Резултати от 1 до 5 от общо 5

Лаптоп с хубав екран и SSD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Лаптоп с хубав екран и SSD

    Здравейте,

    моля за насоки при избор на лаптоп до към 1100 лв. Важните ми критерии са:
    - с добър матов екран 15.6'' (или 17) - добър не значи винаги FULL HD, просто да е с добро цветоподаване и ъгъл на виждане, хубава матрица!
    - надежден
    - с 8 GB RAM
    - с Core i... процесор (може би i5)
    - сякаш предпочитам с вградено видео - няма да се ползва за игри изобщо, нали именно видеокартите правят проблеми - но искам да вървят HD клипове без проблем
    - SSD! - хубаво е да си има вградено или поне слот /място/ за него, в краен случай може и на мястото на DVD.

    Кой производител влага най-хубави матови матрици в моделите си?

    HP Probook 450 G2 + вградено SSD - 1366х768 матов бива ли го?
    ASUS:
    ASUS F555LN-XO042D | Laptop.bg - Технологията с теб - този си има всичко, само че е i3 и има Nvidia видео. Как е екранът?
    Lenovo B-50-70 + SSD на мястото на DVD - тук има две резолюции на екрана, SSD вградено няма... Казват, че дисплея е кофти обаче :/ Не знам FHD по-добра ли е матрицата?
    Toshiba Satellite Pro R50-B-11U - нямам никакви впечатления
    Acer Aspire V3-572G | Laptop.bg - Технологията с теб
    Acer Extensa EX2510-37SJ | Laptop.bg - Технологията с теб

    Нещо с IPS матрица за тези пари сякаш няма, така че нещо с максимално добър дисплей се търси.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Лаптоп с хубав екран и SSD

    Трябва да обиколиш магазините и да тестваш модели. Целта е да попаднеш на ТN с по-широки хоризонтални ъгли на виждане, защото нов 15"-ов лаптоп с IPS тип матрица в този ценови сегмент, аз не се сещам. Няма как да знаеш каква е матрицата без тест, защото производителите рядко пишат, дори и да е IPS. Вариант е втора ръка. Имай в предвид, че от IPS дo IPS има голяма разлика, но пак е по-добре от TN

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Лаптоп с хубав екран и SSD

    наскоро се занимавах с Asus X751LK-TY044D и мога да кажа само добри думи
    вярно, че е над бюджета ти с 200 лв, но 17"+SSD за 1100 ми се струва крайно невероятно ....

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Отговор: Лаптоп с хубав екран и SSD

    Ако ще го разнасяш повечко лаптопа, бих те посъветвал да вземеш НР-то.
    Останалите са с изцяло пластмасови корпуси и след година или малко повече ще си имаш проблеми.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Лаптоп с хубав екран и SSD

    От тези, които си изброил на Asus и най-вече Acer не бих се доверил много много. Имат и не-лоши продукти, но и двете марки ми жълтеят прекалено
    Ето как ги виждам аз нещата хем ще влезеш в цитирания бюджет, хем взимаш лаптоп с добра матрица и екстра характеристики: купуваш този Fujitsu Celsius H710 от Интерсервиз-20 и на мястото на DVD-RW му боцваш веднага едно бързо SSD, примерно Samsung 850 Pro или ADATA SX900 серията. Ако имаш пари може и по-скъпо и бързо разбира се...
    Накрая имаш лаптоп за около 1000 лв с Intel Core i7, 8GB DDR, висок клас видео, матова матрица с висока резолюция и за десерт цели два диска - бързо SSD за системен и по-бавен за сторидж.
    Е, всичко това при условие, че нямаш предразсъдъци към техниката и специално лаптопите втора ръка де..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-02-14, 13:52
  2. червен екран на лаптоп
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 15:56
  3. Купувам лаптоп със счупен екран, CD и клавиатура
    От qtino във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-11, 04:11
  4. Продавам LCD екран display от лаптоп TOSHIBA
    От grigspace във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-05-11, 17:27
  5. Развален екран на лаптоп-сервиз???
    От hecoat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-09-06, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе