Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор между два лаптопа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #1

    Избор между два лаптопа

    Здравейте,
    ще си купувам нов лаптоп. Бюджета ми до 1400лв. Като изисквания имам
    - да работи безпроблемно с Photoshop и Corel Draw
    - ще го ползвам и за обработване на видео (не толкова много)
    За игри и филми няма да го ползвам. Искам в следващите поне 3-4 години да е на ниво а не след 1 година половината нови програми да не тръгват и да се влачи. Спрял съм се на следните два модела:

    Lenovo IdeaPad G580AH
    Dell Inspiron 5520

    Ето тук ги има като сравнение на параметрите им:
    laptop.bg/laptops/compare?ids[]=2606&ids[]=2468
    (по друг начин не мога да постна линка, прекъсва го до скобите)

    На първо четене ми се струва че Леновото е по-добро, но просто не съм много запознат с надеждността на марката (въпреки че предполагам че в един цех ги сглобяват). Някаква информация за моделите?
    Приемам и други предложения до тази цена.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Линковете не излизат, но предполагам си дал с i7 процесор. За тези изисквания и i5 ще ти свърши работа, ама..,От двата аз съм за Lenovo, в последните години мисля че са номер1, като качество/цена/параметри. Обаче основният проблем на всички марки в този ценови диапазон, че и по-нагоре е типа матрица на екрана-ТN, което в твоят случай не е много удачно. Ако искаш що годе реални цветове и ъгли на виждане ти трябва с IPS.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #3

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Да с i7 процесори са и двата. Мислиш ли че ще имам проблем с охлаждането му. По-добре ли ще е ако се огледам за i5, от гледна точка на по-изпитана и надежна технология. Също друго което ми препоръчаха е да се насоча към ThinkPad моделите а този е IdeaPad. Незнам каква е разликата.
    По принцип не се занимавам професионални с тези програми, просто любителски, като хоби, така че няма е натоварен постоянно с тях, просто искам като ми се наложи да ги ползвам да не ми влачи,

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Цитат Първоначално публикувано от tatoo Виж публикацията
    Да с i7 процесори са и двата. Мислиш ли че ще имам проблем с охлаждането му. По-добре ли ще е ако се огледам за i5, от гледна точка на по-изпитана и надежна технология. Също друго което ми препоръчаха е да се насоча към ThinkPad моделите а този е IdeaPad. Незнам каква е разликата.
    По принцип не се занимавам професионални с тези програми, просто любителски, като хоби, така че няма е натоварен постоянно с тях, просто искам като ми се наложи да ги ползвам да не ми влачи,
    Не знам защо ми се ствура че DELL-a е с по-добри параметри
    Иначе колегата е споменал, че за това което си описал ти трябва IPS матрица, аз бих добавил и 17" монитор... Но пък тогава цената ще иде в друга категория...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Избор между два лаптопа

    За охлаждането няма да имаш проблеми, нормално е да си грее малко повечко и да яде батерия. Това са си тежки програмки и за в бъдеще новите версии предполагам ще си искат повечко ядра, така че вземай 7-цата. Макар, че мисля за Фотошопа Рам-а е от значение, но да не те излъжа, че не съм и приоритетен ползвател.
    Относни ThinkPad серията, малко по-лека, тънка. Но основно някои от моделите са с IPS матрица и матово покритие.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Избор между два лаптопа

    i7 за лаптоп лично за мен не е добър избор.
    Моето мнение е, че проблем с охлаждането, напук на мнението на pilot винаги има в ниските серии, към които си се насочил.
    А в комбинация с i7... потенциален проблем.
    Парите, които си склонен да отделиш не са малко. Изискванията ти са за тежки програми, бизнес класа са с вградено видео малко над този ценови клас, но с бързи дискове и сглобка и охлаждане на ниво.
    Така че, лично за мен - или Ideapad с i5 - има нови модели с +1 година гаранция и GF 635 видеоускорител за под 1200лв или малко повечко пари за Thinkpad не Edge или Dell Latitude. С 3-то поколение i5, вградено Intel 4000 i 7200 диск.

    Конкретно от двата модела - Леновото, но по-евтиното, с i5 32xx.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Ха, що напук И аз му казах, че i5 му е достатъчен. Aз също не съм фен на i7 за лаптоп, ама...За охлаждането, зависи колко време го товари:rolleyes:, но с тези тежки програми за в бъдеще незнам какви версии ще излязат, да не искат повече ядра:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 29-01-13 в 23:46.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Избор между два лаптопа

    i5, 17", много рам (т.е. по-малко от 8 в никакъв случай)

    всичко друго е чесане на езика

    и сега има програми, които затормозяват стационарни i7, камо ли лаптопските им варианти, така че да искаш някой да ти гарантира 3-4 години "на върха", абсурд

    повече от 4 ядра е рано да прогнозираме някоя програма да поиска. те тепърва се "учат" как да ползват 2-4, камо ли нагоре...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #9

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Благодаря за мненията
    Май ще мина на i5, всики казват ще ще имам проблем с охлаждането, а пък не ми се рискува, все пак всеки ден няма да купувам.
    Май на това Lenovo ThinkPad Edge E530 | laptop.bg ще се спра. Казаха ми че бил с много добро охлаждане, от човек който му е правил профилактика.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Избор между два лаптопа

    а този човек пускал ли е шоп-а и корел-а на тази отвратителна резолюция?
    ти пускал ли си?

    при все слабите места на серията, в името на сериозната работа, и ако държиш да е този сайт, защо не хвърлиш едно око на:
    Dell Inspiron 3721 | laptop.bg

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #11

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Не държа да е от този сайт, просто там им гледам характеристиките.
    Dell-а е мн. добър като цена и показатели но е 17" и е огледален, ще има да се гледам на телевизора , предпочитам да е 15", а те всички 15" който разгледах са с тая резолюция 1366x768.
    Леновото защо ще е орязано, v notebookcheck-а я дават NVIDIA GeForce GT 635M доста по-напред от AMD Radeon 7670M. За процесора не мога да кажа дали i5-3317U е по-добре i5-3210M. Спрямо цифрите 33 трябва да е по-горе от 32, но гадая.
    Не си им фен май много на IBM-a.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Предпочитам 3210.
    Леновото си е много хубава марка, имат чудни клавиатури.
    15-инчови с по-висока резолюция и матови екрани има в по-високия клас, но там пък си с вградено видео, а доколкото разбрах не ти допада предложението ми да се примириш с HD4000, въпреки че това ще спести немалко евентуални ядове с прегряване.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Отговор: Избор между два лаптопа

    Цитат Първоначално публикувано от tatoo Виж публикацията
    Не държа да е от този сайт, просто там им гледам характеристиките.
    Dell-а е мн. добър като цена и показатели но е 17" и е огледален, ще има да се гледам на телевизора , предпочитам да е 15", а те всички 15" който разгледах са с тая резолюция 1366x768.
    Леновото защо ще е орязано, v notebookcheck-а я дават NVIDIA GeForce GT 635M доста по-напред от AMD Radeon 7670M. За процесора не мога да кажа дали i5-3317U е по-добре i5-3210M. Спрямо цифрите 33 трябва да е по-горе от 32, но гадая.
    Не си им фен май много на IBM-a.
    Прекалено много са ти изискванията за тези пари. Може да се намери всичко, и 15" и матов и с FULLHD резолюция(друг е въпроса както ще видиш на 15" ката) но цената тогава става друга...
    Така, че най-добрия вариант за тези пари е 17" като този които са ти предложили... (Аз бих добавил само една I7 мица ако се смести в бюджета

    П.С. За прегряване има подложки, а там където не е удобно за носене, едва ли ще го прегрееш (не вярвам да рендваш 3D на байра) пък има и гаранции...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  3. Дилема за избор между два лаптопа до 650 лева.
    От andreygg във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-13, 18:41
  4. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 19-12-11, 23:53
  5. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе