Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52
Like Tree16Одобрявам

Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #31

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Това със приказките за пълноценност въобще не го разбирам. При живот на батерията от 9 часа и нагоре ...нали не очаквате да си стои като лаптоп с уиндоус постоянно на адаптер?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #32

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Защо има USB-C, а не обикновено USB? Или и двете? На кое пречи? Отговорете си, аз за себе си вече съм го направил.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #33

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Ти обърна ли внимание колко е тънък? УСБ порт ще сложиш там ама друг път ...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    защото външен преходник/хъб е по-красиво и удобно?
    Shmi и justify харесват това.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #35

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Защото както казах в предният си пост, в ерата на безжичните устройства всички тези притеснения, поне според мен, са безсмислени.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #36

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Оставам със впечатлението, че всеки като си пусне лаптопа и почва да му закачва всичко по портовете .... за всеки случай. Аз пък не помня кога за последно ми се е налагало като ходя някъде и макбука е с мен да закачам каквото и да е по-него.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #37

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Оставам със впечатлението, че всеки като си пусне лаптопа и почва да му закачва всичко по портовете .... за всеки случай.
    Аз лично да - ползвам почти постоянно флашка и безжична клавиатура с мишка. Ходя доста често по рекламни агенции и флашката е най-бързият начин да ми свършат работа. А безжичната клавиатура с мишка е голямо удобство, когато съм у дома или на работа.
    justify одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #38

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Дам, няма и DVD-ROM с тия стотици гиги безплатни драйвс, боксес и други шитни туй флашка слагам само за преинсталация. Няма причини за спор и тръшкане, ползвам всякакви продукти и Ейпълски такива и не виждам защо винаги се стига до спора А или Б....а не може ли и А и Б?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #39

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Естествено, че е удобство, но когато мишката ти е блутуут а в ябълката имаш вграден такъв ....

  12. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #40

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Мишката и клавиатурата са на един донгъл - не работят без него. Да, мога да си купя друга мишка, мога да спра да ползвам флашка... Мога изцяло да променя начина си на работа и удобство, за да използвам новият MacBook.

    Пак казвам - машинката изглежда страхотно, просто не ми харесват някой моменти в политиката на Apple.
    justify одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #41

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Само че това което може да направиш с него малко трудно да го постигнещ с MS / ИБМ система.
    просто е _ Mac е класа над всичко , и няма аналог, ни като леснота ,нито като user frendly.

    За протокола - карам си с IBM съвместима система и Мак съм инсталирал на клиенти но това което видях докато ми бе в ръцете - без коментар.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #42

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Който каквото иска да говори, за мен Mac OS е едно недоносче, което е всичко друго, но не и user-friendly:

    * Няма елементарна функция за максимизиране на прозореца. Има някакъв бутон, който веднъж resize-ва прозореца, друг път го прави full screen... И двете функции са ми абсолютно безполезни.
    * Защо изобщо бутоните на самите прозорци са отляво, а не отдясно?! Дясната половина на човек е по-развита, оттук е и много по-интуитивно бутоните да са отдясно - преместете очи веднъж наляво и веднъж надясно. Кое движение е по-комфортно? Движение на ръката наляво или надясно?
    * При стартиране на finder (Windows Explorer еквивалента) по default се отваря някакво безумие наречено All Files...
    * При изпразване на кошчето Finder изскача от Dock-a?! Защо?!
    * Ако си изпратил в коша някой файл, да кажем инсталационен, който си използвал непосредствено преди това, не можеш да го изтриеш докато не рестарираш системата...
    * Програмите често ми остават в dock-a, при опит да ги отворя отново просто не реагират... или са non-responding или просто не се показват! Ей така, без реална причина.
    * Стабилността е някакъв мит - поне веднъж на 10 дни системата ми crash-ва.
    * оптимизацията също. Ползвам служебен Mac Mini, предвиден с 4 GB RAM, ъпгрейднат до 16GB - lag-ва та се къса!
    Има ли нужда да продължавам... ?! Не, смятам, че няма. Това подобие на OS е абсолютно недоразумение. Подобно нещо не искам да ползвам, в каквато и обвивка да ми го сложат. Да, машинката е красива, елегантна, харесва ми. Но дотук.
    Този пост е редактиран от Shmi; 14-03-15 в 21:20.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #43

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Блаженни са вярващите.

    Finder , се лекува от тук ...ама някой трябва да види.
    preferences.png

    Ресайзване за пълен екран си има ...отново работи безгрижно.
    resize.png

    коша се изпразва без никакви драми ...
    Не знам за какво мъчите Mac Mini-то (предполагам, че щом е с толкова памет се пробвате да правите предпечат) но нали се сещате, че за сериозна работа си има MacPro а mini-то си е евтина играчка.

    Всъщност ще ти отговоря на всичките въпроси поотделно.

    * Няма елементарна функция за максимизиране на прозореца. Има някакъв бутон, който веднъж resize-ва прозореца, друг път го прави full screen... И двете функции са ми абсолютно безполезни.

    ** Има и работи. Ресайзва, минимизира и връща нормалния размер безгрижно.

    * Защо изобщо бутоните на самите прозорци са отляво, а не отдясно?! Дясната половина на човек е по-развита, оттук е и много по-интуитивно бутоните да са отдясно - преместете очи веднъж наляво и веднъж надясно. Кое движение е по-комфортно? Движение на ръката наляво или надясно?

    ** А защо трябва да са отдясно? Защото ти така си свикнал с Уиндоуса?


    * При стартиране на finder (Windows Explorer еквивалента) по default се отваря някакво безумие наречено All Files...

    ** Безумието както показах се лекува с Preferences-a на finder.


    * При изпразване на кошчето Finder изскача от Dock-a?! Защо?!

    ** Ко? Нееее! Нищо не изкача, прецакана ви е операционката нещо


    * Ако си изпратил в коша някой файл, да кажем инсталационен, който си използвал непосредствено преди това, не можеш да го изтриеш докато не рестарираш системата...

    ** Замислили ли сте се, че ако сте маунтнали dmg файла, той е отворен и ако искаш да го затриеш просто го размонтираш от файндъра и ОООО ЧУУУУДОООО вече може да се трие (чисто и просто като къпан милиционер ....при това и логично)

    * Програмите често ми остават в dock-a, при опит да ги отворя отново просто не реагират... или са non-responding или просто не се показват! Ей така, без реална причина.

    ** Да се върнем на идеята за прецаканата операционка


    * Стабилността е някакъв мит - поне веднъж на 10 дни системата ми crash-ва.

    *** Ако на хилава машинка се опитваш да правиш нещо за няколко пъти по-скъпа и мощна
    ....
    * оптимизацията също. Ползвам служебен Mac Mini, предвиден с 4 GB RAM, ъпгрейднат до 16GB - lag-ва та се къса!

    *** Пробвай MacPro, ще останеш изненадан ....ма скъпичък да го ева ...
    Този пост е редактиран от stenly; 14-03-15 в 22:11.
    AC_From_Hell одобрява това.

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #44

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Умишлено написах за Finder какво е поведението по default... А не, че не се лекува! За местоположението съм обяснил, лагва дори непосредтвено след зареждане (без тежки програми), тоя файл как седи маунтнат и защо, след като вече съм го пратил в коша, само Епъл знаят. Btw имаме 3 mini-та и един лаптоп, явно всички колеги си въобразяваме за тези недомислици или пък на всички ни се е прецакала най-безпроблемната операционна система.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #45

    Отговор: Новият Apple MacBook - мнения за ултрабука на бъдещето

    Щом нещо мога да си го направя с два клика на мишката, значи за мен не е проблем. За маунтнатия файл ...ми то и в Unix/Linux е така ...ей глупави операционни системи са ша знаете. Така и не каза за какво ги ползвате с 16 гиги ( гадателското кълбо ми казва, че са за предпечатна подготовка) и защо точно mac mini (може би щот са евтини и шефа е минал тънко).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Apple Macbook Black 13" 2.4 Ghz. - 800 лв.
    От rtsonov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 04-10-11, 22:44
  2. Продавам Macbook Pro/Air(11"13"15") + Apple iPad 2 + Apple TV2 - нови!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 21:24
  3. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 21:16
  4. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 23:41
  5. Продавам лаптоп Apple MacBook
    От batco във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-07, 15:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе