Резултати от 1 до 5 от общо 5

телефон по LAN кабел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    25
    #1

    телефон по LAN кабел

    Пречи ли по свободните кабелчета на LAN кабела да се пусне телефонен сигнал? И също така има ли проблем, ако този кабел върви един до друг с кабела на кабелната телевизия? Предварително благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: телефон по LAN кабел

    И на двата ти въпроса отговора е: Не, не пречи.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #3

    Re: телефон по LAN кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И на двата ти въпроса отговора е: Не, не пречи.
    ... ако изобщо има свободни кабелчета. Ако трябваше да са свободни, нямаше да ги слагат.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: телефон по LAN кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    ... ако изобщо има свободни кабелчета. Ако трябваше да са свободни, нямаше да ги слагат.
    Абе не е точно така за ЛАН мрежа 100Мб към момента са нужни 4 проводника, а в утп кабела са 8.
    Без абсолютно никаквак проблем както ти каза Лупус можеш да си ги изпозлваш за телефония или за друг компютър.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #5

    Re: телефон по LAN кабел

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Абе не е точно така за ЛАН мрежа 100Мб към момента са нужни 4 проводника, а в утп кабела са 8.
    Без абсолютно никакъв проблем както ти каза Лупус можеш да си ги изпозлваш за телефония или за друг компютър.
    Да, ако е 100Mb, ако дължината е подходяща, ако няма зашумявания. Ползвал съм с още два телефонни чифта, но съм имал и проблеми; пускал съм и захранване за камера по кафявите, стана. А непостоянен мрежов проблем си е гадна история - ту има, ту няма - мисълта ми беше, че икономията на кабел си има риск (като всяка икономия, де). Ползвал съм и неправилно кримпвани накрайници (т.е. например БО-О-БЗ-З-БС-С-БК-К и от двете страни) и си работят, но въпреки това не съм склонен да отричам идеята на усуканите двойки.
    За домашни условия може и да стане (евентуално прекъсване няма да е фатално), за работа не бих рискувал.
    Да пробва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телефон с HDMI
    От spiritch във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 10-05-11, 10:47
  2. Търся телефон
    От FearMe във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 09-03-11, 09:18
  3. Избор на нов телефон
    От Mikele Mertos във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 18:42
  4. нов телефон
    От bilian във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-09, 23:56
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе