Резултати от 1 до 13 от общо 13

Създаване на принтерски порт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    Създаване на принтерски порт

    В локалната мрежата имам един мрежови принтер HP с JetDirect. С вин 2000/ХР без проблем създавам TCP/IP port, през който да се принтира, обаче под 98 не мога да направя такъв порт. Ужким търсих в тъпата страница на HP ама нищо не открих.



    Та знае ли някой как да създам порт под 98, за да мога да принтирам през него?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Създаване на принтерски порт

    Ами просто си го инсталирай като мрежов принтер. Кви са тия портове дето ги правиш?

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Създаване на принтерски порт

    под 98 май е по лесно, но нямам такъв пред мен да ти го напиша стъпка по стъпка

    ако ми кажеш ти или някой как да задам мрежов принтер да работи на lpt2, така че да може да се печата под ДОС със него ще съм ти много благодарен

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #4

    Създаване на принтерски порт

    http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...2&locale=en_US



    какво е важното:



    Значи: 98-цата ОРИГИНАЛНО НЯМА възможност да качва такъв порт. Затова от инсталатора на XP драйвера първо и се качва тази възможност, май и рестарт искаше.







    Чак тогава действаш като с 2000.

    ===============================

    И тури на JetDirect фиксиран адрес, че DHCP-то го мени отвреме навреме.


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #5

    Създаване на принтерски порт

    Предварително се извинявам, ако не съм съвсем прецизен, но подобен проблем имах преди доста време и сега няма как да проверя какво съм правил точно. По спомени:

    Трябва на 98-цата да е качен протокол NetBEUI освен TCP/IP

    На принтера задаваш име с дължина до 8 символа.



    Дали имаше още някаква особеност честно казано не си спомням вече.

    Пиши до къде стигна[8D]

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Създаване на принтерски порт

    Инсталираш принтера, като мрежов на компютъра на който е вързан, след това инсталираш мрежов принтер от другия/те комп. и посочваш през мрежата инсталирания на първия компютър мрежов принтер.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Създаване на принтерски порт

    Poneje i az se borih naskoro s podoben problem - oka4ih v mrejata edin HP 4si i eto kakvo napravih (imam 1-2 usera s 98) - bez da instalira6 kakvito i da bilo Network printers from HP drivers - install the printer locally on everyone PC pod win2k&XP with TCP Port- izberi si proizvolen (po mo6ten PC) i share printera za 98 klienta - posle samo 6te tryabva da si nameri6 podhodya6tiyat driver za 98 (6toto nyama da trugne s 2K/XP drivera)....

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #8

    Създаване на принтерски порт

    ru-boy, не цапай темата. HP_IP порта си е питомийка, вземи св научи как става. На най-новите HP принтери не им трябва JetDirect, те си имат каквото трябва вътрешно.



    Не те засяга дали се е дропнал сървъра - печаташ си, само хъбовете да работят. Има и FTP сървър - може да пратиш принтерски файл по FTP - то, а не да правиш магии от доспромпт.




  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #9

    Създаване на принтерски порт

    В момента 98-ците принтират през едното ХР, но общо взето този вариант не ме прави особено щастлив, защото това ХР трябва да е винаги на линия. А с тъпия уизърд на НР нищо не става - на финала дава грешка и не ще да довърши създаването на порта. Остава да пробвам варианта на Lazy Dog с NetBEUI.

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Създаване на принтерски порт

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ru-boy, не цапай темата. HP_IP порта си е питомийка, вземи св научи как става. На най-новите HP принтери не им трябва JetDirect, те си имат каквото трябва вътрешно.



    Не те засяга дали се е дропнал сървъра - печаташ си, само хъбовете да работят. Има и FTP сървър - може да пратиш принтерски файл по FTP - то, а не да правиш магии от доспромпт.







    <div align="right">Originally posted by injinera*-*27/07/2004*:* 22:55:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Та, какво за порта, че не ми стана ясно? Може би нещо ми е убягнало, но се съмнявам.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #11

    Създаване на принтерски порт

    Абе и аз много се борих, но имам един инсталатор ~4,5MB работи без грешка. На 95 неще, на 98 става. Добре е да знаеш IP-to, че автоматочно не винаги намира. Прибрал съм го на \beton\!drivers и да ме прибиеш, не помня откъде го докачих.



    Дай поща или кажи виждаш ли датабеге.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #12

    Създаване на принтерски порт

    Lazy Dog спомена за NetBEUI и реших да "преслушам" форума и на тая тематика та попаднах на това:



    http://www.setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9610



    и по-точно на поста на Icata, който споменава за някаква си програмка kprint. Тази програмка /която е free и се тегли от сайта на КИСОЕРА/ ми реши всички проблеми - супер лесна за работа и без излишни глупости като уизърда на НР. Още един път се убедих, че японците са номер едно във всяко отношение.

    Мерси на всички за помощта

    [:D][:D][:D]

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #13

    Създаване на принтерски порт

    Замислих се дълбоко. Не е само Майкрософт с некоректните бизнес практики, просто него са го уловили и осъдили като най-известен и най-нахален.



    Instalatora на HP просто НЕ ЖЕЛАЕ да направи принтерски порт, ако към HP_JetDirect е свързан НЕ-HP принтер!!!



    Застава интересният въпрос, който трябва да се пробва от някой четящ темата:





    <font size="3">Нека закачим ВРЕМЕННО към ДжетДирект някакъв HP принтер и създадем принтерски порт за съответния изходен порт на ДжетДирект. Ако после сложим друг принтер там, вместо HP принтера, ще можем ли да принтим на него? Ще може ли да си го инсталираме, сочейки за път към него създадения с измама принтерски порт? </font id="size3">







    При мене е всичко HP, за лек нямам друг принтер за проба.

    ================================

    @Ru_boy: Просто изчети внимателно темата. Ще ти се изясни, не си от простите.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Създаване на АП
    От novamen във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-09, 11:56
  2. Създаване на обекти с VB 6
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-06, 20:01
  3. Проблем при създаване на VPN мрежа
    От zakasyla във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 18-06-06, 10:01
  4. Създаване на Torrent файл
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-04-06, 11:33
  5. създаване на multipaged PDF (kak)
    От rolo във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе