Резултати от 1 до 2 от общо 2

какъв wireless router да си взема ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    12
    #1

    какъв wireless router да си взема ?

    Четох доста из форума за wireless мрежи но не можах да намеря добър отговор на въпроса. Идеята ми е да го ползвам в къщи за достъп до интернет с 2 PC-та + Laptop който е Intel центрино wireless.



    Купих си миналата седмица такъв рутер от TRENDnet

    http://www.trendnet.com/en/products/TEW-431BRP.htm



    На първо четене не изглеждаше лош обаче имаше доста дребни проблеми. Нямаше WAP-PSK - след ъпдейт на фърмуера това се оправи само дето рутера забива като стои бе трафик определено време Писах на тренд и ми пратихо ПО НОВ фърмуер само че като флашнах с него рутера си умря - сега е в сервиза. Незнам как ще свърши сагата но може да се наложи да си купя втори и ми се иска той да е ДОБЪР а не да го купя от мерак за 10 мин.

    Ако някой има впечатления от ТРЕНД да сподели.



    Значи трябва да има поне 4 портов суич

    54Мбит-а уаиърлес АП

    Стандартните там ПППоЕ и ВПН клиенти

    Файъруол и Порт Форуординг

    Най вече да е надежден



    Ако има и 2 ВАН порта ще е супер защото има ЛАН доставчик + бекъп по кабелен интернет. В момента това го решавам ръчно като местя кабела на ЛАН-а и на негово място слагам кабелния модем за да ползвам през другата връзка.



    не знам кои са най добрите в бранша - може би линксис - гледам и нетджиър правят такива неща де-линк също. Принципно не съм ползвам хардуерни рутери фен съм на Линукс и мога да си спретна подобна система. Обаче е голяма кабеларщина - ПЦ + суич + АП + адаптери - баси ужаса и шуми и харчи ток и ....



    Цената предполагам трябва да е около 150-200лв. Та ако имате идеи споделете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #2

    какъв wireless router да си взема ?

    Linksys WRT-54G като гледам отговаря на всичките ти изисквания освен това за двата WAN порта.

    WRT-54G струва $75 без ДДС в Комелсофт.

    Гледам, че има и разновидност WRT-54GS (с вграден Speed Booster), на която й търсят $95 плюс ДДС.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв HDD 1TB да взема?
    От Icety във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-11, 09:00
  2. Wireless router
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-10, 22:02
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Какъв LCD да си взема?
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-04, 15:47
  5. Какъв скенер да си взема?
    От MAKAPOB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 07-02-04, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе