Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Възможно ли е и как потребител на win98.......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Въпросът ми е възможно ли е и ако е възможно, как потребител на win98 да влиза и използва шернати папки oт компютър в локалната мрежа с winXP (SP1)??

    Аз мисля че по-принцип е невъзможно, ама баш специалистите по мрежи ще кажат ?!? []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #2

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    може и аз нещо да не съм разбрал въпроса ама не виждам какъв е проблема. Щом е шернато може да си влиза без проблем без значение с какъв win е.


  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Шаринга е направен на комп с winXP, а аз искам да вляза в шернатата папка от машина която е с win98SE. Компютъра с winXP се вижда в мрежата, но катос е цъкне на него дава \\R1205\IPC$ иска парола, а пък шарнатата папка е с пълен достъп и без парола!!!

    Та въпроса е как да се ползва този шаринг!!!???

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Въпросът ми е възможно ли е и ако е възможно, как потребител на win98 да влиза и използва шернати папки oт компютър в локалната мрежа с winXP (SP1)??

    Аз мисля че по-принцип е невъзможно, ама баш специалистите по мрежи ще кажат ?!? []

    <div align="right">Originally posted by g_velev - 17/01/2005 : 13:07:26</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Аз, пък, мисля, че е не само възможно, но и естествено да стане, без да съм баш специалист []

    Иначе:

    1. виж дали guest акаунта е включен, ако не е го актовирай

    2. пробвай да влезеш в уин. 98 със същото име на потребител и парола, каквото е на уин. ХР



    ако не стане, ще ти кажа по друг начин, как да го направиш, сега не ми гадае, какво си направил.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Ru-Boy, всичко това съм го пробвал, но пак не става!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #6

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    а пробва ли директно

    \\R1205\името_на_шера

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Пробвай с wizard-a, на ХР-то.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #8

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Ами Dock-и, не става така иска някаква парола, а такава изобщо не е задавана и не мога и немога да вляза!!



    Ru-boy, какво да направя с този wizard na XP-to, проблема е при 98-цата, понеже от нея не мога да вляза в шаринга на XP-to. От комп с XP ili 2000 влизам без никакви проблеми в същия шернат ресурс!!.........

  11. SAGE
    Guest
    #9

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Трябва и в 98 да влизаш с "User Name" и парола.[]

  12. Yoo
    Yoo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    34
    #10

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Дай Enable на Guest account-a под ХР и се логни като Администратор на 98-цата ..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #11

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Здравейте на всички.



    горе долу са структурирани по важност като последноите две са стъпки на отчаянието )



    Много важно:<span id='hl' style='background-color: yellow'> В настройките и на 98 и на XP/2000/2003 сложи отметка или избери Client for Microsoft Networks </span id='hl'>



    Отиваш на Tools - Options - View -Там на XP най отдолу има опция Simple Sharing ако няма отметка там това значи че за всеки потребител се налага да има user name и парола. Ако има отметка не се налага да се въвеждат усери групи и да се сетват пароли чрез lusrmgr.msc тъй като ако не се бъркам се ползва guest accounta. Обаче на една не голяма мрежа от двайсетина машини с участието на win98/me/2000/xp и един бесен редхат с включена самба и единствения проблем беше че само 98 цата не можеше да влезе в XP то на което беше базата данни с инфото......... по точно влизаше когато си искаше... но това беше един единствен случей и след малко чепкане се оправи .. непонятно как





    Пробвай с simple sharing, След това махни firewall (е това число и фабричния на XP/2003/) - тези двете в случей, че виждаш компютъра с XP но не можеш да влезеш.



    Като се шарват папки на машината с XP не трябва имената да са по дълги от определна дължина 95/98 имаше ограничени ако е прекалено дълго няма да бъдат достъпни че и не се виждат дори, но не мога да се сетя точно каква беше историята...



    Прегледай какви и ip адреси са зададени .... Net masks са важни защото практически по тях машината разбира дали това което търсиш е в локалната мрежа или в интернет ....



    А още нещо в някой случай когато 95/98 не се разбира с xp включи Net Bios over TCP/IP намира се в аdvanced настройките на мрежовата карта в секцията Internet protocol (TCP/IP) това е включено по подразбиране на 2000 серията, но не на xp/2003 по принцип се използва за maping име към IP при ползване на windowsки name server...





    При проблеми в XP от сорта на имам интернет не виждам компютъра в съседната стая се ползва това...



    netsh int ip reset resetlog.txt

    netsh int ip reset c:\resetlog.txt



    и това е към отчаянието ) но работи... въпрек иче ако се омажат тлкоз много нещата няма гаранция това ресетва TCP/IP протокола




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #12

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Проблема е решен, много бяха полезни съветите на всички и особенно наTYan.

    Kak проработи при мен:

    1) Активиран Guest account на XP-to

    2) Aктивиран SIMPLE FILE SHARING от експлоръра;

    3) При влизане от 98-цата, в Start menu, RUN, i se пише \\komp_name\име_на_share,(Thanks DOCKER-a) ENTER []



    Aбе доста ши....на картинка, понеже активирания GUEST и SIMPLE SHARING са си язва от странан на сигурността, ама друг начин няма!!



    Благодаря отново на всички!!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #13

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Тоя въпрос вече го обсъждахме няколко пъти. Ако не искаш по твоя начин, трябва да дадеш на шернатия ресурс в секюрити да се достъпва от определен юсер задължително с парола на акаунта на компа с ХР. Под Уин98 влизаш със същия юсер и парола като на ХР и си готов. Това работи от 2г. при мен в мрежа от 25 компа - по равно 98 2000 ХР

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Абе пич. Дай на вин98 да ти иска име и парола като се пуска. Пиши администратор и парола като на администраторана на винХР-то. Е това е. Аз така съм го нашравил при мене и няма никакви проблеми. Даже и без гост акаунта да се активира става.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #15

    Възможно ли е и как потребител на win98.......

    Темата май вече е приключена, но и скам да добавя и аз нещо.

    Както спомена Tyan имената на шернатите папки не трябва да са по-дълги от 12 символа ( не съм много сигурен, но когато шерваш нещо ХР ти показва съобщение по тоя въпрос и мисля че толкова пишеше ).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. как да видя ип адрес на скаип потребител !?
    От cvb във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-07, 12:34
  2. Администатор ( Потребител на компютара )
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-03-07, 19:11
  3. Отговори: 2
    Последно: 31-03-04, 13:57
  4. RQ: Споразумение с крайният потребител (EULA)
    От Topper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-03, 09:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе