Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

IP conflicts...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    IP conflicts...

    Тази вечер на няколко пъти ми излиза съобщение за IP conflict-и ... Има ли начин да проследя кой се опитва да ми ползва ип-то или поне да видя мак адреса му по някакъв начин? Има ли някакъв софтуер за това?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #2

    Re: IP conflicts...

    Най-добре си остави компа включен и звънни на интернет доставчика ти.
    Според мене мак адреса на 2-то ПС е твоито IP, но това си е мое мнение.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Re: IP conflicts...

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove
    ...
    Според мене мак адреса на 2-то ПС е твоито IP, но това си е мое мнение.
    Е това ако ми го обясниш...

    @CreatoR: "Защитата" на IP-адресите и по-точно съответствието IP / MAC адрес е работа точно на доставчика ти. Командата, с която можеш да видиш това съответствие, е arp -a съответния_IP_адрес

    В случая, когато има дублиране на IP-адреса, обаче, няма гаранция за коректността на резултата от изпълнението на тази команда.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re: IP conflicts...

    В event лога пише мак адреса на конфликтния ip адрес. Ако е клониран твоят, не разбираш нищо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: IP conflicts...

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove
    Най-добре си остави компа включен и звънни на интернет доставчика ти.
    Според мене мак адреса на 2-то ПС е твоито IP, но това си е мое мнение.
    Адски е досадно да се четат измислиците на неграмотни хора, които не могат да се изразяват, както и на хора, които нищо не разбират, но дават съвет...Ти си избери към коя от двете групи спадаш.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: IP conflicts...

    +1 от мен за NO CARRIER за полезната информация (аз поне не го знаех това)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #7

    Re: IP conflicts...

    Званях на доставчика ми 2 пъти , но ефект няма . Мързи ги да видят защо става така ... Казаха ми "Ам чи някой се прави на хакер, ко да напраим" .

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #8

    Re: IP conflicts...

    с динамично или статично IP си ?
    имаш ли втори компютър в къщи(закачен за същият кабел по някакъв начин/рутер или суич, или ICS/) ?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re: IP conflicts...

    Цитат Първоначално публикувано от CreatoR
    Званях на доставчика ми 2 пъти , но ефект няма . Мързи ги да видят защо става така ... Казаха ми "Ам чи някой се прави на хакер, ко да напраим" .
    Ами да ти кажа ти какво да направиш тогава - смени си доставчика.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #10

    Re: IP conflicts...

    Цитат Първоначално публикувано от homeoflove
    Най-добре си остави компа включен и звънни на интернет доставчика ти.
    Според мене мак адреса на 2-то ПС е твоито IP, но това си е мое мнение.
    За 1-вата част, не виждам нищо нередно в отговора си. Дане би някой тук да ми каже, че ако е видял кражба на трафик от персонално ПС си гаси компютъра, защото така ще престане връзкъта от другата страна.
    За 2-то съм написал, че си е мое мнение, донякъде произлязло от нещо прочетено от мен преди време из мрежата.
    "Ако компютри в в една мрежа използват едно и също IP, DHCP сървъра назначава един и същи адрес на дадения клиент. Резервацията се извършва на базата на MAC адреса на DHCP клиента" Сега ми се стръва глупаво за което се извинявам на всички, за "глупавия отговор".

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #11

    Re: IP conflicts...

    Със статично IP съм. И да ми краде трафик не ме бърка особенно, защото съм неограничен, въпроса е там, че това ме дразни като става.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    Re: IP conflicts...

    Нищо не можеш да направиш. Това е работа на твоя Интернет доставчик. Оплачи се и искай да решат проблема или да ти дадат друг адрес.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #13

    Re: IP conflicts...

    Ако имаш достъп до switch-a. Сложи някое друго ip от тази мрежа. Пусни ping до твоето ip и гледай. Почвай да разкачаш кабелите един по един. Ако пинга изчезне , сменяш ip-то с твоето си и гледаш , имаш ли интернет, ако имаш, чакаш да дойде някой от доставчика и му казваш че ще го дърпаш тоя кабел, докато не си свършат работата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Re: IP conflicts...

    Цитат Първоначално публикувано от hipo
    Ако имаш достъп до switch-a
    По-точно казано, ще му е необходим достъп до неясно колко от switch-овете на доставчика му. Решението, което предлагаш, е работещо на теория, но на практика е приложимо само за малки мрежи, иначе нали се сещаш какво дърпане и пускане на пингове ще падне...

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #15

    Re: IP conflicts...

    Ами като гледам как му обръщат внимание от ISP-то със сигурност е някой "голям". Прав си че на теория е така, но ако има късмет, ще има интернет и ще остави половината мрежа на доставчика си без връзка, което мисля ще е най-добрия стимул за ISP-то да си оправи проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе