Резултати от 1 до 13 от общо 13

Поредния NERO проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    Поредния NERO проблем

    Записвачката ми е LG 52х32х52, а версията на Нерото е 6.0.0.11. Започнаха се едни проблеми... Първоначално бях Неро експрес,но започна да не може да прави проверка след запис,а ако случайно се излъже-РС забива и го оправя само рестарт. Инсталирах си настоящата версия,но положението не се промени.Някакви идеи за източника на проблема и разбира се отстраняването му?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    19
    #2

    Поредния NERO проблем

    И аз имам същото cd + едно dvd - nec, и почти същия проблем....но спря да ми забива откакто изключих едно от двете cd-та...

    LG-то ми стана master ...и така реших проблема

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Поредния NERO проблем

    И аз съм със същото DVD,но проблема го нямаше,а се появи съвсем отскоро. След като увисне трудно затварям прозореца на програмата и очевидно остава някакъв процес активен,защото около 21% от CPU-то се използват и мишката е като "спъната".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    69
    #4

    Поредния NERO проблем

    Истината, братле е, че Nero-то след версия 5.5.х.х е пълна БОЗА. За съжаление версия 5.5 не поддържа високоскоростните записвачки [V]. Преди имах Nec 40х10х16, бях със 5.5 и проблеми нямаше. Като излезе 6-цата побързах да я пробвам и проблемите започнаха. Или забиваше машината, или скапваше матрици. Пробвах какво ли не - преинсталирах ХР-то, пробвах по-ниски скоростти на запис, както и почти всички видове матрици, които успях да намера. Резултатът беше все същия - почти всяка втора матрица Nero-то ми я скапваше[}] Когато се върнах към любимата стара 5.5.9 нещата се оправиха.

    Взех си Teac 52x24x52 - там вече задължително трябваше да сложа 6.0.1.19, защото предните версии не ми разпознаваха записвачката. Грижите бяха приблизително същите, както с Nec-а. Тук обаче нещата се оправяха, ако записвам на 16 - 24 скорост. По-нагоре - ужас! Един приятел ми предложи да пробвам ROXIO. Първо инсталирах 5-цата. Брилянтна програма, никакви грижи, само дето не можеше да записва на скорост по-висока от 16 - трябваше някакъв пач. Намерих си Roxio Easy CD & DVD Creator 6.0 (има го в data.bg), както и ъпгрейдите до 6.2. НЕВЕРОЯТНА ПРОГРАМА - вече 4 месеца работя с нея. <font color="red">Записал съм повече от 200 диска и не ми е скапала нито една матрица!</font id="red"> Единствената "грижа" с нея е, че инсталационна не е 20-тина MB като Nero-то, а е цяло инсталационно CD. Но това едва ли ще е голям проблем за вас [:D]

  6. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #5

    Поредния NERO проблем

    Поразходи се до тук http://www.deepburner.com/.

    Свали я не е голяма.Да не те притеснява това че е безплатна.Не винаги платеното е най-доброто.

    П.С.Стои в класацията на CHIP за най-добра програма на 2003

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #6

    Поредния NERO проблем

    Последната версия на НЕРО от серията 5.5.5....... излезе скоро(от месец март). Виж в новините на Setcom.bg и си я издърпай. Със сигурност ще ти отпаднат проблемите. Аз също съм против версия 6.....

    p.s. eto ti i linka:

    ftp://ftp4.nero.com/Nero551056.exe

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #7

    Поредния NERO проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Истината, братле е, че Nero-то след версия 5.5.х.х е пълна БОЗА......<div align="right">Originally posted by iceman*-*08/04/2004*:* 10:15:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Неро 6 е страхотна програма! Нямам намерение да го сменям с друго. Само едно предимство пред 5 - тицата ще спомена - поддържа кирилица в браузъра. На мене повечето папки са ми на кирилица, и докато записвах с 5 - тицата се чудех коя папка коя е, понеже ми излизаха на маймунки. В 6 - тата версия този проблем го няма []. Недостатъци спрямо 5 - тицата не съм забелязал да има (малко по - голям размер, ама има и по - готин интерфейс). Да не кажете, че съм пристрастен, пробвал съм и други програми, просто не ми харесаха. А това за инсталационния размер на някои хора може и да им е проблем, не всеки може да дръпне цяло CD.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Поредния NERO проблем

    Взех си Teac 52x24x52 - там вече задължително трябваше да сложа 6.0.1.19, защото предните версии не ми разпознаваха записвачката. Грижите бяха приблизително същите, както с Nec-а. Тук обаче нещата се оправяха, ако записвам на 16 - 24 скорост.

    C TeacW540E съм и преди записвах с Nero 6.0.0.11 a сега с 6.0.0.23.Нямам проблеми,но зависи много от подложките.На скорост х48 имам скапани Самсунги, но в интерес на истината са боклуци.От 3о диска имам 4 които като чисто нови не се разпознават и записват/пробвал съм и на др.записвачки/.Минах на Оптикал за филми,а за важни нещо на Verbatin i TDKУспешно записвам а и се разпознават от СД то ми и 790-800МВ дискове и май са добри засега Traxdata от Метро / но вече ги няма/

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #9

    Поредния NERO проблем

    Благодаря на всички за мненията и препоръките!Сложих си 6.0.0.0 за да пробвам. Открих и нещо друго.Тъй като имам втори HDD на "чекмедже" и когато се опитам да записвам от него, тогава започват проблемите с увисването на системата. Вече предварително копирам на master-a и чак тогава burn. Но ще пробвам и алтернативни програми.Това е сигурно.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #10

    Поредния NERO проблем

    Опитай Disc Juggler 4.10.1140, няма да съжаляваш [)]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #11

    Поредния NERO проблем

    Темата е на път да се *****и в спор за най-добра програма за записване на дискове,което едва ли е от полза на човека kesten.

    @kesten-пробвай винаги с последната версия на дадена програма така шанса да попаднеш на проблем или бъг от стара версия е по-малък.алтернативи на програми за запис колкото искаш(аз самият съм ползвал около 10) ,но Неро е програмата която е доказала,че цени своите клиенти(новите версии са на 2-3 седмици),от записаните ми последни 1000 диска Princo с нея имам към 5 брак,ползвам версия 6.0.0.28 заради overburn-а и записа на големите дискове.От алтернативите според мен WinOnCD е по добра от EasyCDCreator като и двете са на Roxio(отказах се от тях въпреки че с тях започнах пътя си на копировач[:D] заради по-малкото настройки и по голямата тежест-за сравнение Неро не зависва ако гледам филм на тунера и между другото свалям нещо от нета)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #12

    Поредния NERO проблем

    не знам в какво ще се превърне темата, но навремето имаше една прорама WinOnCD - по-желязна от нея не съм виждал.



    иначе, по въпроса - с версия 6.хх.хх - не знам точно коя съм, но нямам никакви проблеми с Неро








  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #13

    Поредния NERO проблем

    Опитай да деинсталираш записвачката и след това рестартирай веднага компютъра. Нерото си качва свои драйвери за записвачката и те нещо гафят. Също провери в дивайс мениджъра дали е разрешен дма и на кой режим е. Мисля, че за повочето записвачки трябва да е на 2. При мен така се оправи и от тогава нямам грижи. Не съм записал "над 200 подложки" но не ми се е дънило поне година. Ако и това не помогне - Дийп Бърнър!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. поредния проблем с лаптоп HP Compaq nc6400
    От seypich във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-02-12, 13:16
  2. Поредния проблем с домашно кино
    От hype във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-11, 21:00
  3. Проблем с Nero
    От atanasov6 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-06, 10:13
  4. Поредния проблем с ЛАН
    От kapandura във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 13-11-05, 19:39
  5. Проблем с Nero
    От FearMe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 11-11-02, 09:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе