Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

SHARE PPPOE PC-LAPTOP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #16

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Съвет,
    ако от Интех ти искат още 20лв, просто си вземи акаунт от втори провайдер, хем ше правиш "резервиране" на мрежата хем ше възпиташ светилото на търговията в Интех !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #17

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Фори, колега, кажи така ли се печели в Интех ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    10
    #18

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Пичове дайте нещо конкретно:
    Че ИНТЕХ може да не ползвам вече ОК, но има хора , които са успяли да share-нат 2 машини.
    Точно към тях е въпроса ми:
    Дори и на автоматично IP не става. 100% проблема е в мен, но къде точно.
    Дали някой ще се ангажира да обясни стъпка по стъпка какво точно трябва да се направи?
    Наистина ще е доста полезна статия.

    п.п. А в Младост има поне 10 доставчика, избрал съм интех, защото преди години нямаше други.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #19

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Това прочетох в документацията на този рутер RT042-ug-50323NC...


    MAC Clone. Some ISPs require that you register a MAC address. This feature “clones” your network adapter's
    MAC address onto the Router, and prevents you from having to call your ISP to change the registered MAC
    address to the Router's MAC address.

    Не знам дали ти върши работа, но в тази посока трябва да се търси !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #20

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Цитат Първоначално публикувано от d256h
    Не мислех да се включвам, ама може ли някой да ми каже смисъла, да не може към един кабел да се включи рутер и през него да се работи с Интернет от много машини. Ми като имам три PC у дома да не би да си поръчам три акаунта или да трябва да доплатя? Нали клиента си плаща абонамента, ако е на трафик - хубаво, ако е "неограничен" - пак хубаво. Я някой от Интех да сподели каква е логиката. Не виждам смисъл, дори ми прилича на голо печалбарство. Нито се ангажират допълнителни ресурси, като хардуер нито, като раб.време на специалисти. Хайде някой да ми обясни, щото от хитреци ми е...
    Оффф.... Как ми писна тази тема. Отговарям с две думи: условието изрично написано в договора е - един акаун важи за един потребител и един компютър. Ако имаш 3 компютъра в къщи проблема си е твой. Защото примерно тези 3 компютъра може да са във съседа в ляво и в съседа в дясно, примерно. Ако си плащаш трафик - няма проблеми, ако ще интернет клуб си връзвай, ако ще цяла София.


    MAC Clone. Some ISPs require that you register a MAC address. This feature “clones” your network adapter's
    MAC address onto the Router, and prevents you from having to call your ISP to change the registered MAC
    address to the Router's MAC address.

    Не знам дали ти върши работа, но в тази посока трябва да се търси !
    Не Посоката на разсъждение е неправилна.

    Фори, колега, кажи така ли се печели в Интех ?
    Колега нима завиждаш? И изобщо 3 последователни поста са проява на доста лош вкус.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #21

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Моите зависти са в друга област
    Едно трябва да помниш приятелю "Не прави това което не искаш да ти правят". Ако сега си от страната на Интех и от там си печеиш хляба, то след време може да се окажеш от "другата страна" и да станеш краен клиент, а не доставчик на услуга, тогава сигурно ще ти е много приятно да те цицат балъшки без да има основание за това.

    Договора си е договор и той трябва да се спазва ! Тука си прав !

    Въпроса обаче е да си печелим хляба не с хитрости, а като предоставяме услуги, от които клиентите да са доволни...

    Аре наздраве, че ще досадим много на останалите, всеки си изложи тезата,

    АМИН !!!

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #22

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    d256h като си купиш билет за трамвая можеш ли да си качиш и кучето в него ?
    Така е и с 2-3-4-5 PC-та. Доставчика си има политика да доставя за определена сума точно определен услуга.
    За 1 PC. За 2-3 и нагоре цената е друга.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #23

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Айде стига, преди година, година и нещо тука такива страсти се развихриха по тоя повод, да не се повтаряме.
    @irkum - Проблема ти вече е решен, просто си правиш настройки на лаптопа, местиш кабела и си ползваш нет на него.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    Цитат Първоначално публикувано от WhiteNoise
    d256h като си купиш билет за трамвая можеш ли да си качиш и кучето в него ?
    Така е и с 2-3-4-5 PC-та. Доставчика си има политика да доставя за определена сума точно определен услуга.
    За 1 PC. За 2-3 и нагоре цената е друга.
    Пич. Ти и кучета сте двама, а аз и лаптопа сме един човек. Освен това аз си плащам за някаква скоросто но като се ползва от двата компа едновременно тя е на половината. На софийските доставчици трябва да им дойде акълав главата и да премахнат ограничението на ТТЛ-а.

  12. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #25

    Re: SHARE PPPOE PC-LAPTOP

    аз пък се чудя и мая как не успява .. Личо познавам доставчици в варна който ползват подобен начин за разпространение на нет в малки мрежи (офис, апартамент). Аз лично позлвам рутер - нормален (кабел)..4 портов. АДСЛ. Знам от доставчик който ползва PPPOE че не всеки рутер СТАВА... Човека си разбира от работата така че смятам че е прав...
    ако не ти пускат ТТЛ провай с тунелен софт...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Laptop <-> Laptop - Wireless ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 17:03
  2. Проблем с PPPoE
    От ivo75 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 29-11-11, 21:54
  3. Интернет по PPPoE
    От Ibr1975 във форум Мрежи
    Отговори: 31
    Последно: 08-05-08, 21:43
  4. Mikrotik - how to - или как PPPoE
    От Chaser във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-06, 12:07
  5. PPPOE
    От stefankos във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе