Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Toshiba Europe GmbH представи в София своя нов 8-инчов (1280х800 пиксела) таблет Encore, който е с операционна система Windows 8.1. Таблетът е задвижван от 4-ядрен Atom Bay Trail-Т Z3740 процесор с честота 1,86 GHz.
    Оперативната памет е 2GB, а вградената флаш памет - 32GB, от които са достъпни около 16GB.
    Наличен е слот за microSD карти, както и две камери 2 и 8-мегапиксела, стереоговорители, два микрофона, акселерометър, компас, GPS модул.
    Теглото на Toshiba Encore е 480 грама.


    Таблетът Toshiba Encore ще се появи в родните магазини през декември на цена от около 600лв.

    Повече информация за Toshiba Encore и представянето му в България - SetCombG

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #2

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Най-после свеж полъх в морето от еднообразие на Андроид. Само времето ще покаже до колко успешен ще бъде, но определено започвам да се замислям за коледен подарък :rolleyes:


    П.П. Този процесор няма ли да е малко слабичък? Някой има ли наблюдения върху него?

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Купих на детето Acer W510, който е с ATOM 2760, който за мен е напълно адекватен, а според това този е доста по-напред в материала. Този таблет няма вградено 3G, нали?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    П.П. Този процесор няма ли да е малко слабичък? Някой има ли наблюдения върху него?
    Слаб за какво? Може да му подкараш и фотошоп. Иначе, ако искаш таблет с уин 8.1 може да погледнеш Асус Т100.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    ееем, 3G, GPS, приличен хардуер, хубава марка, Windows, Office и само 600лв...
    И без 3G, според мен цената му е екстра - 3G от смартфона ще пускаш...

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #6

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    На хартия този таблет изглежда страхотно. Чакам с нетърпение да излязат ревюта и му се мятам.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    3G от смартфона ще пускаш...
    ще пускаш, ако има с кво да го зареждаш през този момент...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #8

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Autocad ще може ли да се стартира ??

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    За можене, ще може, защо не. Но дали 8-инчовия таблет е най-подходящото устройство за Аутокад???
    То и смарт часовника ти след време сигурно ще може да го старира. И какво от това...

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #10

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Слаб за какво? Може да му подкараш и фотошоп. Иначе, ако искаш таблет с уин 8.1 може да погледнеш Асус Т100.
    Под слаб имах предвид при 3-4 отворени приложения да се замисля на моменти - имам малко наблюдения над Archos 9 и не бях особено впечатлен. ASUS-а съм го гледал - напомня HP TC 1100, но цената му нещо не можа да ме привлече. Toshiba-та засега изглежда страхотно. Ще видим какви ще бъдат първите отзиви.

    Този пост е редактиран от Shienar; 21-11-13 в 20:08.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #11

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Малко първи впечатления от мен:

    Опитах се да освободя мястото от паметта, заето от recovery partition-a, прехвърляйки го на flash памет. Да, ама поиска да сложа flash с размер 8 GB, а нямам на разположение в момента. Не може да ползва 8 GB карта (не съм си правил труда да се опитвам да го излъжа с друг тип форматиране - мързи ме все още).

    Toshiba-та имала GPS - прекрасно, но не знам какъв софтуер да ползвам. Качих iGO 8, преправено за PC, ама не ми 'вижда' GPS приемника. Някой може ли да даде съвет?

    Маркета за Metro приложения ми се струва доста оглозган засега - множество приложения, които съм свикнал да са free в Android, тук са платени. Рекламите са доста досадни. Много ми допада визията на IE за Metro, но засега не намирам вариант да се оттърва от рекламите в него (desktop версията я 'почистих')

    Като закостенял поддръжник на Win XP, 8-цата ми е като кол в очите - като преместя recovery дяла, за експеримент ще си поиграя да видя дали биха тръгнали 7, XP, макар да имам усещането, че няма да го бъде заради UEFI

    Взех да недовиждам, та резолюцията ми е висока за този размер екран, но човек с добро зрение едва ли ще се оплаче.

    Ако бях зачакал малко, може би щях да се спра на ASUS T100 - то си е друго, де, ама...
    Този пост е редактиран от Karata; 03-01-14 в 17:13.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    за GPS софт, по добър от sygic няма, за мобилни устройства. Ама дали го има, за тая система, тук въпросът е друг. Иначе виж докато си там, за adblock+. Мобилният и е толкова добър, колкото и класическият, за РС. Поне при андроид, не мога да се оплача никак. Това срещу рекламите.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #13

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Ми, да, друг е - Sygic за PC версията на Windows няма. Аз също ползвам него за Android - най-много ми допада неговият интерфейс. Гледам има нещо, начено "Sygic Fleet" - ще го поразследвам А Adblock+ не действа за Metro браузъра, само за класическия става.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    Пробвай да инсталираш файл драйвера : Download GPS Mod Driver 3.6.0 for Windows Mobile PocketPC.

    И пиши дали е станало!

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #15

    Отговор: Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв

    А как се инсталира това в Windows 8.1? Не знам как стоят нещата при Windows за телефон, например, но това таблетче е с най-стандарен Windows, какъвто се ползва и на настолен компютър - не е 'мобилна' версия - вероятно не е това, което предлагаш... Баси, чувствам се все едно за сефте стоя пред компютър

    Междувременно инсталирах някакъв Sygic Fleet, който също не открива GPS сензора (iGO също не го откри) - и двете програми искат COM порт и битрейт, но си мисля че GPS-а на тази Toshiba няма такова нещо като COM порт (сензорът се води "Broadcom GNSS 4752 Geolocation Sensor")

    Единствената програмка, която явно 'вижда' сензора засега е една руска, наречена "SAS Планета" (версия 131111) - при стартирането й в systray-я се появява някакъв notification, че GPS сензорът ми се ползва. (Edit: разбира се и Maps работи, но не знам дали не детектва местоположението чрез рутера...)
    Този пост е редактиран от Karata; 03-01-14 в 21:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ! Проблем с Windows CE6 на таблет
    От luv4eto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 03-03-11, 22:28
  2. Отговори: 0
    Последно: 25-10-06, 11:00
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-06-06, 20:26
  4. adobe encore и субтитри
    От dimi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-08-04, 23:47
  5. Отговори: 2
    Последно: 17-03-04, 09:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе