Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем !

    Здравейте, имам следният проблем !
    Преместихме сървера и рутера ни в друга стая за целта удължих (по 30 метра) 3 мрежови кабела (2 FTP и 1 UTP) с помоща на розетка! понеже рутера и сървера са със UPS реших да да включа и един адаптор към UPS'са! Жиците на адаптора свързах с една свободна двойка жици от единият UTP кабел! Така от другата страна на този кабел пуснах захранване на един слуйч "Belkin" До тук добре нямаше никакви проблеми, но на другият ден започнаха ядовете !
    Мрежата както си работи и изведнаж прекъсва за момент
    след това обаче вече е на 10MBps след като изключа захранването на слуйча и го включа пак връзката пак е 100MBps и така до следващият път когато ми прекъсне и отново стане на 10MBps ! До сега този слуйч изобщо не ми е правил проблеми затова изключвам да е от него!
    Имате ли прецтава какво причинява мизерията в мрежата ми ? Възможно ли е да не достига захранване на слуйча?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем !

    Цитат Първоначално публикувано от Pit
    Възможно ли е да не достига захранване на слуйча?
    Колко е разтоянието от суича до адаптора? По принцип дистанционните захранвания се правят по малко по-специален начин (освен ако разтоянието е малко), но в твоя случай мисля, че не е така, защото само удължението е 30м.

  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Проблем !

    30 метра е разтоянието от суича до адаптора !

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем !

    Според мен е възможно да е от това, но за по-сигурно пробвай като включиш суича (захранването) някъде по-наблизо - да не е през кабела на мрежата. Така ще се ориентираш по-точно къде е проблема.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #5

    Re: Проблем !

    Два са вероятните проблими:

    - Лоша връзка някъде по снадките (вероятно само на една от жиците)
    - Ниско захранващо напрежение на суича - тоя номер се прави по двата свободни чифта, не по единия - примерно по сините "+", а по кафявите "-". По един чифт има прекалено голям пад на напрежение.

  7. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #6

    Re: Проблем !

    Цитат Първоначално публикувано от WISP



    - Ниско захранващо напрежение на суича - тоя номер се прави по двата свободни чифта, не по единия - примерно по сините "+", а по кафявите "-". По един чифт има прекалено голям пад на напрежение.
    Прав си ! Плус това адаптора е 6 волтов, а за 30 метра това е доста голям спад ! Сега сложих 12 волтов адаптор да видя дали ще се получи !

  8.  
     
  9. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Проблем !

    С 12 волтовото захранване вече втори ден мрежата се държи стабилно ! :Super:

    Смятам че проблема е решен, благодаря на всички отзовали се !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе