Резултати от 1 до 4 от общо 4

Помогнете ми да създам концепция за управление на данните!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Помогнете ми да създам концепция за управление на данните!

    Здравейте !



    * Какъв софтуер да използвам за архивиране на информация и как да систематизирам наличната
    как да архивирам входящата кореспонденция, която е тонове

    1. Има ли система, с която да се следят метаданните (метаданните са данните за данните, тяхната локация, техния едитор, датата на създаването им, кога и кой е оперирал с тях и т.н.)
    На месец бълваме приблизително по 2 гигабайта информация пада лудо писане на ДВД-та и лудо сортиране на записаното от незаписаното, което ми отнема приблизително един уикенд! Редакциите стават във вече записани папки и така всекки път се налага да ровя, като кокошка и да сравнявам!

    2. Трябва да направя ФТП, където клинтите ни да могат да ни пращат файловете за обработка и т.н. Препоръчайте някоя лесна хубава ФТП програма ?

    3. Работим с файлове които са по 700мб ! Файловете са навсякаде и се теглят по* 15 мин. мрежата бави !* *( Тези дни ще се вземе сървър с 5 твърди диска по 200гб със 1GB лан карти и слуичове) Мисля че така ще реша този въпрос! Но за първите 2 точки особенно точка № 1* до сега в моята скромна практика като сис админ не съм се зблъсквал ! Моля помогнете ми с малко инфо !



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #2

    Re: Помогнете ми да създам концепция за управление на данните!

    Цитат Първоначално публикувано от Pit

    2. Трябва да направя ФТП, където клинтите ни да могат да ни пращат файловете за обработка и т.н. Препоръчайте някоя лесна хубава ФТП програма ?
    Serv-U FTP Server - платена е, но е добра. Ще ти трябва реално IP.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #3

    Re: Помогнете ми да създам концепция за управление на данните!

    За архивирането давам предложение:
    1. Всеки архиватор (Winrar, Winace, Winzip и т.н.) може да нулира архивния атрибут на файловете, които биват включени в архива и да архивира само такива с включен такъв атрибут.
    2. Всеки архиватор може да архивира само файлове с дата в някакви зададени граници.

    Правиш си скрипт, който иска параметрите (датите от/до) и пуска архиватора. Ако инфото ти е разпиляно по мрежата имаш вариант да го събереш на едно място преди архивирането (има софт за синхронизация по дата, CRC и т.н.), да направиш отделни архиви за всяко мрежово място или пък всички в един архив. Поддържат се томове на архива. Именуваш го с име и дата.

  5. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Помогнете ми да създам концепция за управление на данните!

    Цитат Първоначално публикувано от Shturak

    Правиш си скрипт, който иска параметрите (датите от/до) и пуска архиватора. Ако инфото ти е разпиляно по мрежата имаш вариант да го събереш на едно място преди архивирането (има софт за синхронизация по дата, CRC и т.н.), да направиш отделни архиви за всяко мрежово място или пък всички в един архив. Поддържат се томове на архива. Именуваш го с име и дата.
    Малко по-подробно ще може ли да ми обясниш ?



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нова играчка и доста различна концепция - Evolve ! Що е то ?
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 19:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 22-11-10, 09:09
  3. Защита на данните в SQL Server 2005
    От moly във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 06-04-09, 22:07
  4. Как да създам AcyiveX контрола
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-06, 09:19
  5. Как да създам хиперлинк
    От bushy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-06, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе