Резултати от 1 до 15 от общо 15

motorola one или xiaomi mi 2 lite

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #1

    motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Здравейте колеги , прехвърлям няколко карти към Теленор в определения бюджет получавам телефон бях се спрял на Моторола уан , но консултантите ми предлагат телефона на Шаоми като по добър избор.хардуерно и като габарити телефоните са еднакви горе долу .Имам добри впечатления от Моторола от преди ерата на Леново сега не знам как е.Шаомито за мен е пълна екзотика.Ще ви бъда благодарен за някакви препоръки.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Абстрахирай се напълно от марки. Xiaomi смартфоните почти сигурно се правят от шенченската компания Wintech. Motorola най-вероятно се правят от американската компания Flextronics в Индия. Преди ерата на Леново се правеха от тайванската Quamta.
    Гледай хардуерните х-ки като процесор(по кой nm тех процес е направен), размер на екрана и тегло.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #3

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Мда , процесорите са еднакви, рама също , размерите съвпадат и сега....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Сигурно Flex и Wintech използват един и същи доставчик на корпуси и затова толкова си приличат. Трябва да хвърлиш зарове,за да избереш правилния телефон.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #5

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Xiaomi-то не е ли с по-голяма батерия ... и по-малка простотия на екрана (ноч)?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Xiaomi-то не е ли с по-голяма батерия ... и по-малка простотия на екрана (ноч)?
    Двата са с ноуч , моторолата направо си мяза на ифоне и стъклен гръб има. Шаомито е с 4000 мАh и FHD екран .Май това ще е .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #7

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Все пак доставчиците на батерии са различни. Изглежда още не е дошло времето за изречението "Трябва да хвърлиш зарове,за да избереш правилния телефон".
    Все пак flextronics е по-реномирана от wintech.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Поне от 4-5 год. имам впечатления от телефоните на Xiaomi (сина още ползва Редми 3 при зверско натоварване от моя гледна точка ) и проблеми с качеството не съм срещал. От Моторола също бях доволен, но докато беше под крилото на Гугъл - сега не съм оптимист с оглед настоящия собственик и впечатленията ми от телефоните му...

    А 1000мАч са си огромно предимство при еднакъв хардуер ... поне за мен

  11. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #9

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    +1 за Xiaomi.Преди години си взех Xiaomi,после и на жена ми,а сега и на децата.Работят,та пушек се вдига.Моя го ползвам само като телефон.Но домашните,им е като компютър,не им слиза от ръцете.Моделите са Redmi 4X,6A и 2

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Преди години се правеха от Foxconn. Сега друг им е майстора.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    При равни други условия трябва да гледа отзиви за поддръжката.

    Имах китайски смартфон преди всички писали горе в темата, в годините когато нито ксиаоми, нито другите китайци някой ги знаеше.Ползвах го 8 години и бях много доволен.Тогава си струваше, и заради цената и като функционалност и като сравнение с конкурентите от западните фирми.Сега не бих си купил отново заради цената(стана сравнима със смартфоните произвеждани от първите фирми на запад от които тръгна идеята за смартфона), макар че съм се замислял за Пуканката.Колкото и да се замислям като погледна параметрите и... единствено остава да сравнявам поддръжката ...Защото и параметрите уж са по-по-най...ама нанайсе...

    Лошото на китайците е, че винаги правят имитации тип copy-paste - както на хардуер, така и на софтуер.От моите впечатления нямат и качествена поддръжка.Уж имат, ама не точно ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Софтуерната поддръжка на Xiaomi е на светлинни години пред "светилата" Самсунг, Сони и т.н. - модели от преди 3-4 год. още получават ъпдейти - нещо немислимо за т.н. прмиум марки в Андроид сектора.

  16. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #13

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    +1 за Xiaomi. Убихме за почти 3 години едно redmi note 3 pro, като казвам убихме, имам предвид падане от 2 етаж, докато брат ми снимал нещо на вилата, долу екранът се нанизал в ръба на количката, а преди това и двамата го бяхм... Аз две години го ползвах, той близо една, като го утрепахме, прехвърлих му MI A1, първият им чист Андроид, брат ми го харесва повече с андро, аз съм фен на Miui. A2 е също чист андроид, но и за двете ОС имат навременна подръжка, сравнявам с две сонита преди това, особено Xperia Z2, който си беше флагман, ама... Виждате и от какво пиша. Купен е септември, дойде с Миуи 9, вече има 2 ъпдейта до 10.2.1, базирана на андроид 8.1, това по отношение дали си поддържат софтуера, бих казал, че Шайоми са шампион в тази посока.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #14

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Май бяха шампиони. Нещата се променят. Правят хардуерни версии за китай и за 'другите' ака глобал. Но исвен, че са хардуерни версии си имат и софтуерни версии глобал, които малко по-малко 'заключиха' така, че да не можеш да сложиш глобал ром (софтуер) на китайска хардуерна версия. А тук вече и идва и проблема, че глобал рома го готвят индийци и наскоро обявиха ЕОЛ за част от старите модели, в това число и МИ 5, който имме флагман и не би трябвало да е спрян. Имах Ми 3 и до скоро го ползвах (до преди година и нещо и и си имаше ъпдейти) горе-долу са ги закръглили на 2 години, което за Шаоми флагман е малко. За китайската версия, предполагам ъпдейтите продължават, а по моя преценка, въпреки, че е спрян ще пуснат още версии, ще видим.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #15

    Отговор: motorola one или xiaomi mi 2 lite

    Шаомито от 5дни вече е в мен.Малко противоречиви чувства имам.
    Това заедно с един Алкател е най бюджетно изглеждащия телефон който съм имал-евтинджос с една дума.
    Камерите са на нивото на P8 lite и отстъпват на Lg g4. 4годишни телефони почти.
    Сега хубавото
    Телефона е много удобен.Голям и ярък дисплей 19/9 -събира се в джоба работи се с една ръка.
    Батерията - само заради нея си заслужава телефончето .2 дни всичко включено 11часа екран и батерия на 15процента.
    Лед нотификация-нестандартно място малко бледа, но лед нотификация.
    Ъпдейт на се веднага към Андр.9
    Сега забележките ми са към гугъл ама кво да правим.
    .

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 22-01-19, 17:27
  2. Xiaomi Mi 8
    От brotzki във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-18, 16:51
  3. Xiaomi Mi 8
    От kamelot във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 29-08-18, 17:04
  4. Xiaomi Mi Note 3
    От thinkpad във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-17, 16:33
  5. Продавам Xiaomi Mi 5
    От thinkpad във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-16, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе