Резултати от 1 до 7 от общо 7

един UTP кабел две ПЦта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    36
    #1

    един UTP кабел две ПЦта

    Здравейте надявам се че ще мо помогнете поне малко защото не съм много наясно с материята. Имам една мрежа във коята всички ПСта са свързани по междуси със слитч (8 портов Switch VIKING, 10/100 MBits) ПЦтата досега бяха 4 на брой но сега искам да добавя още едно което обаче се намира на окола 10 метра от слича (3 ПЦта близо да слича и 2 на 10 метра от него) По принцип има прекаран кабел до там но е един идеята ми е да използвам свободните 2 двойки кабели от прекарания кабел с към него да включа другото ПЦ. Вие ще кажете дали е възможно. ПЦтата който ще бъдат с един общ кабел са с лан карти 10/100 MBits и автоматично да си избират скороста, аз съм ги сложил сега на 10 MBits Full duplex. Понеже знам че за 100 MBits трябват всички двойки кабили.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    дрън дрън
    не ти трябват всички двойки, особено пък на такива малки разстояния. спокойно пускай на 100Мбит/с и ползвай другите 4 жици. Ще работи, но ще е грозно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    28
    #3

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    Не се занимаваи с глуипости.
    Дефакто икономисваш 15 м по 0.20$. Режеш един от съществуващите кабели и правиш 2-те PC-та свързани по този начин непреместваеми.
    Идеята при UTP кабелите е връзката между PC и активно устройство /Hub, Switch/ да е директна, така че при скъсване на кабел да отпада само едно PC. По твоята идея по-добре ги вържи с коаксиален кабел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    36
    #4

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    май не сте ме разбрали искам да свържа двете ПСта със слича по отделно всяко ПЦ самостоятелоно но вместо да прекарвам наново кабелак искам да използвам свободните жици не че е проблем 15 м кабел ами проблем ми е самото прекарване дупчене на стени и т.н. защото двете ПЦта се намират в друг апартамент.

  6. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #5

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    дрън дрън
    не ти трябват всички двойки, особено пък на такива малки разстояния. спокойно пускай на 100Мбит/с и ползвай другите 4 жици. Ще работи, но ще е грозно.
    ето го отговора на въпроса ти

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    36
    #6

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    Благодаря

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #7

    Re: един UTP кабел две ПЦта

    Нагледно показано решение на въпроса ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVI-D КАБЕЛ
    От alkuni във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-11, 21:05
  2. Отговори: 4
    Последно: 07-12-09, 12:15
  3. Един въпрос относно HDMI кабел
    От xserk във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-09, 12:36
  4. Кабел за TV-Out 7 pin?
    От etopchev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 04-04-05, 16:42
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 14:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе