава повече за парите си от повечето други марки.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #6

    Question Отговор: Re:Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от MlaDANCe
    ...Аз лично бих предпочел да си взема по-бърз хард диск със 7200 оборота в минута. Зависи от къде го купуваш, но не вярвам да ти откажат да заменят хард диска със съответно доплащане или както се разберете...
    На мен също ми харесва тази машина в съотношение цена/параметри, мисля, че в SPEEDкомпютри са решили проблема с поставянето на - супер бърз SSD 120GB SATA III.

    Този пост е редактиран от bayStoycho; 16-11-12 в 12:34.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    аз пък ще ви дам един съвет за запазване на батерията, а покрай нея и като цяло на лаптопа - когато играете я сваляйте, защото повишаването на температурата в следствие натоварването на видеото я загрява, което й скъсява живота значително

    по отношение на решаването на "проблема" с бавния хард... то си идва на цената на по-бързото износване на SSD-то в сравнение с който и да е хард, което си има финансово измерение
    съвсем спокойно можеш да скапеш SSD и за 1 година

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #8

    Question Отговор: Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ... по-бързото износване на SSD-то в сравнение с който и да е хард...
    И как се износва SSD - в него няма триещи се части?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от bayStoycho Виж публикацията
    И как се износва SSD - в него няма триещи се части?

    изненадващо :-P , но износването като явление не се случва само в механичния, но и е електромагнитния свят

    SSD-тата имат живот между 3 000 и 10 000 цикъла на запис
    да, много е. да, изглежда непостижимо, но само като се сетиш, че има едно такова нещо, наречено SWAP файл, което windows ползва постоянно, за да си драска в него неща от рам-а, и нещата започват да не изглеждат толкова розови

    а и както всеки знае, нещата на хартия обикновено се различават от нещата в реалния живот, така че, макар да не съм тестова лаборатория на комп. хардуер, спокойно мога да допусна поне едни 20%-ина надценяване в тези 3-10К цикъла

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ...но само като се сетиш, че има едно такова нещо, наречено SWAP файл, което windows ползва постоянно, за да си драска в него неща от рам-а...
    Цитат Първоначално публикувано от Уикипедия
    Когато оперативната памет е недостатъчна, операционната система резервира част от мястото на твърдия диск, което да използват като виртуална RAM памет. Файлът, който се създава се казва "swap" файл.
    • Става въпрос за 8GB RAM !
    • За дяла където се намира ОС автоматично се създава суап файл,а за другите дялове от диска не, но има начин той да се записва на други дялове, например намиращи се на HDDто, записва на дяла като PAGEFILE.SYS.


    Този пост е редактиран от bayStoycho; 16-11-12 в 14:43.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #11

    Отговор: Какво мислите за Acer Aspire V3-771G?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз пък ще ви дам един съвет за запазване на батерията, а покрай нея и като цяло на лаптопа - когато играете я сваляйте, защото повишаването на температурата в следствие натоварването на видеото я загрява, което й скъсява живота значително

    по отношение на решаването на "проблема" с бавния хард... то си идва на цената на по-бързото износване на SSD-то в сравнение с който и да е хард, което си има финансово измерение
    съвсем спокойно можеш да скапеш SSD и за 1 година
    Че има ли ACER да му се маха батерията при работа?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HP ProBook 450 vs Acer Aspire V5
    От Sevastiyan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-13, 11:25
  2. Acer aspire 5100
    От n_dechkov във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-11, 21:35
  3. Acer aspire 5100
    От n_dechkov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-01-11, 21:10
  4. Продавам ACER ASPIRE ONE ZG5
    От airburn във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-10, 13:14
  5. Acer Aspire <--> Windows XP
    От Xeno във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 22-05-08, 00:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе