Резултати от 1 до 8 от общо 8

Поредния проблем с ЛАН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    7
    #1

    Поредния проблем с ЛАН

    Значи имам 2 вкличени ПС-та и на двата има нет (отвреме на време)

    проблема е че незнаино защо през около половин час нета спира на втория и за да го пусна трябва да утида до другия да дам ДИЗАБЛЕ/ЕНАБЛЕ на ЛАН картата и да пусна пинг след това всичко се оправя за около половин час и ако някои може да ми каже как да наглася първото ПС през 20 мин примерно само да изключва и включва ЛАН картата и да пуска пинг много ще ми помогне защото направих патека да се разкарвам от ПС на ПС бърках се из ДОС-а ама нищо не можах да намеря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Поредния проблем с ЛАН

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...как да наглася първото ПС през 20 мин примерно само да изключва и включва ЛАН картата и да пуска пинг<div align="right">Originally posted by kapandura - 03/07/2005 : 21:28:50</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Явно това ще ти свърши някаква работа в случая, ако може да се направи, но аз поне не се сещам как. Обаче по този начин само ще заобиколиш проблема, вместо да го решиш, което не е желателно.

    На мен в случая ми намирисва на проблем с ЛАН-картата и по-точно на калпави драйвери. Пробвай да дръпнеш нови от Интернет или пък направо да смениш картата.

    <font color="blue">

    Офф:

    Добре дошъл във форума!

    Следващия път като търсиш помощ по определен проблем, е добре да дадеш повечко информация по ситуацията. Например, каква операционна система върви на двата компютъра, какви са картите, как са свързани - директно или през хъб/суич, как точно идва Интернета до единия и до другия компютър, какво значи "имат нет от време на време", както и например много важния в случая според мен въпрос - като спре Интернета (предполагам, това имаш предвид, като казваш само "нета"?) след половин час, компютрите все пак продължават ли да се виждат един друг или тотално цялата мрежова дейност спира?</font id="blue">

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    7
    #3

    Поредния проблем с ЛАН

    Двете ПС-та са със ХП не знам как да дам повече инфо мрежата вообще не мога да се светна как е свързана. Интернета е wireless през него минава voip друго не знам не искам да барам драиверите защото след това няма да мога да подкарам интернета. Като дам пропартис на My Netwokr Places има 3 неща 1-вото е Connection through Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC 2-то е Local Area Connection (това изкл. и вкл. за да доиде нета) и Local Area Connection 3

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    60
    #4

    Поредния проблем с ЛАН

    Пич, и на двата компа пробвай следното:

    My Networking Places/ Десен бутон/ Properties

    Lokal Area Conection / Properties

    Натискаш бутона Configure

    Отиваш на Power Managment и махаш отметките после навсякъде даваш ОК.



    Това няма да позволява мрежовата карта да заспива за да пести енергия.

    Кажи после дали се е решил проблема.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    7
    #5

    Поредния проблем с ЛАН

    И с това не става пробвах какво ли не. Идеята ми е да направя едно .бат файлче да се стартира на всеки 20 мин и да рестартира проблемния адаптер ама не знам командите пробвах с /run net и /ipconfig но не мога да се оправя ако някои ми каже командите ще съм му много благодарен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #6

    Re: Поредния проблем с ЛАН

    Това което ти писаха по-горе, че трябва да даваш подробно описание на конфигурациите важи с пълна сила. Има 1000 причини да ти се случва това , което ти се случва. Ако връзката е безжична то: Компютрите за какво са "закачени" за обикновен аксес поинт или за безжичен рутер? Щом се използва и VoIP ми намирисва на по-сложно конфигуриране и вариантите за проблем се увеличават. Най-добре е да пробваш, като започнеш с най-масовата случка - лоша мрежова карта. Смени я с друга... после кажи какъв е резултата ?


    Хайде да видим ..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #7

    Re: Поредния проблем с ЛАН

    Аз бих се замисил, дали причината е в твоя компютър или в сървара ви преди да си сменям каквото и да било. Но това рабира се е мое лично мнение.

    И за пореден път не виждам, дали е актуална темата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Re: Поредния проблем с ЛАН

    Цитат Първоначално публикувано от kapandura
    И с това не става пробвах какво ли не. Идеята ми е да направя едно .бат файлче да се стартира на всеки 20 мин и да рестартира проблемния адаптер ама не знам командите пробвах с /run net и /ipconfig но не мога да се оправя ако някои ми каже командите ще съм му много благодарен.
    Да беше прочел това...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. поредния проблем с лаптоп HP Compaq nc6400
    От seypich във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-02-12, 14:16
  2. Проблем с поредния "update" на ITunes до версия 10.5.0.142?
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-11, 18:32
  3. Поредния проблем с домашно кино
    От hype във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-11, 22:00
  4. Отговори: 4
    Последно: 13-12-05, 04:57
  5. Поредния NERO проблем
    От kesten във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-04-04, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе