Резултати от 1 до 7 от общо 7

офисна 1000mb LAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    16
    #1

    офисна 1000mb LAN

    Някой да е правил 1000мб мрежа и да сподели как е.Има ли ефект от по-голямата скорост и с какви платки е хъб?



    Поздрав

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    офисна 1000mb LAN

    Да поясня само че 1000mb няма ?

    Гигабитовите мрежи теоритично правят до 800 mbps!

    А в твоя случай, който също е доста общ, смисъла зависи от това за което ще се ползва.

    Ако има сървър, който е страшно натоварен и 100mbps не му задуволяват нождите, тогава има смисъл.И в този случай гигабитовата връзка трябва да е само към сървъра. Тоест ако имате 20 компютъра - работни станции и един сървър обслужващ нуждите на тези работни станции то те трябва да са на 100 mbps, а сървъра на гигабит.

    Защо така?Защото така или иначе харддисковете на машините при всички положения работят на около 100mbps.Сървъра ако е качествен, то ще е много процесорен и ще има бързи дискове и най-вероятно raid масив, така че той ще може да изпомпва над 600 mbps (примерно) за да може всички едновременно да си вършат работата.



    Така това беше в слуачй че ти трябва високоскорстна връзка сървър-клиент. Но аз до колкото разбирам ти питаш за връзката между компютрите в офисната мрежа.

    Ако е така, то не мисля че има много смисъл да се влагат пари в гигабитови връзки.

    Също не си оточнил за какъв офис става дума по-точно.

    Ако сте телевизия и трябва да минава поточно видео със стабилна връзка и минимално закъснение, вече говорим на друг език.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    16
    #3

    офисна 1000mb LAN

    Много ти благодаря.Това е много изчерпателно.Значи нещо като това :SWITCH RP-3108TX/1P 1G+8P 100, би свършило работа за офисната мрежа =1бр ХР+5 бр 98.И само на сървъра 1Г платка.

    Мерси

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    офисна 1000mb LAN

    Е сървъра на XP ли ще го правиш?

    Най-добре е линукс или в краен случай Windows Server 2003.

    Аз лично тъй като не мога да се справя със Linux ползвам 2003 Web и в повечето отношения няма грешка, НО, много зависи какви функции изпълнява!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #5

    офисна 1000mb LAN

    Мисля че това ще ти свърши работа.Поне при мен работи чудесно.



    Allied Telesyn

    AT-8326GB

    24 port 10/100TX managed stackable Fast Ethernet switch plus 2 copper Gigabit ports and 2 GBIC bays

    <u>Lifetime limited warranty</u>

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    офисна 1000mb LAN

    А колко парички е това чуда на техниката

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    7
    #7

    офисна 1000mb LAN

    Еммм .... Ако ще е качествено, няма начин. Ама ... иначе аз ги зимам за по 700$ [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе