Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By glowndark

Диагностика на лаптоп - или как да се изложиш като ***** за 20 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Диагностика на лаптоп - или как да се изложиш като ***** за 20 лв

    Знам, че темата ми не е точно за този раздел, но освен да се оплача, втората ми идея е лаптопа на този индивид да не попадне при някои от колегите, а това е най-четения раздел...

    1456083_613471318690657_573298158_n.jpg

    Накратко, днес след сигурно повече от 10 години работа в компютърната сфера, попаднах на "клиент", според които диагностиката на лаптоп (разглобяване, тестване на компонентите един по един, сглобяване минимум 2-3 часа работа) не е услуга и не трябва да бъде заплащана!
    Не съм му за 20 лв, които при него всъщност излязоха много повече, защото не знам с какъв акъл му пратих лаптопа в един от големите центрове за ремонт, като естествено аз му платих разкарването на лаптопа, и отделно му върнах парите за диагностика, "щото това не е работа, и лаптоп се сглобява за 5 минути"...

    Другото, най вероятно този лаптоп скоро ще цъфне за ремонт някъде в Кърджалииския регион, така, че ако попадне на някои колега от там, според мен най-добрия вариант ще е да си го даде на "господина" и да не си губи времето и нервите с него.... Лаптопа е Compaq Presario CQ71 със сериен номер CNF0204K8T

    Скоро може би ще кача и видео от камерите, за да видите за какво става въпрос. Имаше и един, дето ми обясняваше че и диагностиката на кола не се плащала. Плаща се само като ти я оправят

    Ако случайно, лаптопа попадна при някои колега от тук, ще се радвам да сподели как точно е минал "диалога" с "клиента"





    Възможно е лаптопа на този "човек" да попадне скоро при вас за ремонт. Всеки може да постъпи както намери за добре, но имайте едно на ум(особено ако ще му правите диагностика
    Лаптопа е Compaq Presario CQ71 с сериен номер CNF0204K8T

    Очаквайте скоро цялото видео с "клиента" от нашите камери!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Диагностика на лаптоп - или как да се изложиш като ***** за 20 лв

    Има хора които живеят още в комунизма- за тях всеки труд е безплатен, "защото не е труд/работа"...

    "Церенето" на такива индивиди е трудоемко, нервоемко, времеемко и т.н. ...

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Диагностика на лаптоп - или как да се изложиш като ***** за 20 лв

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Има хора които живеят още в комунизма- за тях всеки труд е безплатен, "защото не е труд/работа"...

    "Церенето" на такива индивиди е трудоемко, нервоемко, времеемко и т.н. ...
    Лесния вариант е - поглеждаш човека(за 2 секунди), поглеждаш лаптопа (пак за 2 секунди) - казваш - "няма да стане" и го пращаш да си купува нов...
    rosen77 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    КОЙ Е ЛУДИЯ ?

    Колега, без намерение да те засегна:
    Върнал си парите и се оплакваш При възникнал спор и като си уверен в правотата си, защо си го направил? Или още тогава е трябвало да му ––– –––––––– майна, или вече си лягаш доволен, че си направил едно добро дело и че няма много добри душици като теб на тоя свят. И ТОЧКА!
    Връщайки парите/склонявайки да стане на неговия, си признал правотата му.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Отговор: Диагностика на лаптоп - или как да се изложиш като ***** за 20 лв

    Вчера "върнах" така един "клиент"-бил ходил при колега, но му нямал доверие...при влизането няма "Добър ден", няма никакъв поздрав-влиза като хала и веднага ми "увисва" на главата и ме гледа отгоре с една камара претенции все едно съм длъжен...

    Изобщо не го слушах, направо му казах "Няма да съм аз" ... ма оня тъп-вика "Ама как така".Идваше ми да му кажа:"Ами ей така "- прецених те още в първите 10 секунди след като те видях. Ей-й-й- много тъпи дзверове се нароиха в тази държава, нямат елементарни умения да коминикират/общуват, а за култура и възпитание изобщо да не говорим...Но какво възпитание, като майка му и баща му са същите мамуни-то от маймуна-маймун излиза, човек може да се възпита само от друг човек, а не от маймуна...

    Бях на кино току що изнервих се-отвсякъде по време на филма кикотения, бърборения изобщо несвързани с филма, хрупания на пуканки, 'бъркане по дупки" ...

    Ще се амбицирам за собствено 3Д кино у нас или поне телевизор.Досега не съм купил за да мога от време на време да отида са се разсея навън на кино, но сегашните младежи=никаква дисциплина .Твърд противник съм на казармата, но вече и аз си мисля, че 4 месеца военно обучение с липса на спане при "мама и тати"(а в съотвения "военен лагер") и яко гонкане по устав от зори да здрач и след здрач ще има като резултат опредено дисциплиниране на индивида, макар че ако родителите са маймуни всичко постигнато по време на военната подготовка ще бъде пропиляно от неадекватно отношение след това ...

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: КОЙ Е ЛУДИЯ ?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Колега, без намерение да те засегна:
    Върнал си парите и се оплакваш При възникнал спор и като си уверен в правотата си, защо си го направил? Или още тогава е трябвало да му ––– –––––––– майна, или вече си лягаш доволен, че си направил едно добро дело и че няма много добри душици като теб на тоя свят. И ТОЧКА!
    Връщайки парите/склонявайки да стане на неговия, си признал правотата му.
    Прав си. Но ми беше писнало и не ми се разправяше и спореше с този индивид... Спори се с хора... С човек дето грам не вдява, но в същото време се мисли за най-голямия тарикат на света, какво да говориш...
    В началото като дойде 5 пъти му обясних какво и диагностика и за какво всъщност плаща. Според мен в този момент всеки нормален човек, ти казва - добре съгласен съм, и плаща за диагностика или - не ме устройва и отива някъде другаде...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 20-10-14, 13:52
  2. Продавам лаптоп HP DV6-3080EL като нов
    От ludiamax във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-11, 08:36
  3. Продавам лаптоп /Като Нов!/ - Lenovo ThinkPad R61i
    От burgasteam във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-08, 15:13
  4. Програма за диагностика на PC
    От Nedko във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-04, 18:17
  5. S.A.I.S. - Софтуер за диагностика на автомобили?!?
    От MetalMilitia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-04, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе