Резултати от 1 до 4 от общо 4

Мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Мрежа

    Здравейте,
    Ето и моя проблем над който се борих цяла вечер, и който ми скъса нервичките. Обаждат ми се по телефона, че преди няколко седмици на един настолен компютър му спрял нета, имало някаква буря преди това. Първото, което ми дойде на ум е изгорял мрежов интерфейс! Грабвам една мрежова карта и хуквам към проблемния компютър. Там на място установявам, че найстина мрежовата карта е изгоряла. Вземам една отверка демонтирам старата и монтирам новата лан карта. След обаждане на тамошния доставчик на интернет ми дават настройките на съответния потребител, пък аз на тях мак адреса на новата карта. Въвеждам настройките, но интернет не тръгва. Отварям мобилния си компютър въвеждам същите настройки за нет като сменям и мак адреса с този на новата мрежова карта на настолния компютър и интернета тръгва. Вземам един кроснат кабел и свързвам лаптопа си със настолния компютър правя си мрежа и от единия компютър на другия прехвърлям цял един филм! Демонтирам новата мрежова карта и от БИОС включвам вградената въвеждам и на нея интернет настройките като сменям пак мак адреса, но пак същото нет няма. Шах с пешката... някакви идей от къде може да е проблема?

    П.П. 1.Пуснах един пинг до сървара на доставчика на нет от десктоп машината, но нямаше отговор, но от лаптопа ми има! Стартирах програмата "netscan" през лаптопа намира един път 17 потребителя втори път 10 и така. От настолния компютър в повечето случай намира него си и още двама.


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Мрежа

    Може новата ланка да не е съвсем наред. Влез в Properties и виж там режима на работа, пробвай да го спънеш на 10 Мб вместо на 100Мб само за проба, също така пробвай Full/half duplex. При една карта тоя номер минава, макар, че е чудно защо. Дай Repair на настолния мрежов интерфейс, за да изчисти част от настройките и пробваи да Release IP адреса на протокола, а не само Refresh или Renew.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Мрежа

    Не даваш инфо за DNS-те. Някой път става така, когато PrimaryDNS не бачка и М$ Уиндоус не превключва към втория... За пренос на данни в мрежа от 2 хоста гейтуей и DNS-i не са необходими
    Но пък различен брой РС-та в мрежата?!?
    Full/half duplex - имат ли значение?
    А пробва ли да заредиш liveLinux, за да си знаеш на 100% дали картрата е работяща?

    Защо не дадеш подробни данни по настройките, за да се види и нещо, което може да ти убягва?

  5. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Може новата ланка да не е съвсем наред. Влез в Properties и виж там режима на работа, пробвай да го спънеш на 10 Мб вместо на 100Мб само за проба.
    Получи се след като го спънах на 10Мб. Благодаря за напътствията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. XP и мрежа?
    От quest във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 10-03-06, 22:57
  2. Мрежа на 2 ПЦ-та?!?!?
    От rockboy във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-05, 23:28
  3. LAN Мрежа
    От rony във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-04, 18:22
  4. 2 pc-та в мрежа?
    От kobra във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-04, 04:59
  5. Мрежа бл.265
    От uha_thefatcat във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-08-03, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе