Резултати от 1 до 8 от общо 8

Таблет реплика - не тръгва?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    4
    #1

    Таблет реплика - не тръгва?

    Здравейте,проблема ми е следния:нямах пари за хубав таблет,та си взех някаква реплика евтинка.Дойде без зарядно,включих го,разцъках го,дотук добре.Поогледах го,има мини usb порт и вход на който пише DC 9V.. понеже батерията му падна след няколко включвания реших да пробвам със зарядното от смартфона ми..ами влезе си в мини usb порта и дотам,таблета ни приема ни предава..после се сетих че DC 9V сигурно там ще му е входа за зарядното,ама а де..та въпроса е,понеже не съм много в час,дали може да се зарежда и от mini usb порта,или като съм му подала ток от там съм го прецакала ? Защото като му подадох ток със зарядното светна едно диодче,обаче сега не ще да изгасне..

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    Би трябвало да се зарежда от мини УСБ-то, но понеже все пак това е реплика, има шанс проиводителя с цел намаляване на производствени разходи да е решил да се зарежда само през 9V вход. Ако има някаква документация е хубаво да се погледне , ако няма, потърсете спрямо модела (ако въобще пише модел)в нета за някакво инфо.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    ами,не,няма нищо като документация,аз затова и не бях сигурна откъде точно се зарежда,дали от двете места може или сам през 9V вход..не знам никакъв модел,нищо. Благодаря все пак за отговора..а някой да има идея горе-долу какво може да му се е прецакало ако не се зарежда оттам ?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    според мен нищо не се е прецакало , така или иначе през USB-то по спецификация трябва да текат 5 волта.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    Потърси от къде му се прави ресет. Нещо което да го натиснеш с игла или др. тънко нещо. Просто е забил според мен.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    Благодаря ви за отговорите..ами значи потърсих,има една дупчица много дребна,дали оттам ще му се прави ресет,не знам..досега не съм имала таблет,така че много не знам..погледнах зарядното от смартфона,ами 5.1 V ми го дава,така че по моята логика едва ли нещо е изгоряло при положение че неговия порт оригиналния е за 9V. Не знам какво значи това,че диодчето на скролера си свети,дали е добър признак ? За всеки случай ще го дам там да го погледнат,дано не е нещо много забило,че хич не ми се дават пари за поправка,предвид факта,че е реплика.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    това 9V DC си е точно за зареждане, няма за какво друго да е. А USB си е за данни. Някои производители го правят. Ако не са ти дали зарядно е хубаво да си набавиш съвместимо за модела и да нямаш проблеми. Това което мислиш че е за ресет виж да е не е микрофон. Ако има модел и ли каквото и да е това прати ги тук да ги прегледаме, може и снимки на устройството да пратиш.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Таблет реплика - не тръгва?

    IMG_20130901_180109.jpg това е,това горе вляво е скролерчето,което при включен таблет свети зелено,светеше зелено и допреди малко,сега изгасна. Отстрани има вход DC 9V,от другата страна мини usb порт и тая малката дупчица,снимах я,но на снимката не си личи така че няма смисъл да я качвам. Тъй като е почти точно над камерата (от ляво по средата),предполагам че реално е микрофон. Като го взех нямаше нищо към него,нито зарядно,нито пък документи. Само на дисплея имаше найлонче,пишеше Samsung Galaxy tab 2, 7.0 WSVGA LCD, 1 GHz Dual-Core CPU,TouchWiz UX.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 02-10-13, 18:03
  2. CPU E2160, HDD 640gb, FAN AK-965 и joystick PS2 реплика
    От moonwind във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 22-11-12, 23:27
  3. Продавам лаптоп(таблет) IBM Thinkpad X61 таблет с AFFS (S-IPS)
    От icolev във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 17-06-11, 10:33
  4. Продавам : Часовник Армани - реплика
    От chorbaka във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 10:23
  5. Отговори: 1
    Последно: 01-03-06, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе