Резултати от 1 до 12 от общо 12

LAN проблем (предполагам)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #1

    LAN проблем (предполагам)

    Проблема ми е следния...



    Имам кабелен интернет. Разбрал съм се с доставчика да пусна интернета на останалите 2 компютъра у нас. Във вътрешна мрежа сме с 5 портов switch. Настройвам IP-тата, DNS, Gateway, Mask на външната мрежа и имам интернет. Настройвам IP-тата на вътрешната мрежа и пускам Internet Connection Sharing-a. Работи идеално... В един момент комппютрите от вътрешната мрежа, както и аз, спираме да ползваме интернета (отиваме на вечеря примерно, а не точа нищо) и след като се върна нямам интернет. Все едно мрежовата карта не работи, понеже и компютрите от групата не ги вижда. Доставчика казва, че и те не ме виждат. И по някое време пак започва да работи.



    Не знам какъв може да е проблема.



    Отначало реших, че Windows-а изключва мрежовата карта. В Device Manager-а го set-нах да не го прави. (Макар да знам, че "Turn off this device to save power" е за laptop-и.) Изключил съм всички видове stand-by. Единствено съм оставил hard-а да се изключва след 20 минути ако не се използва.



    Вътрешната и външната ми мрежа са на 2 мрежови карти REPOTEC чипсет REALTEK. Знам, че Windows-а си ги намира, но все пак качих драйверите, които вървят с тях. Не помогна.



    Дали Internet Connection Sharing-а не прави мизерията, но току що ми хрумна идеята и още не съм изпробвал без него. Така или иначе съм се разбрал с доставчика и не беше нужно да използвам програми като WinGate примерно.



    С Windows XP SP1 съм, с качен AutoPatcher XP, и съм update-нал Windows-а преди 3 дена.



    Предполагам, че проблема ми е software-ен, но все пак ще опиша конфигурацията си.



    MB: Gigabyte 7s748 (май това беше модела)

    CPU: Duron 1.6 @ 2

    RAM: DDR 256 MB, 333Mhz

    Video: GF2 MX400, 64 DDR, TV

    LAN: 2x REALTEK RTL 8139(A)

    HDD: 40GB Seagate

    Fan: EVERCOOL Copper

    Mon: 15 TFT Benq FP547



    Нямам Firewall (deinstall-нах го), не съм включил Firewall-a на Windows-а.



    Ако някой има идея... Понеже аз вече нямам!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    LAN проблем (предполагам)

    Ъъъъ това ми звучи като малко кабелен проблем. Пробва ли да сетнеш картата на 10 мб /половин дуплекс?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #3

    LAN проблем (предполагам)

    Това не съм го пробвал. Ще пробвам и ще post-на резултата.

    Макар, че ми се ще да е на 100mb



    Сменях накрайниците на кабелите няколко пъти.



    BTW до колкото си спомням, half duplex не беше ли за мрежа когато са 2 компютъра вързани без switch? Питам, защото сме 3 компа със switch. Освен това, би трябвало в момента да е на Auto.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #4

    LAN проблем (предполагам)

    Moже да забива switch, опитай другия път когато това се случи без да пипаш друго, изключи / включи switch за да разбереш дали е от него.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #5

    LAN проблем (предполагам)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Moже да забива switch, опитай другия път когато това се случи без да пипаш друго, изключи / включи switch за да разбереш дали е от него.



    <div align="right">Originally posted by .ostrich.*-*10/06/2004*:* 14:23:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нямам интернет, не вътрешна мрежа. А switch-а, който ми е за външната мрежа кой го знае къде е. Освен това провайдера казва, че вижда всички от входа, само мен не вижда. Проблема не е в switch-а, а в мен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    LAN проблем (предполагам)

    Няма гаранция че не е суич. А мисля, че ако пингнеш 127.0.0.1 и мрежовата ти карта не работи - няма да има резултат - ще дава request timed out.

    За виждането на компютри в мрежата, шерване и т.н има доста теми в тази секция, потърси ги, проблемите са сходни. Също и решенията.

    Особено що се отнася до софтуера.

    Първото за което се сещам в твоя случай, е да погледнеш в Local Area Connection Properties за Netbios over TCP/IP и да го включиш, ако не е пуснато.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #7

    LAN проблем (предполагам)

    Амииии "Все едно мрежовата карта не работи, понеже и компютрите от групата не ги вижда." това ме заблуди

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #8

    LAN проблем (предполагам)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма гаранция че не е суич. А мисля, че ако пингнеш 127.0.0.1 и мрежовата ти карта не работи - няма да има резултат - ще дава request timed out.

    За виждането на компютри в мрежата, шерване и т.н има доста теми в тази секция, потърси ги, проблемите са сходни. Също и решенията.

    Особено що се отнася до софтуера.

    Първото за което се сещам в твоя случай, е да погледнеш в Local Area Connection Properties за Netbios over TCP/IP и да го включиш, ако не е пуснато.



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*10/06/2004*:* 14:50:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мисля, че не е включено. Ще го пробвам и това. Ще пробвам и да махна гасенето на твърдия диск. И ако и така не стане си минавам на Windows 98 SE (Ще се опитам да преживея, че ще бачкам на Photoshop 7, а не на Photoshop CE).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    LAN проблем (предполагам)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма гаранция че не е суич. А мисля, че ако пингнеш 127.0.0.1 и мрежовата ти карта не работи - няма да има резултат - ще дава request timed out.

    За виждането на компютри в мрежата, шерване и т.н има доста теми в тази секция, потърси ги, проблемите са сходни. Също и решенията.

    Особено що се отнася до софтуера.

    Първото за което се сещам в твоя случай, е да погледнеш в Local Area Connection Properties за Netbios over TCP/IP и да го включиш, ако не е пуснато.



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP - 10/06/2004 : 14:50:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дзвер, засрами се човече... Недей да приказваш глупости. Пинг до 127.0.0.1 ще има при всички случаи освен ако не е пр**б@н TCP/IP стека

    @Лонгхорн

    Понякога се случва картата да откаже да се стаква със суича на 100М. В момента в който я сложиш на 10 зацепва (до сега не съм имал случаи дда не го направи). Другото което се сещам е да се опиташ да размениш 2-те карти - т.е. на вътрешната да закачиш кабела към ISP-то, а на външната твоята мрежа. Ако проработи така направо пускаш картата в кофата и си вземаш нова.

    П.С. в квант сервиз продават идеални интелски карти по 5 зелени пари парчето. Препоръчвам ги.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    LAN проблем (предполагам)

    Хубаво, засрамих се. Ама и ти недей да ме злепоставяш така

    Писал съм : "мисля, че..." Нищо не пречи да бъркам А ако бъркам и той вземе, че си пнгне тоя адрес, със сигурност няма да му гръмне компа [:D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    13
    #11

    LAN проблем (предполагам)

    Здравейте ползвам нет с карта ориноко и вързах комшията с лан карта.Но той не може да ползва нета през моя компютър.Какъв ли може да е проблема.Двата компютъра се виждат и си разменяме данни.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    159
    #12

    LAN проблем (предполагам)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Понякога се случва картата да откаже да се стаква със суича на 100М. В момента в който я сложиш на 10 зацепва (до сега не съм имал случаи дда не го направи). Другото което се сещам е да се опиташ да размениш 2-те карти - т.е. на вътрешната да закачиш кабела към ISP-то, а на външната твоята мрежа. Ако проработи така направо пускаш картата в кофата и си вземаш нова.

    П.С. в квант сервиз продават идеални интелски карти по 5 зелени пари парчето. Препоръчвам ги.



    <div align="right">Originally posted by fori*-*11/06/2004*:* 10:29:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Смених до сега 3 lan карти. Същата работа.



    Обаче като я set-нах на 10mb FullDuplex и взе че тръгна. След това я сложих на 100 FullDuplex и пак си работи. Преди да пипам беше на auto. Възможно ли е auto-то да се бърка и да пуска HalfDuplex примерно?



    Благодаря на всички.

    Ако не бяхте вие, в момента щях да install-вам, Win98SE

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе