Резултати от 1 до 5 от общо 5

ICS and NetMeeting

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #1

    ICS and NetMeeting

    Някой случайно да знае възможно ли е изобщо клиентски компютър на Internet Connection Sharing да използва Net Meeting-a 3.01 на WinXP SP2



    Това което успявам да постигна е чата, и това, че мен ме чуват и виждат. Аз обче не чувам и не виждам нищо.

    На host компютъра всичко си е наред.

    Нещо ми се губят настройките на ICS, a като поразпитах google общо взето не съм обнадежден.

    "Питах" и в Microsoft, но и там учудващо нищо не споменават по въпроса (или аз не успях да се ориентирам)



    //edit



    Само да доуточня нещата:

    Имам малка home network с 3 компютъра в къщи, като единия е вързан към ISP то ми с ЛАН и посредством ICS на WIndows XP SP2 шервам интернета на другите компютри.

    Имам доволна връзка и кум в Канада , с който си комуникирахме главано по Скайпа. Сега решихме и да се видим и тогава възникна споменатия проблем. Нет миитинга е подходяща за целта програма, но ефекта е, че когато съм на някой от клиентските машини (а аз основно тях ползвам), той ме вижда и чува, а аз нищо. Само чата работи. На host машината всичко си е наред (като изключим първоначалните проблеми с firewall-a, но с тях се оправих)Познанията ми стигат до там да разбера, че никой не казва на host машината къде да пренасочва външните пакети, но само до тук. Имах подобен проблем с торентите, но там нещата се решават с пренасочването на един порт. Нет миитинга до колкото разбрах от прочетеното използва 2-3 постоянни TCP и UDP порта, но освен тях и някакви променливи (съжалявам за грешната терминология) и някъде от там идва проблема.

    Въпросът ми е - може ли и ако да как да кажа на хост машината кои пакети (от споменатите) къде да пренасочва?



    Благодаря предварително



    Дайте моля ви акъл. Въпросът е сериозен и важен



    Благодаря


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    ICS and NetMeeting

    При WindowsXP настройките за пренасочване на портове към адреси от вътрешната мрежа става тук:

    Start -> Settings -> Network Connections -> Properties на ICS връзката -> Advanced -> Settings... -> Add...

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #3

    ICS and NetMeeting

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При WindowsXP настройките за пренасочване на портове към адреси от вътрешната мрежа става тук:

    Start -> Settings -> Network Connections -> Properties на ICS връзката -> Advanced -> Settings... -> Add...



    <div align="right">Originally posted by emos*-*09/05/2005*:* 17:15:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да така е, но трябва да знам кой точно порт ще се използва, а както споменах по-горе при Нет миитинга това е не възможно. Пренасочих постоянните портовете, които ползва нетмиитинга, но пак не става, защото освен тях за някои функции (предполагам, че аудиото и видеото са от тях) той ползва рейндж от портове, а не някои конкретни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    ICS and NetMeeting

    Е аз в такива случаи използвам любимия ми файъруол: Agniutum Outpost - лога му е realtime. Така много лесно може да се види кои портове са отворени, към кои има заявки и т.н. Може и снифер да се използва, въпрос на предпочитания...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    ICS and NetMeeting

    Махни ICS и си инсталирай Wingate 6.xx. С него става. Не знам как точно е правен, но с него открих че мирандата вижда дори вътрешното ти IP. Също така съм пробвал и с едно устройство за voice over ip , което по принцип работи само с реално IP, обаче с wingate 6.xx тръгна. Лошото е, че за да го кракнеш, трябва да се регистрира онлайн със сериен номер ...... серийни номера бол... ама явно са ги блокирали и едва ли ще можеш да го кракнеш.

    Това е от мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Аналог на NetMeeting или...
    От Raziel във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-06-04, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе