Резултати от 1 до 9 от общо 9

Privacy проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Privacy проблем

    Имам едно питане и ще се радвам ако някой ще може да ме светне по въпроса []



    QuickTest-а на www.pcflank.com ми показва следния проблем:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Browser privacy check

    The test checked if your web browser reveals any private information while you visit Web sites. Usually such information is: the last site visited, your locale and who your Internet Service Provider is.



    Attention!

    Your computer may save special cookies on your hard drive that have the purpose of directing advertising or finding out your habits while web surfing.



    Recommendation:

    We advise you to get personal firewall software. If you already have a firewall program adjust it to block cookies.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Притеснява ме най-вече удебеленият текст. Това се получава дори и при следните настройки на ZoneAlarm-ата и IE (същото е и с Firefox)







    Друго странно нещо - на един друг подобен сайт за проверка на сигурността (не си спомням адреса) се оказа, че съдържанието на clipboard-a на компа ми е публично достояние. Имате ли някакво предположение какво може да се предприеме и по двата проблема? Благодаря []

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Privacy проблем

    Ne se vmania4awai - s edin prost script vseki moje da ti diplay-va kakuv ti e browsera i OS kakto i IP adresa ako ima6 takuv realen. Ako se kahuri6 tolkova bur6i si Coocies prez 3 minuti.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Privacy проблем

    Няма нищо притеснително. Аз примерно ползвам Firefox за нормалното ми всекидневно браузване. Обаче съм настроил PC-то да ми крие IP-то за IE и Opera, но не и за Firefox. Та, мисълта ми беше, че щом не полагаш специални усилия да си криеш IP-то, то е съвсем нормално да се види по него горната постната от теб информация. Дано да си ме разбрал, че малко объркано го казах.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Privacy проблем

    Локала си го казва всеки браузър при запитване. Благодарение на това са направени многоезичните сайтове като гугъл например. Предишният посетен сайт браузъра си го казва най-вече със статистическа цел. И е доста удобно. Не смятам че това е проблем. А ИП адреса си просто няма как да си го скриеш...

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Privacy проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">.

    .

    А ИП адреса си просто няма как да си го скриеш...



    <div align="right">Originally posted by fori - 15/02/2005 : 19:48:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Айде де.[] Сигурен съм, че не го мислиш сериозно.

    В същност, зависи за кого, но това е друга тема.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Privacy проблем

    Благодаря за мненията - звучат успокояващо []



    Искам да попитам още нещо - ако на компа ми е стартиран Apache сървър е нормално да ми е отворен порт 80, нали? Stealth-теста казва че порта не е скрит, но според мен ако се скрие няма да може да се осъществява връзка към сървъра. Или греша?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    Privacy проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">.

    .

    А ИП адреса си просто няма как да си го скриеш...



    <div align="right">Originally posted by fori - 15/02/2005 : 19:48:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Айде де.[] Сигурен съм, че не го мислиш сериозно.

    В същност, зависи за кого, но това е друга тема.



    <div align="right">Originally posted by ru-boy - 16/02/2005 : 08:14:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И прокси сървърите пазят логове :-) Не че не можеш да пуснеш всичко през сокс ама...

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Privacy проблем

    Даже верижен сокс, но бави скороста.[:D]

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Privacy проблем

    Е т'ва си е чиста проба мазохизъм. Най-добре си е да си си в някоя частна мрежа с още 200 говеда с адреси тип 10.х.х.х и тогава да вземе някой да разбере ИП-то ти :-))))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ZoneAlarm няма Privacy ?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-07-09, 18:37
  2. The Privacy Guard v1.3 или Свети Петър на Интернета
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 19
    Последно: 11-08-06, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе