Резултати от 1 до 5 от общо 5

Публичен hotspot

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Публичен hotspot

    Планирам пускане на малък публичен hotspot. През него част от сайтовете ще бъдат свободни за достъп, а за да имате пълен достъп трябва да си закупите предплатена карта. Подобна услуга предлагат dir.bg и netissat.bg
    http://www.netissat.bg/index.php?category=news
    http://www.dir.bg/wifi/index.htm

    Можете ли да ми предложите някаква идея за да реализирам това?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Публичен hotspot

    Безплатен достъп през dhcp - с ограничения във файъруола.
    Платен достъп през VPN - отчитане по време или по трафик.
    Някакъв линукс + pppd + RADIUS + Postgresql за бекенд.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #3

    Re: Публичен hotspot

    А някакво готово хардуерно решение? Нещо от типа слагаш и забравяш...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Публичен hotspot

    За съжаление няма. Поне в ценовия диапазон в който ти търсиш. Сапунерките са ориентирани по посока краен потребител, а не доставчик на услугата. Принципно, при основни познания в областта Линукс, дигането на елементарно RAS-че отнема ден-два, в зависимост от това колко ти се чете, и колко ти се ръчка. Принципно, може би най-лесният начин е да се вдигне всичко на Микротик, това чудо стана хит като се отказах от доставката на интернет и за това нямам честта да го познавам лично, тука има достатъчно хора, които много са се занимавали с това, ще ти помогнем. Въпроса е там че няма принципна разлика в това дали ще изграждаш решение за 10 или 1000 потребителя, със всичките произтичащи от това проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: Публичен hotspot

    www.ipacct.com

    Предлага готово софтуерно решение за платен хот-спот, доста хотели ( и едно пристанище) използват програмата. Слагаш и забравяш, всичко се прави през уеб интерфейс, има доста опции (примерно филтриране на P2P трафика, освен стандарното ограничаване на скоростите).

    Мисля че ще ти свърши работа, аз съм клиент на Боян Бонев и съм много доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-07-14, 09:06
  2. Отговори: 31
    Последно: 18-08-13, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе