Резултати от 1 до 14 от общо 14

AKRON

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    1
    #1

    Lightbulb AKRON

    Здравейте, вчера си продадох лаптопа и останах само с компютър. Обмислям да вложа парите от продажбата в таблет, защото понякога нямам достъп до компютъра ми, а ми трябва скайп, фейсбук, сайт с browser игра, която играя и един форум. Разбира се на таблета трябва да мога да гледам филми от време на време и евентуално да слушам музика, а и youtube ми трябва. Игри няма да играя, имам си компютър за тази цел. Искам и да е с Android, за да мога да си качвам безплатно различните приложения. И в този ред на мисли, повечето са безплатни, нали? И си ди инсталираш директно? Харесала съм си един, който ме грабна с батерията си до 15 часа О.О Ето линк: http://www.reset.bg/...2/6211/6211001/ Та.. искам да ме насочите, добър ли е? Някой дали го е ползвал. Знам, че се появиха много боклуци, не съм запозната с тях, но и не искам да притежавам един от тях. Мисълта ми е, че искам хубав таблет на достъпна цена, тъй като не мога да дам повече от 300 лв. Важно е да не бъгва и да се използва за това, за което го купувам. Мерси предварително, чакам отговор

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: AKRON

    Напъни се още малко и си вземи Nexus 7. Този който си харесал е с едноядрен процесор. Ако искаш да имаш бъдещи ъпдейти на операционната система и да се забавляваш с нови игри, това не е твоят таблет. Плюса му е , че е с голям екран ...макар и със слаба резолюция.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: AKRON

    въпросният Akron не е някаква марка, а просто китайски таблет

    с директна безплатна доставка от китай за около 250 се взима подобен, но с по-добра резолюция (1280*800)

    в прав текст - за 300 не може да се вземе нищо марково и мощно в България. не може да имаш претенции за хубава марка и мощност, а да си готов да дадеш 300 в България

    иначе с въпросната директна безплатна доставка от Китай (ако ти се чака около месец) за 350 се взема 4-ядрен, 10", 16 GB флаш и 1 GB RAM
    сайтове - с лопата да ги ринеш

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Отговор: AKRON

    Миналата седмица си закупих от Метро Acer Tab A100,на цена 300лв.Много съм доволен от него а тази седмица на промоция е неговия по голям брат на невероятната цена 360лв.Ако искаш качествен марков таблет на прилична цена това е....

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: AKRON

    Колко да е невероятна цената за морално остарял процесор? Скоро A100 и А200 ще станат модели на 2 години. Не са лоши но са в края на жизненият си цикъл и Метро просто са хванали чистене на някой голям склад и са ги изкупили.
    Този пост е редактиран от stenly; 20-10-12 в 16:22.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: AKRON

    А това: Kindle Fire HD - Most Advanced 7" Tablet :rolleyes:
    И по-евтиният вариант: Kindle Fire: Amazon.com's #1 best-seller, now even better

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: AKRON

    Киндълите са "благи" но се движат от много орязан андроид и като цяло ако не се смени рома си вързан към Амазон.

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Отговор: AKRON

    А тези таблети Acer A200 в Метро не забелязахте ли че са Factory reconditioned т.е. рециклирани- с дребни букви е отбелязано на брошурата.Едва ли са голяма сделка дори и на тази цена.С една година гаранция.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: AKRON

    Това, че са рециклирани едва ли има голямо значение при наличието на едногодишна гаранция. По-скоро минуса е старото поколение хардуер (Tegra-2 SOH). Купувайки си нещо, потребителят който има идея за какво си дава парите иска да е актуално следващите година, две. За съжаление тези два модела няма как да бъдат.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Отговор: AKRON

    Да, това искам да кажа и аз не стига ,че хардуера е остарял,а и рециклирани на всичко отгоре.Имам спомени от рефурбишед лсд модели на Самсунг каква разправия бе с тях и с клиенти преди години.Гарантирано не са поправени а ще ги натикат на нашия пазар сервиза им после да се оправя.А на всичко отгоре и с 1 год гаранция само. Просто не си струва по никакъв начин.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: AKRON

    смея ли да попитам, с изключение на (в някои случаи) по-"мазното" вървене, което се дължи на повечето ядра, а не на "огромната" разлика от 0.2-0.5 гхц, какъв пък чак толкова е голям проблемът, че процесорът е стар!?

    това не е комп или лаптоп, че постоянно да излиза нещо ново, да има ОГРОМНИ възможности и гъвкавост, че да ти трябва резерв на мощност. това е таблет, също като телефоните, той се ползва основно за основната си функция, а за основната си функция, всеки таблет става. да, 4 ядра са по-добре от едно, но чак пък да е повод за хвърляне на боклука - не мисля

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: AKRON

    Не си много прав FearMe. Ще ти задам въпрос .....Каква е основната функция на таблета? Не можеш да ми дадеш точен отговор защото това е мултифункционално устройство. И като такова някои го ползват за четене на книги, други за ровене в нета, трети за игри. Като заговорихме на тема игри ... Тегра-3 има 12 ядрено ГПУ и игрите предназначени за nVidia не отстъпват по шареност на компютърните. Unreal engin-a, вече задвижва и игри за таблети и телефони , така, че бъдещето и там е розово. Знаеш много добре, че всяка следващата версия на операционната система бива адаптирана към съвременият хардуер и постепенно устройства с по-слаби характеристики са "ритани зад борда". 0.2-0-5 при 1 гигахерц честота си е много между другото.


    П.С. FearMe имам нужда от малко support в Диаблото , че една гадина стана ме трепе от сума ти време и почвам да се изнервям )))))

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: AKRON

    шарени или не, игрите на таблет са предизвикателство пред здравия разум ( и пръсти ), и който ми каже, че взима таблет, за да играе, мястото му не на свобода сред хората

    скоро чакам да ми пристигнат едни 4-ядрени, така че ще мога да се изкажа още по-аргументирано за/против, както и относно възможностите

    P.S. идвам
    Този пост е редактиран от FearMe; 21-10-12 в 20:57.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: AKRON

    Ще те питам в тоалетната как играеш

    Вече две игри превъртях хихохо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе