Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Здравейте приятели,

    Днес цял ден чета форумите и търся инфо, но не открих такова, което да ми помогне, за това се обърщам тук за помощ.
    От вчера съм собственик на Линксис рутерче (WRT54GL, фирмуер 4.30.07).
    Поиграх си да го конфигурирам, но някъде удрям на камък, защото нет не стига до РС то.
    Имам домашен РС и служебен лаптоп, идеята е да мога да си пусна РС пермаментно на нета и в редки случай, когато лаптопа е у нас да си браузвам безжично.

    Ето какво съм направил и ако се сетите къде бъркам ми кажете.

    Получавам нет от моя доставчик по РРРоЕ протокол - настроил съм юзер нейм, също и парола, настроил съм и сървиз нейм, настроил съм да свързва по заявка.
    Настроил съм DHCP то - в резултат на което получавам автоматичен адрес и на лан картата на РС то ми и на Уарлес картата ми на лаптопа.
    Настроил съм уарлес мрежата, сложил съм и WEP сигурност - в резултат на което спокойно намирам с лаптопа ми безжичната мрежа и се връзвам за нея, дава ми 100 процента силен и отличен сигнал.
    В самия рутер има секция за тест на връзката - в нея мога да видя, че рутера е закачен за доставчика ми, защото виждам реални IP та, също така мога да пингвам външни адреси, като DIR.BG, както мога и да изпълнявам команда TRACER - също виждам резултат, как се трасира навън.

    Това което обаче не виждам е, че няма интернет на машината ми :-(

    Фаерлола съм го загасил, така че няма как да ми е блокиран достъпа от рутера.

    Или има нещо общо с ТТL -а ? (доставчика го е направил на 1 ца), а незнам този моя рутер дали може да увеличава живота на пакета?
    Или трябва да се НАТ -не, но мисля, че може и без това, по дефоулт да тръгне нета?
    Или (понеже клонирах адреса на лан картата от РС то ми на Рутера и сега и рутера и лан картата са с еднакви МАК адреси) се бъркат МАК адресите, но пък пробвах да сложа друг адрес - пак не става , не тръгва нета?
    Или имам проблем с DNS -a, защото май не може да ресолвне пакета
    Или последно има една секция на рутера ми дето се указва дали рутера е рутер или гейтуей - според описанието на устройството, трябва да се сетне на гейтуей, така съм и направил, сменях и на рутер, но файда няма ...

    Моля, дайте ми акъл.
    Митко

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(


  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Директно заявяваш, че доставчикът те е ограничил по TTL.
    Тогава флашваш по препоръката на etg и пробваш. Ако пак не стане - настрой си PPPoE достъп от PC-то. Виж дали имаш достъп до Интернет. Ако да, то можеш да продължиш с пробите:
    Слагаш 2-ра мрежова карта и активираш ICS (Internet Connection Sharing при Windows ОС) и получаваш "софтуерен" рутер. Закачаш друго РС с кроскабел и ако имаш достъп до Интернет само на "софтуерния" рутер, а на второто РС - не, то ограничението по TTL е налице. За да тестваш правилността на настройките на ICS, пробвай "free" dial-up достъпа на БТК, Орбител или СпектърНет (БТК ги сложих на първо място, защото 0134200 е национален телефон). АКо нямаш dial-up модем, можеш да използваш модема в някой от новите GSM-и - абе варианти много, мисля, че ме разбра!
    Та ако е ясно, че PPPoE акаунтата ти работи, и че нямаш ограничение по TTL - ръчкай из настройките на рутера. Ако нямаш РРРоЕ акаунт на РС-то, то трови доставчика, докато си го получиш. АКо акаунта работи и на второто РС нямаш нет (при работещ с друг доставчик ICS) - имаш си ограничение по TTL - малко смешно според мен, защото кучето скача според тоягата. А тяхната може да се прескочи и с Edimax BR-6204WG (80лв) - той просто си има чавка TTL Enable.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Оправиха се нещата, със софтуерен модинг на фирмуера, промених TTL-a на пакета и сега нета хвърчи.
    Чудя се защо доставчиците се мъчат да модват TTL-a, като в крайна сметка винаги биват пре***и?
    Благодаря ви за отговорите

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Ограниченията се слагат за мнозинството потребители, не за всички потребители. Иначе не излиза сметката.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Иначе не излиза сметката.
    Не излиза сметката, когато доставчика е селски тарикат от нов тип.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Иначе не излиза сметката.
    Ами то и без това с торенти се запълват каналите на максимум. Какво значение има дали си си включл лаптопа или не.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #8

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Искам да попитам за този рутер , има настройки в оригиналния фирмуер като какъв да работи gateway или router , какво да задам , имамнет от бтк адсл , че нещо не мога да реша какво да сложа.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #9

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    И аз имам почти същия проблем с тази разлика че нета ми е ADSL на БТК излиза отлична връзка но не мога да вляза в нито един сайт

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #10

    Re: Проблем с настройки на рутер Линксис WRT54GL- не върви нета :-(

    Имаш проблем с ДНС-сите. Какви настройки си въвел в рутера, и на мрежовата си карта>ю ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам рутер Linksys WRT54GL
    От Цветелина Антонова във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-12, 10:50
  2. Продавам рутер Linksys wrt54gl
    От v3s0_b0y във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-11-11, 01:06
  3. Рутер Linksys WRT54GL
    От lazarus18 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-01-10, 16:28
  4. Проблем с Рутер Линксис
    От klim във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-12-08, 02:11
  5. Проблем с настройки на рутер
    От dinkomail във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 04-09-05, 01:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе